Grolsch

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search


пивоварня Grolsch
Тип Броварня, beer brand[d] і бізнес-підприємство
Форма власності Naamloze vennootschap
Галузь харчова промисловість
Спеціалізація Пивоваріння
Засновано 1615
Штаб-квартира Енсхеде
Продукція пиво
Операційний прибуток (EBIT) €25,7 млн (2006)
Власник(и) Asahi Breweries[d]
Холдингова компанія SABMiller
Сайт grolsch.com

Grolsch у Вікісховищі?
Пляшка пива Grolsh

Пивоварня Grolsch, (МФА: Grolsche Bierbrouwerij) — нідерландська пивоварня. Нагороджена титулом Koninklijk (Королівська) у 1995 році.

Історія[ред.ред. код]

Компанія Grolsch заснована у 1615 році Віллемом Неєрфельдом (Willem Neerfeldt) у місті Грунло (Groenlo), Нідерланди[1]. У зв'язку із збільшенням попиту у 1895 році було відкрито ще один завод недалеко від Енсхеде. Щоб об'єднати існуючі виробництва в одне у 1988 році почалося будівництво нового заводу в Енсхеде, яке остаточно завершилось відкриттям 7 квітня 2004 року. Сам факт будівництва терміном 16 років свідчить про те, що нова виробнича лінія є однією із найсучасніших та екологічно чистих броварень у світі.

19 листопада 2007 Grolsch була продана третій по величині пивоварній компанії світу SABMiller за 816 мілйонів євро[2], якій і належить у цей час. Зараз головний офіс компанії розташований у місті Енсхеде, провінція Оверейсел.

Дизайн пляшки[ред.ред. код]

Особливістю пива Grolsch є пляшка з відкидним корком, так звана технологія swing-top, відома ще з 1898 року. Пляшки цього типу використовують поворотно-верхню кришку, усуваючи необхідність використання відкривачки. Коричнева пляшка для внутрішнього ринку вміщувала 0,45 л пива, в той час як об'єм зеленої пляшки, призначеної для експорту був трохи більшим — 467 мл. У 2008 році було представлено пляшку тонкого дизайну, яка вміщувала 0,45л і використовувалась як для внутрішнього ринку, так і на експорт.

На важіль відкриття пляшки наноситься етикетна, щоб захистити продукт від фальсифікацій. Пробка спочатку виготовлялася з порцеляни, тепер — з пластику. Пляшки з порцеляновою пробкою все ще знаходяться в обігу в Нідерландах. Вони користуються популярністю у домашніх використанні, оскільки є дуже міцними і легко можуть бути запечатані вручну. У Північній Америці, однак, традиційні металеві кришки пляшок Grolsch стають все більш поширеними.

Цікаві факти[ред.ред. код]

У водах річки Саванна, що біля острова Кокспур виловили пляшку Grolsch з листом 11 річного хлопчика, який він написав сам собі в майбутньому. Пляшка пробула у воді майже 30 років, зберігши лист. Зараз лист доставлений адресату, який виріс, став доктором, живе у Атланті, а сама пляшка стала експонатом у музеї Fort Pulaski.[3]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]