Alcaligenes faecalis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Alcaligenes faecalis
Alcaligenes faecalis PHIL-stained.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Бактерії (Bacteria)
Тип: Протеобактерії (Proteobacteria)
Клас: Бета-протеобактерії (β Proteobacteria)
Ряд: Burkholderiales
Родина: Alcaligenaceae
Рід: Alcaligenes
Вид: Alcaligenes faecalis
Біноміальна назва
Alcaligenes faecalis
Castellani and Chalmers 1919
emend. Rehfuss and Urban 2005
Підвиди
  • A. faecalis subsp. faecalis
  • A. faecalis subsp. parafaecalis
  • A. faecalis subsp. phenolicus
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Alcaligenes faecalis
EOL logo.svg EOL: 2486174
ITIS logo.svg ITIS: 232
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 511

Alcaligenes faecalis — грам-негативна палочкоподібна бактерія роду Alcaligenes, типовий вид роду. Вперше була ізольована з фекалій, потім була виявлена в ґрунті і воді.

Біологічні властивості[ред.ред. код]

Морфологія[ред.ред. код]

A. faecalis — грам-негативні палички або кокобацили розміром 0,5-1,2 × 1-3 мікрон, не утворюють спор, рухомі за рахунок наявності від одного до дев'яти джгутиків, розташованих перетрихіально.

Культуральні властивості[ред.ред. код]

A. faecalis — хемоорганогетеротроф, облігатний аероб, A. faecalis subsp. faecalis здатна метаболізувати нітрит, оксидазо- і каталазо-позитивна. Оптимальна температура для росту 20-37 °С. Утворює непігментовані або сірувато-білі, прозорі або каламутні, плоскі або злегка опуклі круглі, гладкі або зрідка шорсткі колонії з неправильним краєм на живильному агар-агарі. Не здатні використовувати вуглеводи як єдине джерело вуглецю, здатні утилізувати солі оцтової, пропіонової, масляної та лимонної кислот, аланін і деякі інші амінокислоти[1]. Деякі штами здатні окисляти арсеніт[2]. A. faecalis subsp. phenolicus здатна до біодеградації фенолу[3]. Також A faecalis здатна продукувати оксид азоту(I)[4].

Патогенез[ред.ред. код]

A. faecalis є умовно-патогенним мікроорганізмом, здатна викликати септицемію і менінгіт у новонароджених[5], ітраабдомінальні інфекції у дорослих[6]. Також викликає захворювання у свійської птиці — зокрема респіраторні захворювання у курчат[7], інфекції у індичок[8], показана цитотоксична дія A. faecalis на культуру клітин трахеї індичок[9].

Застосування[ред.ред. код]

A. faecalis використовується людиною як продуцент нестандартних амінокислот[10], також представляють інтерес ациклази пеніциліну G. A. faecalis широко використовуються для виробництва напівсинтетичних антибіотиків[11], також ця бактерія є продуцентом 6-гидроксипіколінової кислоти[12], а також біополімеру глюкози курдлану (харчова добавка E424), утворює термічно необоротні гелі, що, зокрема, використовуються для виробництва мембран для мікрофільтрації[13][14].

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]