Bridgestone

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Bridgestone Corporation
Тип Публічна компанія
Форма власності кабусікі-ґайся
Галузь виробництво шин
Засновано 1931
Засновник(и) Shōjirō Ishibashid
Штаб-квартира Токіо[1]
Продукція шина
велосипед[2]
automotive partd[3]
Виторг 2,691 трлн єн (2005)
Чистий прибуток 180,7 млрд єн (2005)
Співробітники 137 135 (2009)
www.bridgestone.co.jp
Нагороди
CMNS: Bridgestone у Вікісховищі

Bridgestone Corporation (Бріджстоун) — японська компанія, виробник автомобільних шин. За обсягами виробництва займає перше місце в Японії та друге місце у світі (після Goodyear). Компанія є одним з найбільших постачальників спеціалізованих шин для автомобільних перегонів. Штаб-квартира розташована в Токіо, Японія. Під час повномасштабного вторгнення військ РФ до України 2022 року компанія відмовилась зупиняти роботу на російському ринку та приєднатись до бойкоту фашистського режиму.

Шина Bridgestone

Історія компанії[ред. | ред. код]

1930—1950 роки[ред. | ред. код]

Напевно, знайдуться небагато компанії, чий засновник ще на зорі своєї діяльності бачив би перед собою мету ясніше, ніж засновник Бріджстоун[ненейтрально]. Ще до того, як почати займатися шинами, Шоджіро Ішібаші вже затвердився як успішний підприємець. У 1925 році він перший налагодив масове виробництво Табі, японського національного взуття в м. Куруме. Мотивований швидким зростанням економіки країни він зайнявся дослідженням шинного ринку і в 1930 створив свою першу шину. Скоро Ішібаші усвідомив, що його мрія — стати першим виробником шин у Японії. Так в 1931 році з'явилася компанія Бріджстоун. Шоджіро пов'язав своє підприємство з англійською варіацією свого імені (прізвище Ішібаші перекладається з японської як «кам'яний міст» — англ. Bridgestone).

1934 роек було побудовано завод в Куруме. Роком пізніше Бріджстоун вийшов на ринок спортивних товарів і випуску м'ячів для гольфу, що несподівано принесло компанії феноменальний успіх. Враховуючи зростаючий попит у столиці, в 1937 році Ішібаші перемістив штаб-квартиру в Токіо, де компанія продовжила освоювати нові сектори ринку, такі як гумові шланги, ремені та вібро-ізоляційні матеріали. Тоді ж компанія змінила назву на Nippon Tire Ltd, що можна перекласти як «Японська шинна компанія». Американське відділення корпорації Бріджстоун бере свій початок від двох компаній, що були об'єднані в одну. Це Firestone Tire & Rubber Company, заснована Харві Фаєрстоуном в штаті Огайо в серпні 1900 року та Bridgestone Tire Company Ltd., заснована Шоджіро Ішібаші в Японії в 1931 році[4].

1950[ред. | ред. код]

. Перш за все компанія повернула собі назву Бріджстоун. За цим послідувало будівництво нового приміщення штаб-квартири в Токіо, з'явився перший офіційний дистриб'ютор. Уже в 1953 році продажі компанії досягли 10 млрд йен на рік, що зробило Бріджстоун найбільшим у країні виробником шин.

1960[ред. | ред. код]

З'явилися перші радіальні вантажні шини (1962) і перші радіальні шини для легкових автомобілів (1964). Крім шин, компанія Бріджстоун продовжувала виробництво широкого спектра гумо-технічної продукції на своїх заводах в Куруме, Йокогамі і Токіо. Також у ті роки Бріджстоун став одним з головних виробників велосипедів у Японії і придбав у власність компанію-автовиробника, що випускає більше 5000 легкових і вантажних автомашин щомісячно. Бурхливий розвиток автомобільної індустрії надихнув Бріджстоун, і компанія почала освоювати міжнародний ринок. Відкрився завод у Малайзії — перший завод за кордоном після Другої світової війни. За цим послідувало відкриття в 1967 році дочірньої компанії в США. Кампанія з підвищення якості і збільшення обсягу виробництва допомогли Бріджстоун вибороти престижну премію Демінга[en] в 1968 році.

1970[ред. | ред. код]

У 1976 помер засновник компанії Бріджстоун — Шоджіро Ішібаші. . Представництво Бріджстоун у Європі було створене в 1972 році в Брюсселі. А в 1979 році була запущена у виробництво серія алюмінієвих дисків для легкових автомобілів і розроблена технологія для переробки шин, які утилізували в паливо для промислових печей.

1990[ред. | ред. код]

У США дві компанії Бріджстоун і Файрстоун було об'єднано в єдину організацію, і 18 липня 1990 року компанія заснувала «Бриджстоун/Файрстоун Європа» (BFE), яка стала відігравати координуючу та централізіруючую роль до 1994 року, поки не змінила назву на «Європейську Штаб-квартиру».

2001—2002[ред. | ред. код]

На початку 2002 року на Женевській автомобільній виставці компанії Бріджстоун і Контіненталь оголосили про співпрацю в галузі розробки і технічного удосконалення шин Run-flat.

Після 2003[ред. | ред. код]

Під час повномасштабного вторгнення військ РФ до України 2022 року компанія відмовилась зупиняти роботу на російському ринку та приєднатись до бойкоту фашистського режиму. Міністр МЗС України Дмитро Кулеба закликав світ бойкотувати компанію[5].

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]