Битва при Крюгері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:32, 9 грудня 2021, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (виправлення дат)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Битва при Крюгері (англ. Battle at Kruger) — це восьмихвилинне аматорське відео дикої природи, в якому зафіксовано боротьбу між стадом буйволів, малою групою молодих левів, і одним крокодилом.[1] Відео було зняте у вересні 2004 року, біля водопою в національному парку Крюгер під час сафарі. Автори відео — Давид Буджинські і Джейсон Шлосберг.

Після завантаження на YouTube 3 травня 2007 року, «Битва при Крюгері» набрала 77.5 мільйонів переглядів і стала вірусним відео. Відео набуло широкого визнання за драматичне змалювання дикої природи африканської савани.[2] Про нього було написано статю в журналі «Тайм»,[3] а 11 травня 2008 року про відео вийшов документальний фільм на National Geographic Channel.[4]

Опис подій

Зняте з протилежної сторони водопою, відео починається з того що стадо буйволів наближається до води, незнаючи про малу групу левів з єдиною самкою поблизу.[1] Коли буйволи наближаються, левиця готується до нападу. Стадо, помітивши засідку, розвертається і тікає, але леви атакують і левиці вдається вхопити буйволеня, впавши з ним у воду. Поки леви пробують витягти здобич з води, буйволеня хапає крокодил, який після недовгого змагання, залишає його левам. Поки хижаки готуються до бенкету, стадо повертається і отучує левів. Один з буйволів атакує, і підкинувши лева у повітря, відганяє його. Після першої атаки стаду вдається розігнати решту левів, і буйволеня тікає і ховається між старшими.[5]

Коментарі експертів

Два ветеринара і тваринних біхевіориста опитанних в «Тайм», стверджують що така поведінка буйволів є доволі звичайною. Доктор Сью Макдоннелл, з університету Пенсильванії, сказала про відео:

Велике стадо розпадається на менші гареми, з домінуючим самцем, декількома самками і їхніми дітьми. Якщо буйволеню загрожує небезпека, домінуючі самці і недомінуючі самці — які типово б'ються один з одним — зберуться разом щоб спробувати врятувати його.[6]
Оригінальний текст (англ.)
The larger herd is broken down into smaller harems, with a dominant male and several females and their babies. If a youngster is threatened, both the harem males and bachelor males — which usually fight with one another — will get together to try to rescue it.

Однак фіксування таких подій на камеру є доволі рідкісним, навіть для професійних фотографів. Дерек Жубер, фотограф[7] для «National Geographic», прокоментував відео:

Немає ніякого сумніву що туристи які зняли ту сцену […] були неймовірно удачливі. Ми б вважали себе щасливчиками, якби вся та сцена трапилась прямо перед нами.[8]
Оригінальний текст (англ.)
There is no doubt at all that the tourist who shot that scene […] was unbelievably lucky. I mean, we would've considered ourselves lucky to have had that whole scene happen in front of us.

Посилання

Примітки

  1. а б Watts, Frank. Battle in the Kruger. Nhongo Safaris.co.za. Архів оригіналу за 21 серпня 2016. Процитовано 17 серпня 2016.(англ.)
  2. Battle at Kruger. YouTube. 3 травня 2007. Процитовано 26 лютого 2014.(англ.)
  3. A little help from his friends. TIME. 169 (26): 47. 25 червня 2007.(англ.)
  4. Millhon, Drew (1 серпня 2007). Video Captures Animal Battle for Survival. ABC News Internet Ventures. Архів оригіналу за 13 серпня 2016. Процитовано 8 серпня 2007.(англ.)
  5. Johnson, Bobbie (10 серпня 2007). 10m viewers for YouTube phenomenon. The Guardian. Процитовано 18 вересня 2007.(англ.)
  6. Kluger, Jeffrey (7 червня 2007). When Animals Attack — and Defend. TIME. Процитовано 18 вересня 2007.(англ.)
  7. Dereck Joubert Biography (1956-). filmreference.com. Процитовано 18 вересня 2007.(англ.)
  8. Millhon, Drew (1 серпня 2007). Video Captures Animal Battle for Survival. ABC News. Архів оригіналу за 12 серпня 2016. Процитовано 14 липня 2008.(англ.)