Вересоцвіті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вересоцвіті
Rhododendron simsii
Rhododendron simsii
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Еудікоти (Eudicots)
Підклас: Айстериди (Asterids)
Порядок: Вересоцвіті (Ericales)
Родини
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Ericales
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Ericales
EOL logo.jpg EOL: 4186
ITIS logo.jpg ITIS: 23443
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 41945

Вересоцвіті (Ericales) — великий і різноманітний порядок Еудікотів групи айстеридів, до складу якого входять такі рослини як чай, хурма, чорниця, бразильський горіх і азалія.Порядок включає дерева, кущі та ліани і трав'янисті рослини. Разом із звичайними автотрофними рослинами, вересоцвіті включають міко-гетеротрофні рослини, що не мають хлорофілу (наприклад Sarcodes sanguinea) і хижі рослини наприклад Сарраценія).

Більшість видів характеризуються п'ятьма пелюстками, що часто зростаються.

Опис[ред.ред. код]

Це невеликі дерева та чагарники, рідше багаторічні трави, часто більш чи менш мікотрофні. Листки чергові, рідше супротивні або кільчасті, прості, цілісні, позбавлені прилистків. Судини з драбинчастою перфорацією, іноді з численними перекладинами. Квітки у китицях, маточково-тичинкові, рідше маточкові та тичинкові, актиноморфні. Чашолистків — п'ять, вільних або зрослих при основі, черепичастих або стулчастих. Пелюсток теж п'ять, вони зрослися у віночок з черепичастими або згорнутими лопатями, рідко пелюстки відсутні. Тичинок стільки ж як і пелюсток або їх у двічі більше, прикріплені до квітколожа або рідше до трубки віночка; пиляки інвертовані, з основою повернутою догори. Пилкові зерна двоклітинні або іноді 3-клітинні.

Плоди — локуліцидні або септицидні коробочки, ягоди або кістянки. Насіння дрібне, з багатим ендоспермом і маленьким зародком.

Посилання[ред.ред. код]


Гібіскус Це незавершена стаття про квіткові рослини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.