GNU Guile

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
GNU Guile
GNU Guile logo.svg
Тип мова програмування
Розробник Проект GNU
Репозиторій git.savannah.gnu.org/guile.git
Операційна система GNU, GNU/Linux
GNU фреймворк Ncurses[1]
Написано на C
Ліцензія GNU Lesser General Public License
Стандарт(и) R5RS
Офіційний вебсайт

GNU Guile у Вікісховищі?

GNU Guile — проект з розвитку вільної реалізації функціональної мови програмування Scheme, що підтримує можливість вбудовування коду у застосунки на інших мовах програмування. Guile англійською означає хитрість, і в проекті розшифровується GNU Ubiquitous Intelligent Language for Extensions (укр. Повсюдна Інтелектуальна мова для Розширення GNU). Вперше вийшла у 1993[3] та є офіційною мовою розробки розширень для операційної системи GNU[4]. Guile дозволяє легко інтегрувати в програми доповнення, модулі та скрипти, які розширюють функціональність.

Основу Guile становить ефективна віртуальна машина, яка виконує переносимий набір інструкцій, що генерується спеціальним оптимізуючим компілятором. Віртуальна машина Guile легко інтегрується з кодом застосунків на мовах C та C++. До складу пакету входить бібліотека модулів, в яких реалізовані типові сервісні функції, такі як робота з протоколом HTTP, парсинг XML і використання методів об'єктно-орієнтованого програмування.

Крім мови Scheme, для якого реалізована підтримка специфікацій R5RS і R6RS, в рамках проекту Guile розвиваються компілятори і для інших мов, таких як ECMAScript, Emacs Lisp і Lua.

Виноски[ред. | ред. код]

  1. Libraries
  2. а б 3.1 Which Languages to Use
  3. Blandy 1997, p. 102.
  4. GNU Guile (About Guile). GNU Project. Архів оригіналу за 2013-07-21. Процитовано 2012-04-03. «Guile is the GNU Ubiquitous Intelligent Language for Extensions, the official extension language for the GNU operating system.» 

Посилання[ред. | ред. код]