Darlingtonia californica

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дарлінгтонія каліфорнійська

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Рослини (Plantae)
Відділ: Вищі рослини (Streptophyta)
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Евдикоти
Підклас: Айстериди
Порядок: Вересоцвіті (Ericales)
Родина: Сарраценієві (Sarraceniaceae)
Рід: Дарлінгтонія (Darlingtonia)
Вид: Дарлінгтонія каліфорнійська
Darlingtonia californica
Torr., 1853
розповсюдження Darlingtonia
розповсюдження Darlingtonia
Синоніми
*Chrysamphora californica
(Torr.) Greene (1891)
Посилання
Вікісховище: Darlingtonia californica
EOL: 584644
IPNI: 76771-2
ITIS: 22004
МСОП: 39714
NCBI: 4355

Дарлінгтонія каліфорнійська (Darlingtonia californica) — вид хижих рослин родини сарраценієві (Sarraceniaceae), представник монотипного роду Darlingtonia.

Будова[ред. | ред. код]

Листок-глечик

Комахоїдна рослина, що пристосувалася до бідних на азот ґрунтів боліт. Вона має видозмінені листки у формі глечиків, що наповнені травним соком для перетравлювання жертв. Дослідження показують, що комахи дають 95 відсотків азоту рослині. Бджоли, оси, мурахи приманюються солодким нектаром, який виділяє основа листка-глечика та стікає по елементу у вигляді риб'ячого хвоста чи вусів. Комахи, приманені нектаром, тонуть у воді глечиків, де розкладаються на поживні речовини за допомогою бактерій, що схожі на аналогічні у кишковику ссавців. Під дією бактерій вода стає мутною коричневою та розповсюджує поганий запах, що приманює комах. Окрім перетравлювання їжі бактерії також зменшують поверхневий натяг води, дозволяючи жертвам легше тонути.

Пастки-накопичувачі виділяють різкий запах, який приваблює комах. Вони потрапляють всередину і більше не можуть вибратися. Комахи перетравлюються в травних соках рослини, яке таким чином отримує додаткові поживні речовини. [1] Оскільки пастки прикриті від дощу, волога у них потрапляє через коріння рослини.[2]

Поширення та середовище існування[ред. | ред. код]

Дарлінгтонія росте на болотистих ґрунтах східного узбережжя Північної Америки від Північної Кароліни до південної частини Орегона.

Практичне використання[ред. | ред. код]

Вирощується як кімнатна рослина. Розмножують розподілом дорослої рослини.[3]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Milius, Susan (22 листопада 2016). Bacteria help carnivorous plants drown their prey. Science News. Архів оригіналу за 13 січня 2017. Процитовано 12 січня 2017. 
  2. Milius, Susan (11 січня 2017). Meat-eating pitcher plants raise deathtraps to an art. Science News. Архів оригіналу за 13 січня 2017. Процитовано 11 січня 2017. 
  3. Дарлінгтонія (Darlingtonia) - Хижі рослини - Каталог рослин - Сайт-енциклопедія кімнатних рослин. kvitka.at.ua. Архів оригіналу за 13 січня 2017. Процитовано 11 січня 2017. 

Посилання[ред. | ред. код]