Водяний олень китайський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:22, 2 березня 2022, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0.) #IABot (v2.0.8.6)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Водяни́й о́лень кита́йський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Плацентарні (Eutheria)
Надряд: Китопарнокопитні (Cetartiodactyla)
Ряд: Оленеподібні (Cerviformes)
Підряд: Жуйні (Ruminantia)
Родина: Оленеві (Cervidae)
Підродина: Hydropotinae
(Trouessart, 1898)
Рід: Hydropotes
(Swinhoe, 1870)
Вид: H. inermis
Hydropotes inermis
(Swinhoe, 1870)
Посилання
Вікісховище: Hydropotes inermis
EOL: 308404
ITIS: 625054
МСОП: 10329
NCBI: 9883
Fossilworks: 42676

Водяни́й о́лень кита́йський[1] (Hydropotes inermis) — єдиний вид із роду водяних оленів (Hydropotes), парнокопитний ссавець родини оленевих (Cervidae).

Поширення

Країни поширення: Китай, Корея, КНДР; введений: Франція, Сполучене Королівство.

Стиль життя

Полюбляють чагарники та невеликі дерева у прибережних рівнинах, солончаках і прибережних район, негативно ставляться до людської присутності. Солітарний вид, окрім шлюбного сезону. Якщо їх потурбувати тікають за допомогою серії великих стрибків, таких як у Lepus та Sylvilagus. Може плавати на кілька кілометрів і часто рухається між острівцями відповідно до наявності укриття та продуктів харчування. Раціон включає очерети, грубі трави та овочі.

Морфологія

Морфометрія

Висота в холці: 450–550 мм, довжина голови й тіла: 775–1000 мм, довжина хвоста: 60–75 мм, вага: 11–14 кг.

Опис

Волосся загалом густе і грубе і є найдовшим на боках і крупу. Верхня частина обличчя від сірувато до червонувато-коричневого кольору, підборіддя і верх горла білуваті, а спина і боки, як правило, однорідні жовтувато-коричневі, тонко посмуговані чорним. Низ тіла білий. Представники обох статей не мають рогів, але верхні ікла, особливо у самців, збільшені, утворюючи досить довгі, злегка зігнуті бивні. Невеликі пахові залози є в обох статей, це єдиний відомий випадок таких залоз у Cervidae. Є також передочні залози, які є в більшості Cervidae, але не в Moschidae. Самиці мають чотири молочні залози.

Життєвий цикл

З травня по липень самиці народжують до шести телят, хоча найпоширеніший показник становить всього від одного до трьох). Період вагітності становить від 170 до 210 днів. Молодь має білі плями і смужки. Новонароджені важать близько 1 кг. Самці досягають статевої зрілості в 5–6 місяців, а самиці в 7–8 місяців. Зафіксований випадок коли особина Hydropotes inermis жила в неволі 13 років і 11 місяців.

Підвиди

Є два підвиди:

  • H. i. argyropus (Heude, 1884)
  • H. i. inermis (Swinhoe, 1870)

Примітки

  1. Маркевич, О. П. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник. Номенклатура. — Київ : Наук. думка, 1983. — С. 158.

Джерела