Ґуррен Лаґанн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Gurren Lagann
GurrenLagann.jpg
天元突破グレンラガン
(Ґуррен Лаґанн[1])
Жанр Меха, Фантастика, Комедія, Драма
Аніме-серіал
Tengen Toppa Gurren Lagann
Режисер Імаісі Хіроюкі
Студія GAINAX
Мережа Японія Aniplex, TV Tokyo
Інші мережі

США Канада Bandai Entertainment

Велика Британія Німеччина Франція Beez Entertainment
Період показу 1 квітня 200730 вересня 2007
Кількість серій 27[2]
Манґа
Tengen Toppa Gurren Lagann
Автор GAINAX
Ілюстратор Морі Котаро
Видавець Японія ASCII Media Works
Інші видавці США Bandai Entertainment
Публікується в Японія Dengeki Comic Gao!, Dengeki Daioh
Період випуску 27 квітня 2007Липень 2013
Кількість томів 13
Лайт-новел
Автор Сунаяма Курасумі
Накасіма Кадзукі
Ілюстратор Сінаґава Хірокі
Видавець Японія Shogakukan
Період випуску 17 серпня 200719 грудня 2008
Кількість томів 4
Манґа
Tengen Toppa Gurren Lagann: Gurren Gakuen-hen
Автор Дзаіцу Асі
Ілюстратор Кіккава Кабао
Видавець Японія Kadokawa Shoten
Публікується в Японія Comp Ace
Період випуску 26 серпня 200826 січня 2009
Кількість томів 1
Анімаційний фільм
Tengen Toppa Gurren Lagann: Crimson Chapter
Режисер Імаісі Хіроюкі
Продюсер Сірайсі Наоко
Сценарист Накасіма Кадзукі
Студія GAINAX
Дата виходу 6 вересня 2008
Тривалість 113 хв.
Анімаційний фільм
Tengen Toppa Gurren Lagann: Lagann-hen
Режисер Імаісі Хіроюкі
Продюсер Такеда Ясухіро
Сценарист Накасіма Кадзукі
Студія GAINAX
Дата виходу 25 квітня 2009
Тривалість 130 хв.

Gurren Lagann (яп. 天元突破グレンラガン тенген топпа ґурен раґан?) — японський анімаційний серіал, сворений студією GAINAX, а також серія інших продуктів випущених під цією маркою.

Сюжет[ред.ред. код]

Передісторія[ред.ред. код]

Подіям серіалу передує довга історія його вигаданого всесвіту, яка розкривається впродовж епізодів. Фундаментальна сила в ньому — спіральна енергія, яку створює здатність до розмноження та розвитку. Всі живі істоти, але особливо людиноподібні, володіють нею. Одна з високорозвинених цивілізацій минулого виявила згубність безмежного розвитку для всесвіту. Принісши свій власний розвиток в жертву, вона обмежила свою популяцію життям на одній планеті. Окрім самопожертвування ця цивілізація стала обмежувати розвиток інших цивілізацій, за що була названа анти-спіраллю.

Земля в своєму розвитку зіткнулася з анти-спіраллю. Для боротьби з нею були створені спіральні лицарі — пілоти людиноподібних бойових машин ганменів. Ганмен може функціонувати як від електричної енергії, так і від спіральної (носієм та джерелом якої є пілот) — в цьому випадку можливості ганмена істотно збільшуються. В ході боротьби земляни, які і численні інші цивілізації, програли. Їм було дозволено жити під поверхнею Землі за умови, що їхня чисельність не перевищить 1 млн осіб. Один з лицарів, Лорд Геном, взявся підтримувати чесельність в цих межах і створив звіролюдей, не здатних до розмноження, але придатних для різної роботи. За століття часи польотів у космос і навіть існування світу поза підземеллями забулися. Однак прагнення до розвитку лишилося в людей і спонукало деяких сміливців вибратися на поверхню в пошуках нового.

Події серіалу[ред.ред. код]

Каміна, Сімон і Йоко

В одному з підземних поселень живуть головні герої: старанний тихий підліток Сімон та розбишака Каміна. Каміна різними способами прагне вийти на поверхню, що засуджує старійшина поселення. Одного разу Сімон знаходить в шахті первинний бур (свого роду завідний ключ) та маленького ганмена, якого Каміна назвав Лаґанном. Раптово, в село проламується ганмен з поверхні. Вслід за ганменом в підземелля падає дівчина-снайпер Йоко. За допомогою первинного бура Сімон активує Лаґанна і трійця головних героїв проганяє нападника й вибирається на поверхню.

Сімон і Каміна довідуються, що поверхня населена звіролюдьми, якими править Лорд Геном, інакше відомий як Спіральний Король. Саме він загнав людей у підземелля і не випускає їх нагору. Каміна ставить собі на меті відшукати зниклого батька, котрий колись вирушив на поверхню, і скинути Лорда Генома. Сімон з Йоко приєднуються до нього, але скоро розуміють наскільки сильна його армія. Каміна добуває собі власного ганмена, Ґуррена. Їх об'єднання отримує назву Ґуррен-Лаґанн. Постійним противником команди стає звіролюдина і майстерний мечник Вірал. В пошуках Лорда Генома Сімон знаходить капсулу з дівчиною Нією, яка виявляється дочкою Спірального Короля, викинутою ним з палацу. В одному з підземних поселень до них приєднується юний Россіу.

Герої долають генералів Спірального Короля одного за одним, об'єднуючи людей і звіролюдей проти його тиранії. Зібрана армія добуває все нову зброю і союзників, але Каміна гине в бою, ставши зразком сміливості та завзяття для Сімона.

Врешті Сімон веде друзів на штурм палацу Лорда Генома, який виявляється величезним ганменом. Воля Сімона до перемоги і справедливості надзвичайно збільшує його спіральну енергію. Він долає Спірального Короля у двобої, але той наостанок попереджає, що Сімон прирік всіх на загибель. Він стверджує, що коли людей стане мільйон, на них чекає загибель, що прийде з неба.

Друга частина серіалу починається через 5 років після перемоги над Спіральним Королем. Дорослий Сімон входить до ради, яка керує містом, де люди і звіролюди живуть разом. Місто має високі технології і процвітає, але Сімон разом з Россіу зайнятий рутиною. Він пробує зблизитися з Нією, але без значних успіхів. Тим часом народжується мільйонна людина і цієї ж митті прилади фіксують, що Місяць сходить з орбіти, загрожуючи впасти на Землю. Над містом виникають невідомі машини, які атакують населення і навіть новітні ганмени не в змозі їм протистояти. Сімон очолює атаку на них в Ґуррен-Лаґанн і знищує нападників, однак машини вибухають, завдавши величезних руйнувань. Россіу віддає Сімона під суд і засуджує до страти, щоб вгамувати бунти, і Сімон втрачає довіру народу.

Невідома сила захоплює Нію та оголошує через неї, що прагне безмежного відчаю і загибелі землян. Тим часом Россіу організовує евакуацію з Землі на космічному кораблі, який був схований під палацом Лорда Генома. Решту обіцяє сховати у підземеллях, але Сімон розкриває, що падіння Місяця зробить Землю непридатною для життя і обіцянки покликані лише зменшити паніку. Сімону вдається зібрати колишніх друзів і добути старі ганмени, які працюють однаково на спіральній енергії та електриці. Вони пробиваються до Місяця, але їх зупиняє Нія.

Сімону вдається переконати Нію не коритися невідомій силі та відступити. Місяць виявляється величезним механізмом, замаскованим під небесне тіло. При з'єднанні з Ґуррен-Лаґанном він набуває своєї справжньої форми — флагмана землян «Соборна Земля». Землю врятовано, але Сімон розуміє, що ворог надзвичайно сильний і Нія досі в нього. «Соборна Земля» з набраним екіпажем вирушає в глибини космосу на пошуки ворога і дівчини.

Герої натрапляють на ворогів, анти-спіраль, від імені яких виступає Антиспіральник. Він пояснює, що розвиток і розмноження життя руйнує всесвіт і тому анти-спіраль придушує їх задля продовження існування всесвіту. Сімон намагається переконати його у протилежному, та анти-спіраль виставляє свої аргументи. Антиспіральник поміщує Сімона та інших до світу ілюзій, де кожен бачить здійснення своїх мрій, позбавляючи їх прагнення боротися і розвиватися, та думає, що переміг.

Сімону вдається пересилити ілюзії та звільнити від них друзів. Вони летять за Антиспіральником до його рідного виміру. Там Сімон знаходить Нію і всі разом виступають проти анти-спіралі та Антиспіральника зокрема. Спільна спіральна енергія перетворює Сімона та всіх, хто вирушив з ним, на істот космічних масштабів. Вони борються проти Антиспіральника серед галактик і зрештою долають його. Це звільняє всі цивілізації, що були під гнітом анти-спіралі, а екіпаж «Соборної Землі» повертається додому.

На Землі Сімон святкує весілля з Нією, але не підтримувана тепер анти-спіраллю, вона розпадається, встигши попрощатися з Сімоном. Той, набравшись у своїх пригодах стійкості і мудрості, оголошує перед присутніми, що знав про це. Він каже, що привів людей до перемоги, але вести їх у мирному житті — не його шлях. Сімон вирушає у мандри, щоб розповідати іншим про те як важливо постійно розвиватися і не здаватися перед труднощами.

Перелік епізодів[ред.ред. код]

 1. Пробий своїм буром небеса!
 2. А я сказав, осідлаю!
 3. Ти хто такий, із двома пиками?
 4. Якщо багато пик, то крутий?
 5. Мені цього не збагнути!
 6. Усе приховане має бути з'ясоване!
 7. І це зробиш ти!
 8. Бувайте, браття!
 9. Що таке… “людина”?
 10. “Братан” – це хто такий?
 11. Сімоне, прибери руки!
 12. Йоко, зробіть послугу!
 13. Панове, налітайте на їжу!
 14. Вітаю вас, друзі!
 15. Я зустріну своє завтра.
 16. Меганарізка
 17. Нічогісінько ти не розумієш
 18. Відкрий мені таємниці цього світу
 19. Ми мусимо вижити, чого б це не коштувало
 20. Скільки ще випробувань чекає на нас?
 21. Ви зобов’язані вижити
 22. Це мій останній обов’язок
 23. Уперед, назустріч головній перемозі!
 24. Ця мить буде зі мною завжди
 25. Я виконаю твою останню волю!
 26. Ходімо, браття!
 27. Усі ці вогні на небі – зорі…

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


аніме і манґа Це незавершена стаття про аніме та манґу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.