Вересоцвіті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вересоцвіті
Rhododendron simsii
Rhododendron simsii
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Вищі рослини (Streptophyta)
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Еудікоти
Підклас: Айстериди
Порядок: Вересоцвіті (Ericales)
Родини
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Ericales
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Ericales
EOL logo.svg EOL: 4186
ITIS logo.svg ITIS: 23443
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 41945

Вересоцві́ті (Ericales) — великий і різноманітний порядок Еудікотів групи айстеридів, до складу якого входять такі рослини як чай, хурма, чорниця, бразильський горіх і азалія. Порядок включає дерева, кущі, ліани та трав'янисті рослини. Разом із звичайними автотрофними рослинами, Вересоцвіті включають міко-гетеротрофні рослини, що не мають хлорофілу (наприклад, Sarcodes sanguinea) і хижі рослини (наприклад, сараценію).

Більшості видів притаманний віночок з п'ятьма пелюстками, що часто зростаються.

Опис[ред.ред. код]

Це невеликі дерева та чагарники, рідше багаторічні трави, часто більш чи менш мікотрофні. Листки чергові, рідше супротивні або кільчасті, прості, цілісні, позбавлені прилистків. Судини з драбинчастою перфорацією, іноді з численними перекладинами. Квітки зібрані у китиці, маточково-тичинкові, рідше маточкові та тичинкові, актиноморфні. Чашолистків — п'ять, вільних або зрослих при основі, черепичастих або стулчастих. Пелюсток теж п'ять, вони зрослися у віночок з черепичастими або згорнутими лопатями, рідко пелюстки відсутні. Тичинок стільки ж як і пелюсток або їх у двічі більше, вони прикріплені до квітколожа або рідше до трубки віночка. Пиляки основою повернуті догори. Пилкові зерна двоклітинні або іноді 3-клітинні.

Плоди — локуліцидні або септицидні коробочки, ягоди або кістянки. Насіння дрібне, з багатим ендоспермом і маленьким зародком.

Посилання[ред.ред. код]


Гібіскус Це незавершена стаття про квіткові рослини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.