Токійська фондова біржа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Tokyo Stock Exchange, Inc.
株式会社東京証券取引所
Тип Приватна компанія
Заснування 1949
Штаб-квартира Японія Японія Токіо, Японія
Ключові особи Тайдзо Нісимуро (Taizo Nishimuro) (CEO)
Ясуо Тобіяма (Yasuo Tobiyama) (COO/CFO)
Галузь Біржа цінних паперів
Співробітники 718
Сайт ww.tse.or.jp
Це так звана головна кімната Токійської біржі. Тут проходила торгівля акціями до того часу, поки вся торгівля не стала електронною.

Токійська Фондова Біржа (Tokyo Stock Exchange) була заснована в 1878 році Токійська біржа є неприбутковою членською організацією, що є юридичною особою і що володіє широкими правами в області самоврядування.

Члени біржі[ред.ред. код]

Членами біржі є:

 • регулярні члени (компанії по цінним паперам, які можуть вести операції, як за свій рахунок, так і на користь клієнта);
 • сайторі члени (компанії по цінних паперах, що є посередником, між регулярними членами біржі);
 • спеціальні члени (компанії, що зв'язують біржеві ринки, виконують на Токійській фондовій біржі ті накази, які не можуть бути виконані на регіональних біржах) та інші члени;
 • небанківські компанії по цінних паперах (що знаходяться в асоційованому зв'язку з банками);

Діяльність біржі[ред.ред. код]

Будівля Токійської біржі

На долю токійської біржі припадає понад 80 % біржового обороту країни. Основними продавцями і покупцями є інституційні власники цінних паперів. У Японії індивідуальні власники мають лише 20 % що окликаютсья на біржі акцій, а 80 % належить фінансовим установам, страховим компаніям і корпораціям. Власники акцій розраховують не на дивіденди (на початку 1990 р. вони були в 70 разів менше ринкової вартості акцій), а на підвищення курсу акцій і отримання доходу в результаті продажу акцій по вищому курсу (середньорічний дохід на продану акцію випуску 19801994 рр. склав 34,7 %). Основний метод торгівлі — відкритий подвійний аукціон, торгівля з голосу в біржовому натовпі «зараба». До 80 % всіх акцій, що знаходяться в країні, продається і купується на Токійській фондовій біржі. З 1,3-1,5 млн наявних в Японії акціонерних фірм тут зареєстровано 1517, але на них припадає більше 25 % всіх вироблюваних товарів і послуг.

У 2005 році Токійська Фондова Біржа зайняла почесне друге місце в світовій класифікації найбільших фондових ринків світу. До її складу увійшли 2,5 тис. компаній, що приносять щорічно більше 3000 млрд дол. доходу.

Події в житті Токійської біржі[ред.ред. код]

 • 1945
 • 1999
  • 30 квітня був закритий торговий зал біржі. Це стало можливим завдяки біржі, так як продовжувалася комп'ютеризації. З того часу всі транзакції на Токійській фондовій біржі проводяться в електронних системах, і екзотичний символ Токійскої біржіклерків в кімоно, що працювали в торговому залі – тепер можна побачити лише в урочистих випадках.
 • 2005
  • 1 листопада через збій у торговій системі перед відкриттям біржі торги на Токійській фондовій біржі не проводилися майже весь день.
 • 2006
  • У січні число укладених на Токійській біржі операцій перевищило граничні для неї 4,5 млн, і торги зупинилися на 20 хвилин. Японський фінансовий регулятор зобов'язав тоді Токійску біржу підготувати звіт про заходи по модернізації комп'ютерної системи, щоб запобігти зривам в майбутньому.

Посилання[ред.ред. код]