Daphne arbuscula

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:00, 30 січня 2022, створена Sehrg (обговорення | внесок) (Створена сторінка: {{speciesbox |status=DD |status_system=IUCN3.1 |image=Daphne arbuscula 1.jpg |image_width=270px |genus=Daphne |species=arbuscula |authority=Čelak., 1890 }} '''''Daphne arbuscula''''' — вид квіткових рослин з родини вовчеликових (Thymelaeaceae). Видовий епітет ''arbuscula'' означає «як маленьке дерево». == Біомор...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Daphne arbuscula
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Мальвоцвіті (Malvales)
Родина: Вовчеликові (Thymelaeaceae)
Рід: Вовче лико (Daphne)
Вид:
D. arbuscula
Біноміальна назва
Daphne arbuscula
Čelak., 1890

Daphne arbusculaвид квіткових рослин з родини вовчеликових (Thymelaeaceae). Видовий епітет arbuscula означає «як маленьке дерево».

Біоморфологічна характеристика

Це вічнозелений невисокий кущ з багаторічним листям[1] заввишки 10–35 см. Гілки лежачі чи висхідні. Листки шкірясті, від вузько-зворотно-ланцетних до лінійних, згорнуті по краю, тупі на верхівці, скупчені на кінцях гілочок. Квітки по 3–8 на кінцях гілок, рожеві, рідше білі, запашні. Плід кісточковий, але кущ рідко дає плоди[2].

Середовище проживання

Ендемік Словаччини, де трапляється на плато Муранська планина; на висотах від 590 до 1330 метрів. У минулому вид був більш поширений, але сьогодні зостався лише на території ≈ 95 км²[1][3].

Зростає на скелях, узліссях, гребенях, терасах, іноді осипах, на вапняковому та доломітовому субстраті. Віддає перевагу відкритим або малозатіненим схилам, які відкриті на південь, але також часто зустрічається на північних схилах і рідше в реліктових соснових лісах[1].

Використання

Різні сорти цієї рослини використовуються як рослини для альпінарію[1].

Загрози й охорона

Основні загрози – збір рослин, посухи та забруднення повітря. Останні загрози послаблюють рослини та роблять їх більш вразливими для шкідників. Альпінізм і скелелазіння також можуть вплинути на цю рослину[1].

Рослина внесена до списку пріоритетних видів у Додатку II Оселищної директиви та Додатку I Конвенції про збереження дикої природи та природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція). У Словаччині рослина має статус EN[1].

Примітки

  1. а б в г д е Bilz, M. (2011). Daphne arbuscula. The IUCN. Процитовано 30.01.2022. (англ.)
  2. Ladislav Hoskovec (2007). Daphne arbuscula. botany.cz. Процитовано 30.01.2022. (англ.)
  3. Daphne arbuscula. Euro+Med Plantbase. Процитовано 30.01.2022. (англ.)