Пенсильванський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

{{#if: 17401740|

Університет Пенсильванії
Пен
Upenn-shield.png
Penn campus 2.jpg
Оригінальна назва англ. University of Pennsylvania
Тип приватний
Країна США
Розташування Філадельфія, Пенсильванія, США
Гасло лат. Leges sine Moribus vanae, Закони без моралі марні
Заснований  1740{{
  1. if:||{{
  2. if:1740
 1740|{{
  1. ifexist:Категорія:Навчальні заклади, засновані {{last word|{Шаблон:Established
[[Категорія:Навчальні заклади, засновані {{last word|{Шаблон:Established

]]

{Шаблон:Established }} }} }}

}}

Президент Емі Гутман (Amy Gutmann)
Бюджет 5.68 мільярдів $
Студентів 20.643
Співробітників 4.127
Аспірантів 10.306
Кольори Червоний і синій          
Сайт www.upenn.edu
Примітки Територія: ~8 км²

Пенсильванський університет або Університет Пенсильванії (англ. University of Pennsylvania) — університет в місті Філадельфія, штат Пенсильванія, заснований в 1740 Бенджаміном Франкліном. Пенсильванський університет — четвертий найстаріший вищий навчальний заклад у США, один з восьми членів асоціації найстаріших вузів країни Л́іга плющ́а (англ. Ivy League). Народна назва університету — Penn (Пенн) або UPenn.

Незважаючи на назву, університет є приватним і його іноді плутають з Державним університетом штату Пенсильванія (Pennsylvania State University), розташованим у місті Стейт Коледж або з Філадельфійським університетом (Philadelphia University).

Бенджамін Франклін, засновник Penn, виступав за впровадження освітніх програми, які були б більше зосереджені на практичному навчанні у сферах розвитку торгівлі та державної служби, і які б стали новим стандартом освіти. Пенсильванський університет був одних з перших наукових закладів, що запровадив міждисциплінарну модель, що вже була прийнята передовими європейськими університетами, зосередивши декілька «факультетів» (теологічний, класичний, медичний) в одній установі.

Нині Penn пропонує широкий спектр наукових відділень, багатосторонні дослідження підприємництва, низку державних програм допомоги та загальнодоступних програм обслуговування. Пенсильванський університет особливо добре відомий завдяки своїм медичній, стоматологічній, юридичній школам, бізнес-школі, школі медсестер, ветеринарній школі, своїми соціальними науками, гуманітарними програмами, біомедичним викладанням та науково-дослідницьким потенціалом. Університет є одним з вузів країни, програми бакалаврату якого абітурієнти вибирають найчастіше.

Школа бізнесу Уортона (англ. Wharton School), одна з найпрестижніших і найвідоміших бізнес-шкіл світу, є частиною Пенсильванського університету.

При університеті з кінця XIX століття існує Музей археології та антропології Пенсильванського університету.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
  1. Integrated Postsecondary Education Data System