China UnionPay

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
China UnionPay
中国银联
Zhōngguó Yínlián
Тип бізнес
асоціація банківських картd
підприємство і кредитна організаціяd
Форма власності публічна компанія
Галузь Фінансові послуги
Засновано березень 2002
Штаб-квартира Китайська Народна Республіка, Шанхай
Продукція Платіжна система
Сайт www.en.unionpay.com

CMNS: China UnionPay на Вікісховищі

China UnionPay (спрощ.: 中国银联; піньїнь: Zhōngguó Yínlián), також відома як UnionPay (спрощ.: 银联; піньїнь: Yínlián) або як аббревіатура, CUP — національна платіжна система Китаю. Має представництво у 135 країнах, в Україні запроваджена з 13 листопада 2018 року.

Історія[ред. | ред. код]

Платіжна система China UnionPay створена 26 березня 2002 року з ініціативи державної ради та Народного банку Китаю. У 2010 році система UnionPay стала найпопулярнішою у світі: всього в обігу перебувало 8 мільярдів платіжних карток, і частка UnionPay (29,2%) перевищила частку Visa (28,6%)[1]. 2018 року загальна кількість карт, емітованих UnionPay (за оцінками самої корпорації) становила близько 7 млрд, однак левова частка її клієнтів — громадяни КНР, а за межами материкової частини Китаю було випущено всього лише близько 100 млн карток[2].

В Україні[ред. | ред. код]

6 лютого 2014 Національний банк України розглянув документи міжнародної платіжної системи China UnionPay та прийняв рішення про їх відповідність вимогам законодавства України з питань діяльності платіжних систем[3].

12 листопада 2018 року Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Національного банку України узгодив умови та порядок її діяльності в Україні. Водночас, обговорювалася співпраця китайської платіжної системи з Національною платіжною системою ПРОСТІР (колишня НСМЕП)[4].

Очікувалося, що на першому етапі послуги еквайрингу, видачі готівки та оплати товарів і послуг платіжними картками UnionPay в Україні надаватиме UnionPay International (дочірня структура China UnionPay)[2]. Між НПС «ПРОСТІР» та UnionPay International було укладено угоду про випуск кобейдж-карток[5].

Другий етап передбачав емісію українськими установами карт UnionPay, орієнтованих на VIP-сегмент споживачів, які подорожують до Китаю. Щорічна вартість обслуговування емітованої в Україні платіжної картки UnionPay мала становити близько $300. Висловлювалася думка, що першим реалізувати такі послуги може «ПриватБанк» — навесні 2019 року[2].

З грудня 2019 року банкомати та термінали «ПриватБанку» підтримують картки UnionPay при оплаті чи знятті готівки[6].

Примітки[ред. | ред. код]