Цареградська болгарська духовна семінарія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:20, 18 січня 2022, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (Бот: перекатегоризація з Православна церква Болгарії на Болгарська православна церква)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цареградська болгарська духовна семінарія
Оригінальна назва болг. Цариградска българска духовна семинария
Дата заснування 1891
Ректор Методій (Кусев)
Розташування Цареград

Цареградська болгарська духовна семінарія (болг. Цариградска българска духовна семинария) — це середній навчальний заклад, створений Болгарським екзархатом.

Діяльність

В 1883-1884 за сприянням екзарха Іосифа I була відкрита болгарська семінарія в Едірне. У наступному році така школа була відкрита в Прілепі, але вона проіснувала всього лише рік і була перенесена та з'єднана з семінарією в Едірне. Після наполегливих вимог Екзархату її було перенесено до Цареграда, де вона була офіційно відкрита 22 вересня 1891 в районі Фанар в церкві Святого Стефана. На початку навчального року 18921893 духовна школа була відділена від чотирьохкласної школи і стала незалежною. Першим ректором був призначений архімандрит Методій (Кусев). У 18951896 навчальному році семінарія стала шестикласною з вивченням 31 предмета. Майже всі семінаристи степендіати екзархату, і шість років вони навчаються, харчуються і одягаються за рахунок семінарії.

З ескалацією військових дій під час Балканської війни, в листопаді 1912 почалася евакуація семінаристів кораблями в Бургас і Варну, а звідти до своїх домівок в Македонії. Пізніше Цареградські семінаристи завершили освіту в Софійській семінарії, відкритій в 1910. 27 листопада 1913 останній ректор семінарії — архімандрит Інокентій Софійський був змушений залишити Цареград. Ієромонах Ірінай залишився відповідальним за власність семінарії.

В період з 1900 по 1913 близько 200 молодих людей закінчили семінарію і стали викладачами, священиками, монахами, офіцерами в екзархаті та митрополитській канцелярії.

Ректори

Викладачі

  • Болгарія Ґеорґі Стоянов
  • Болгарія Кирил Рильський
  • Болгарія Коста Ніколов
  • Болгарія Методій Охридський
  • Болгарія Стефан І
  • Болгарія Стоян Тилков
  • Болгарія Христо Караманджуков
  • Болгарія Христо Попов

Джерела