GQ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Gentlemen’s-Quarterly-Logo.svg

GQ (колишня назва Gentlemen's Quarterly — «Джентельменський щоквартальник») — це міжнародний щомісячний чоловічий журнал, що видається в Нью-Йорку. Видання фокусується на моді, стилі та культурі для чоловіків, хоча також представлені теми їжі, фільмів, фітнесу, сексу, музики, подорожей, спорту, технологій та книг.

Історія[ред. | ред. код]

Журнал Gentlemen's quarterly був уперше випущений у 1931 році в США під назвою Apparel Arts. Це був чоловічий модний журнал для торгівлі одягом, орієнтований переважно на гуртових покупців і роздрібних продавців. Спочатку він мав дуже обмежений друкований цикл і призначався виключно для інсайдерів галузі, щоб вони могли порадити своїм клієнтам. Популярність журналу серед роздрібних покупців, які часто брали журнал від роздрібних продавців, сприяла створенню журналу Esquire в 1933 році.

Apparel Arts існував до 1957 року, після чого він був перетворений у Gentlemen's Quarterly, який протягом багатьох років видавав Esquire Inc.

«Gentlemen's quarterly» був перейменований на GQ у 1967 році. Регулярність виходу була збільшена з щоквартальної до щомісячної в 1970 році. У 1980 році Condé Nast купило видання, і редактор Арт Купер змінив курс журналу, почавши публікувати статті з моди та позиціонувавши GQ як загальний чоловічий журнал на противагу Esquire. Згодом були запущені міжнародні видання як регіональні адаптації редакційної формули США.

GQ був тісно пов'язаний з метросексуальністю. Письменник Марк Сімпсон створив термін у статті для британської газети The Independent про свій візит на виставку GQ в Лондоні: «Пропаганда метросексуальності була залишена в пресі чоловічого стилю, такі журнали, як The Face, GQ, Esquire, Арена та FHM, нові медіа, які вийшли у вісімдесяті роки і все ще ростуть … Вони заповнили свої журнали зображеннями нарцисистських молодих людей, що займались модним одягом та аксесуарами». Журнал розширив своє покриття, незважаючи на проблеми зі стилем життя. Наприклад, у 2003 році журналістка-премія Сабріна Рубін Ерделі написала 8-сторінкову історію зображень у GQ на знаменитого конфігуратора Стіва Комісара.