Duracell

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Duracell акумулятор

«Duracell» — торгова марка побутових батарейок, що випускаються транснаціональною компанією Procter & Gamble, яка в 2005 поглинула колишнього власника — компанію Gillette. Випускаються з 1930 року в місті Бетел, США; останнім часом випускаються на заводах у різних точках світу. Крім того, Duracell володіє торговою маркою Procell — під нею випускаються батарейки для професійного використання[1].

Продукція[ред. | ред. код]

Duracell випускає батарейки основних типорозмірів, таких як AAA, AA, C, D, 9-вольта батарейка, іменована в побуті «Крона», а також батарейки CMOS для материнських плат (CR2032). Tакож випускаються рідкісні елементи типорозмірів AAAA (використовуються переважно для малогабаритних пейджерів, авторучок з ліхтариками та портативних вимірювачів рівня глюкози в крові); крім того, випускається широкий модельний ряд мініатюрних елементів живлення — для калькуляторів, наручних годинників, слухових апаратів та інших мініатюрних (переважно, медичних) приладів.

Duracell також випускає акумуляторні батареї.

Історія[ред. | ред. код]

Кролики Duracell на промоакції

Компанія «Duracell» з'явилася завдяки співпраці вченого Семюеля Рубена (англ. Samuel Ruben[en]) та бізнесмена Філіпа Роджерса Меллорі (англ. Philip Rogers Mallory[en]), що розпочалася в 1920-х роках. «P.R. Mallory Company» випускала ртутні елементи живлення для військової техніки, які за використовуванням випереджали повітряно-цинкові елементи практично у всіх областях застосування. До 1970-х років, коли стали явними негативні екологічні та санітарні недоліки використання ртуті, використання ртутних елементів практично припинилося; на масовому ринку їх замінили лужні (алкалінові) елементи.

В 1950-ті роки, компанія Kodak стала випускати на ринок фотоапарати із вбудованим спалахом; технологія вимагала впровадження нових стандартів на батарейки, і був розроблений стандарт AAA.

1964 року слово «Duracell» було оформлено як бренд[2]. Назва є скороченням від слів «durable cell» (тривалий за часом елемент живлення).

«P.R. Mallory» була викуплена компанією Dart Industries 1978 року, потім вона була злита з фірмою Kraft Foods 1980 року. Kohlberg Kravis Roberts купила Duracell 1988 року і роком пізніше зробила компанію публічною. 1996 року бренд був викуплений компанією Gillette.

Бренд «Dynacharge» є також торговою маркою Duracell.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Products. Duracell corporate site (Procter & Gamble). Архів оригіналу за 2012-05-06. Процитовано 2010-08-10. 
  2. История компании Duracell. Архів оригіналу за 26 серпень 2014. Процитовано 23 лютий 2015. 

Література[ред. | ред. код]

  • Hintz, Eric S., "Portable Power: Inventor Samuel Ruben and the Birth of Duracell, " Technology and Culture, 50 (Jan. 2009), 24-57.

Посилання[ред. | ред. код]