Ракоподібні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ракоподібні
Abludomelita obtusata
Abludomelita obtusata
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Brünnich, 1772
Класи та підкласи
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Crustacea
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Crustacea
EOL logo.jpg EOL: 2598871
ITIS logo.jpg ITIS: 83677
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 6657

Ракоподібні (Crustacea) — підтип тварин типу Членистоногі, які мають зчленований, схожий на шкарлупу скелет, який слугує їм як каркасом для м'язів та внутрішніх органів, так і захистом від ушкоджень та ворогів. Клас вклю­чає близько 25 тисяч видів тварин, які живуть переважно у морських і пріс­них водоймах. Він поділяється на два підкласи — нижчі і вищі раки.

Нижчі ракоподібні звичайно живуть у товщі води і входять до складу планктону. Вони мають важливе значення у біосфері — є солідною частиною хар­чового раціону багатьох риб і китопо­дібних. Серед них є також види-паразити (наприклад, Cymothoa exigua).

Вищі ракоподібні — мешканці морських і прісних водойм. На суші з цього кла­су живуть тільки стоноги та деякі ра­ки (краб кокосовий). Річкові раки, краби, омари використовуються людиною в їжу. Крім того, багато ра­ків (некрофаги) мають санітарне зна­чення, бо звільняють водойми від трупів тварин.

До органів виділення у ракоподібних належать зелені судини, хоча типу Членистоногі притаманні таки органи як нефридії (протонефридії, метанефридії)

Наука, що вивчає ракоподібних — карцинологія.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]