GQ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Gentlemen’s-Quarterly-Logo.svg

GQ (колишн. Gentlemen's Quarterly) — це міжнародний щомісячний чоловічий журнал, розташований в Нью-Йорку. Видання фокусується на моді, стилі та культурі для чоловіків, хоча також представлені включаючи їжу, фільми, фітнес, секс, музику, подорожі, спорт, технології та книги.

Історія[ред. | ред. код]

Gentlemen's quarterly був запущений в 1931 році в США під назвою Apparel Arts. Це був чоловічий модний журнал для торгівлі одягом, орієнтований переважно на оптових покупців і роздрібних продавців. Спочатку він мав дуже обмежений друкований цикл і був призначений виключно для інсайдерів галузі, щоб вони могли порадити своїм клієнтам. Популярність журналу серед роздрібних покупців, які часто брали журнал від роздрібних продавців, сприяли створенню журналу Esquire в 1933 році.

Apparel Arts існував до 1957 року, після чого він був перетворений у Gentlemen's Quarterly, який протягом багатьох років видавав Esquire Inc.

«Gentlemen's quarterly» був переназваний як GQ в 1967 році. Швидкість публікації була збільшена з щокварталу до місяця в 1970 році. У 1980 році Condé Nast купив видання, і редактор Арт Купер змінив курс журналу, представивши статті за модою та встановивши GQ як загальний чоловічий журнал у противагу Esquire. Згодом були запущені міжнародні видання як регіональні адаптації редакційної формули США.


GQ був тісно пов'язаний з метро сексуальністю. Письменник Марк Сімпсон створив термін у статті для британської газети The Independent про свій візит на виставку GQ в Лондоні: "Пропаганда метро сексуальності була залишена в пресі чоловічого стилю, такі журнали, як The Face, GQ, Esquire, Арена та FHM, нові медіа, які вийшли у вісімдесяті роки і все ще ростуть … Вони заповнили свої журнали зображеннями нарцисистських молодих людей, що займались модним одягом та аксесуарами ". Журнал розширив своє покриття, незважаючи на проблеми зі стилем життя. Наприклад, у 2003 році журналістка-премія Сабріна Рубін Ерделі написала 8-сторінкову історію зображень у GQ на знаменитого конфігуратора Стіва Комісара.