CNN

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сі-Ен-Ен
CNN
Cnn.svg
Країна США США
Місто реєстрації Атланта, Джорджія
Слоган Найнадійніше ім'я новин
Зона мовлення США США
Канада Канада
кабель, супутник, інтернет
Власник(и) «Тернер Бродкастінг» (Тайм Ворнер)
Заснована 1980
Інтернет http://www.cnn.com

Сі-Ен-Ен (англ. Cable News Network; укр. Кабельна мережа новин), або CNN — одна з провідних телерадіокомпаній світу. Була заснована у 1980 р. Тедом Тернером виключно як телевізійне агентство новин. Зараз розташована у м. Атланта, штат Джорджія, США. Сі-Ен-Ен першою почала цілодобове мовлення у 25-ту річницю свого заснування, 1 червня 2005 р.

Штаб-квартира компанії розташована в місті Атланта, штат Джорджія, однак в інших містах країни, а також закордоном знаходиться багато філіалів. Тільки в США за станом на грудень 2004 р. глядацька аудиторія Сі-Ен-Ен становила 88,2 млн чоловік. Крім США, телекомпанія транслює по кабельній мережі свої передачі також і на Канаду. Окремий підрозділ «CNN International» здійснює мовлення на 212 інших країн світу через супутник. В усьому світі випуски новин телекомпанії дивляться більш ніж 1,5 мільярди чоловік.

Історія[ред.ред. код]

Після того, як Тед Тернер в віці 24-х років втратив батька (той покінчив з собою через нездатність виплатити борги свого бізнесу) і успадкував рекламну компанію Turner Outdoor Advertising, 1964 року він купує невеличку збанкротілу телекомпанію, і змінює ії назву на WTCG. Для виділення свого каналу серед решти Тернер вигадує наступний хід: він робить вихід новин на своєму телеканалі на п'ять хвилин пізніше інших каналів. І це спрацювало. Аудиторія каналу зростала, а з нею і доходи від реклами.

1975-го року Тед Тернер вирішує заснувати цілодобовий новинарний телеканал. Багато хто відмовляв Тернера від цієї ідеї. Мовляв, нікому не потрібно стільки новин. Та Тернер, якого батько завжди вчив нікого не слухати, почав реалізацію задуманого. 1979-го року він вкладає у новий проект перші 20 млн. доларів.

Канал CNN було засновано 1980-го року у Атланті. О 18:00 годині 1-го червня вийшов перший випуск новин. Перше повідомлення в ефірі каналу - замах на життя борця за громадянські права Вернона Джордана.

Спочатку канал приносив Тернерові самі збитки: 2 млн доларів щомісяця. CNN жартома стали називати Chicken Noodle Network (дослівно: Мережа Куриної Юшки). Зарплатня працівників телеканалу була нижчою за зарплатню працівників середньої радіостанції. Та оптиміст Тернер продовжує інвестувати у свій проект і заражує своїм ентузіазмом підлеглих.

Проведення прямих ефірів з місць подій в епоху, коли швидко розвиваються інформаційні технології, ширить популярність каналу. 1982-го року відкривається бюро у Японії, а 1985-го - розширюється мережа європейських бюро. На момент заснування каналу їх було тільки два - у Лондоні та Римі.

Участь телекомпанії в трансляції подій з Близького Сходу вивела її на провідне місце серед інших телекомпаній. Зокрема, під час американського вторгнення в Ірак у 1991 р. кореспонденти телекомпанії були в самому центрі подій, у Багдаді, серед американських військових і передавали наживо події, які відбувалися. Дуже швидко, нікому невідомі кореспонденти здобули світвої слави і телекомпанія стала одним з провідних джерел інформації у світі. З того часу компанія значно розширилася і за кількістю глядачів займає у світі друге місце після Бі-Бі-Сі.

CNN висвітлює події серпневого путчу в Москві (1991 рік) та показує в прямому ефірі штурм Верховної Ради РФ (1993 рік).

Також події 11 вересня 2001 року під час атак на Всесвітній Торговий Центр в Нью-Йорку здобули ще більшої популярності телекомпанії, оскільки Сі-Ен-Ен не тільки першими перервали свою програму передач для термінового висвітлення подій в Нью-Йорку, але також транслювали в ефірі повідомлення від своїх кореспондентів з місця подій цілодобово.

Окрім випусків новин на декількох каналах, компанія має низку інформативних програм, ток шоу та інерв'ю. Такі дуже популярні авторські програми, як «Наживо з Ларрі Кінгом», «Ввечері з Лу Доббсом» та «Андерсон Купер 360°» є одними з найпопулярніших в Америці. Документальні фільми та розслідування Кристіан Аманпур користуються популярністю не тільки в США, але й за кордоном. Окрім англійської, мовлення також ведеться на окремих каналах іспанською, арабською та турецькою мовами. Випуски новин також виходять в інтернеті, де окрім новин є й фотографії та відеокліпи подій.

У телекомпанії існує певна кількість критиків, які були невдоволені однобоким висвітленням подій у світі та критикували телекомпанію за насаджування, на їх думку, американського погляду на події у світі. Серед домашньої аудиторії основною критикою була, на думку деяких, занадто ліберальна редакційна політика.

Мережа корпунктів CNN[ред.ред. код]

Бюро в США[ред.ред. код]

Міжнародні бюро[ред.ред. код]

Примітка: Товстим шрифтом виділені бюро, які існують з моменту заснування CNN.

Джерела[ред.ред. код]