Мальвоцвіті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мальвоцвіті
Alcea setosa
Alcea setosa
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Судинні (Tracheophyta)
Насінні (Spermatophyta)
Покритонасінні (Magnoliophyta)
Еудікоти (Eudicots)
Підклас: Розиди (Rosids)
Порядок: Мальвоцвіті (Malvales)
Родини
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Malvales
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Malvales
EOL logo.jpg EOL: 4320
ITIS logo.jpg ITIS: 21500
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 41938

Мальвоцвіті (Malvales) — порядок квіткових рослин підкласу розидів. Представники порядку — здебільшого кущі і дерева; більшість його родин мають космополітичне розповсюдження у тропіках і субтропіках з обмеженим розширенням в помірних регіонах. На острові Мадагаскар зустрічаються три ендемічні родини мальвоцвітих (Сарколенові (Sarcolaenaceae), Сфероцепалові (Sphaerosepalaceae) і Дієгодендрові (Diegodendraceae)).

Опис[ред.ред. код]

Морфологія мальвоцвітних вельми різна, і об'єднує їх лише декілька загальних ознак. Серед найзагальніших можна назвати пальчату форму листя, зрощені чашелистки і своєрідну будову і хімічний склад насіння. Флоема найчастіше волокниста, складається з м'яких шарів.

Класифікація[ред.ред. код]

Класифікація близьких родин мальвових (Malvaceae), бомбаксових (Bombacaceae), липових (Tiliaceae) і стеркулієвих (Sterculiaceae) довгий час вважалася проблематичною і викликала спори серед учених. Хоча класична система Кронквіста і відносила їх до різних родин, сучасна система Angiosperm Phylogeny Group (APG II), як і системи Торна і Кубіцького об'єднують їх в єдину родину мальвових. Система APG II розширила родину мальвових (Malvaceae) до більш ніж 4000 видів, а родину Вовчесуничні (або тімелієві, Thymelaeaceae) до 750 видів.

Використання[ред.ред. код]

Деякі мальцоцвіті мають цінну деревину, наприклад бальсове дерево (Ochroma) відоме своєю м'якістю і використовується як звуко- і теплоізоляційний матеріал в будівництві літаків та суден. З цього дерева був побудований знаменитий пліт Кон-тіки, на якому норвезький мандрівник Тур Хейердал з своєю командою зробив подорож через Тихий океан до островів Полінезії. Також для виробів часто використовується липа (Tilia) .

Какао (Theobroma cacao) широко відоме, як основний продукт для виготовлення шоколада.

Горіхи коли (Cola) відомі високим вмістом кофеїну і часто використовуються для виробництва різних шипучих напоїв.

Іншими відомими рослинами цього порядку є вовчесуничник (Daphne), гібіскус (Hibiscus), алтея (Alcea), бамія (Abelmoschus esculentus).

Гібіскус Це незавершена стаття про квіткові рослини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.