Revolution OS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Revolution OS
англ. Revolution OS
Жанр Документальний
Режисер J. T. S. Moore
Продюсер J. T. S. Moore
Сценарист J.T.S. Moored
У головних
ролях
Річард Столмен, Лінус Торвальдс, Ерік Стівен Реймонд, Брюс Перенс,
Оператор J.T.S. Moored
Композитор Christopher Anderson-Bazzoli
Дистриб'ютор Netflix
Тривалість 85 хв
Мова Англійська
Країна Сполучені Штати Америки
Рік 2001
IMDb ID 0308808
revolution-os.com

«Revolution OS»документальний фільм, що розповідає про історію GNU, Linux, open source, і руху за вільне програмне забезпечення. Режисер: J. T. S. Moore, фільм містить інтерв’ю з видатними хакерами і підприємцями, включаючи Річарда Столмена, Майкла Тіманна, Лінуса Торвальдса, Ларрі Августина, Еріка Стівена Реймонда, Брюса Перенса, Франка Хекера і Брайана Белендорфа.

Більша частина матеріалу для фільму була знята в Кремнієвій долині.

Синопсис[ред. | ред. код]

Фільм починається зі спогадів про Реймонда, IPO Linux, Торвальдса, ідею відкритого коду, Перенса, Столлмана, потім показує історичну сцену перших днів хакерів і комп'ютерних аматорів, коли код був у вільному доступі. У ній обговорюється, як зміни відбулися у 1978 році, коли співзасновник Microsoft Білл Гейтс у своєму "Відкритому листі до аматорів" наполегливо закликав аматорів платити за це. Столлман розповідає про свою боротьбу з постачальниками пропрієтарного програмного забезпечення в Лабораторії штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту, що призвела до його відходу, щоб зосередитися на розробці вільного програмного забезпечення, а також на проєкті GNU.

Торвальдс описує розробку ядра Linux, суперечку щодо назви GNU/Linux, подальший розвиток Linux та його комерціалізацію.

Реймонд і Столлман пояснюють філософію вільного програмного забезпечення в порівнянні з комунізмом і капіталізмом, а також етапи розвитку Linux.

Майкл Тіманн розповідає про зустріч зі Столлманом у 1987 році, отримання ранньої версії GCC Столлмана та заснування Cygnus Solutions.

Ларрі Огустін описує поєднання програмного забезпечення GNU зі звичайним ПК для створення Unix-подібної робочої станції за третину ціни і вдвічі більшої потужності, ніж робоча станція Sun. Він розповідає про свої ранні стосунки з венчурними капіталістами, кінцеву капіталізацію і комерціалізацію Linux для його власної компанії, VA Linux, і її первинне розміщення акцій.

Дивись також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]