Atya

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Atya
Atya gabonensis
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти( Eukarya)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Клас: Вищі ракоподібні (Malacostraca)
Ряд: Десятиногі (Decapoda)
Підряд: Плеоцимати (Pleocyemata)
Інфраряд: Креветки (Caridea)
Родина: Атидові (Atyidae)
Рід: Atya
(Leach, 1815)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Atya
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Atya
EOL logo.svg EOL: 39818
ITIS logo.svg ITIS: 97267
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 454331

Atya (Leach, 1815) — рід прісноводних креветок-фільтраторів родини Atyidae, що складається з 13 видів[1]. Розповсюджені від Антильських островів, вздовж узбережжя Атлантичного та Тихого океанів у Центральної та Південної Америки, а також у тропічних районах західної Африки[2].

Представники роду мають пігментоване тіло доволі великого, як для креветок, розміру, добре розвинені очі, рострум не стильно стиснутий з боків. Передній край панцира оздоблений антенами та птеригостоміальним шипом. Орбітальний шип відсутній. Тельсон дорослих особин містить від 5 до 9 шипів. Жгутикові часточки першого максілліпеда добре розвинені. Екзоподи на перейоподах відсутні[2].

Деякі з креветок роду Atya здобули популярність у акваріумістиці, наприклад особини виду Atya gabonensis[3] та Atya scabra[4]. Акваріумісти цінують ці види креветок-фільтраторів за яскраву зовнішність, легкість утримання та миролюбність — їх можна без проблем утримувати як з рибами різних розмірів, так і з меншими за них креветками. До того ж, особини Atya gabonensis є справжніми довгожителями — їх вік може сягати 8-10 років.

Види[ред.ред. код]

У різні часи до роду Atya належали ще понад 20 видів креветок, проте з часом їх було переведено до інших родів. У 1983 році Феннер Чейз, шляхом виділення двох представників Atya, що відрізнялися за довшою форма тельсона та наявність «масивних шпор» на третій парі перейоподів чоловічих особин, започаткував новий рід Atyopsis[5].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Sammy De Grave, N. Dean Pentcheff, Shane T. Ahyong та інші (2009). A classification of living and fossil genera of decapod crustaceans. Raffles Bulletin of Zoology. Suppl. 21: 1–109. 
  2. а б Horton H. Hobbs, Jr. & C. W. Hart, Jr. (1982). The shrimp genus Atya (Decapoda: Atyidae). Smithsonian Contributions to Zoology 364: 143. 
  3. Габонська креветка-фільтратор Atya gabonensis (рос.). «Акваріумні креветки та раки». Процитовано 2013-04-16. 
  4. Американська креветка-фільтратор Atya scabra (рос.). «Акваріумні креветки та раки». Процитовано 2013-04-16. 
  5. Fenner A. Chace, Jr. (1983). The Atya-like shrimps of the Indo-Pacific region (Decapoda: Atyidae). Smithsonian Contributions to Zoology 384: 1–54. hdl: 10088/5472. 

Посилання[ред.ред. код]