Bridgestone

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Bridgestone Corporation
Тип Публічна компанія
Форма власності кабусікі-ґайся
Галузь виробництво шин
Засновано 1931
Засновник(и) Shōjirō Ishibashi[d]
Штаб-квартира Токіо і Район Тюо
Виторг 2,691 трлн. єн (2005)
Чистий прибуток 180,7 млрд єн (2005)
Сайт www.bridgestone.co.jp
Нагороди

CMNS: Bridgestone на Вікісховищі

Bridgestone Corporation (Бріджстоун) — японська компанія, виробник автомобільних шин. За обсягами виробництва займає перше місце в Японії та друге місце у світі (перше в Goodyear). Компанія є одним з найбільших постачальників спеціалізованих шин для автомобільних перегонів. Штаб-квартира розташована в місті Токіо, Японія.

Шина Bridgestone

Історія компанії[ред. | ред. код]

1930-1950 роки[ред. | ред. код]

Напевно, знайдуться небагато компанії, чий засновник ще на зорі своєї діяльності бачив би перед собою мету ясніше, ніж засновник Бріджстоун. Ще до того, як почати займатися шинами, Шоджіро Ішибаши вже затвердився як успішний підприємець. У 1925 році він перший налагодив масове виробництво Табі, японського національного взуття в м.Куруме. Мотивований швидким зростанням економіки країни він зайнявся дослідженням шинного ринку і в 1930 створив свою першу шину. Скоро Ішибаши усвідомив, що його мрія — стати першим виробником шин у Японії. Так в 1931 році з'явилася компанія Бріджстоун. Шоджіро пов'язав своє підприємство з англійською варіацією свого імені (прізвище Ішибаши перекладається як «Stone bridge» кам'яний міст — Bridgestone). Із самого початку він готувався до міжнародної діяльності. Розвиток компанії, що пропонує повний спектр шинної продукції, продовжився на побудованому в 1934 році новому заводі в місті Куруме. Роком пізніше Бріджстоун вийшов на ринок спортивних товарів і випуску м'ячів для гольфу, що несподівано принесло компанії феноменальний успіх. Враховуючи зростаючий попит у столиці, в 1937 році Ішибаши перемістив штаб-квартиру в Токіо, де компанія продовжила освоювати нові сектори ринку, такі як гумові шланги, ремені та вібро-ізоляційні матеріали. Тоді ж компанія змінила назву на Nippon Tire Ltd, що можна перекласти як «Японська шинна компанія». Американське відділення корпорації Бріджстоун бере свій початок від двох компаній, що були об'єднані в одну. Це Firestone Tire & Rubber Company, заснована Харві Файерстоуном в штаті Огайо в серпні 1900 року та Bridgestone Tire Company Ltd., заснована Шоджіро Ішибаши в Японії в 1931 році[1].

1950[ред. | ред. код]

Початок п'ятдесятих — швидкий розвиток організації. Перш за все компанія повернула собі назву Бріджстоун. За цим послідувало будівництво нового приміщення штаб-квартири в Токіо, з'явився перший офіційний дистриб'ютор. Уже в 1953 році продажі компанії досягли 10 мільярдів йен на рік, що зробило Бріджстоун найбільшим у країні виробником шин. Все це, проте, не змусило Ішибаши забути, як починався його бізнес — на честь двадцатип'ятиріччя компанії підприємець збудував Культурний центр в місті Куруме, який згодом передав у власність міста.

1960[ред. | ред. код]

З перебігом цього десятиліття було прийняте гасло корпорації «Служіння суспільству товарами найвищої якості». Тоді ж з'явилися перші радіальні вантажні шини (1962) і перші радіальні шини для легкових автомобілів (1964). Крім шин, компанія Бріджстоун продовжувала виробництво широкого спектру гумо-технічної продукції на своїх заводах в Куруме, Йокогамі і Токіо. Також у ті роки Бріджстоун став одним з головних виробників велосипедів у Японії і придбав у власність компанію-автовиробника, що випускає більше 5000 легкових і вантажних автомашин щомісячно. Бурхливий розвиток автомобільної індустрії надихнув Бріджстоун, і компанія почала освоювати міжнародний ринок. Відкрився завод у Малайзії — перший завод за кордоном після Другої світової війни. За цим послідувало відкриття в 1967 році дочірньої компанії в США. Кампанія з підвищення якості і збільшення обсягу виробництва допомогли Бріджстоун виграти престижний Deming Prize в 1968 році.

1970[ред. | ред. код]

У 1976 помер засновник компанії Бріджстоун — Шоджіро Ішибаши. Але його організація продовжувала розвиватися, підсилюючи свій вплив на ринку і розвиваючи нові види діяльності. Представництво Бріджстоун у Європі було створене в 1972 році в Брюсселі. А в 1979 році була запущена у виробництво серія алюмінієвих дисків для легкових автомобілів і розроблена технологія для переробки шин, які утилізували в паливо для промислових печей.

1980[ред. | ред. код]

Вісімдесяті роки почалися для Бріджстоун з епохальної події — святкування п'ятдесятиріччя компанії, але це було лише початком цілої серії перемог, таких як розробка революційних технологій і придбання цілих компаній.

1990[ред. | ред. код]

У США дві компанії Бріджстоун і Файрстоун було об'єднано в єдину організацію, і 18 липня 1990 року компанія заснувала «Бриджстоун/Файрстоун Європа» (BFE), яка стала відігравати координуючу та централізіруючую роль до 1994 року, поки не змінила назву на «Європейську Штаб-квартиру».

2001-2002[ред. | ред. код]

У 2001 році компанія Бріджстоун була визнана світовими виробниками машин як провідна компанія з виробництва шин Run-flat — це Potenza RE040 RFT. Внаслідок цього компанії BMW і Lexus прийняли RE040 RFT як оригінальну комплектацію для своїх найпрестижніших спортивних моделей Z8 і SC430. На початку 2002 року на Женевській автомобільній виставці компанії Бріджстоун і Контіненталь оголосили про співпрацю в галузі розробки і технічного удосконалення шин Run-flat.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]