Ґуррен Лаґанн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Gurren Lagann
GurrenLagann.jpg
天元突破グレンラガン
Ґуррен Лаґанн[1]
Жанр Меха, наукова фантастика, комедія, драма
Аніме-серіал
Tengen Toppa Gurren Lagann
Режисер Імаісі Хіроюкі
Студія GAINAX
Мережа Японія Aniplex, TV Tokyo
Інші мережі

США Канада Bandai Entertainment

Велика Британія Німеччина Франція Beez Entertainment
Період показу 1 квітня 2007  — 30 вересня 2007
Кількість серій 27[2]
Манґа
Tengen Toppa Gurren Lagann
Автор GAINAX
Ілюстратор Морі Котаро
Видавець Японія ASCII Media Works
Інші видавці США Bandai Entertainment
Публікується в Японія Dengeki Comic Gao!, Dengeki Daioh
Період випуску 27 квітня 2007 — Липень 2013
Кількість томів 13
Лайт-новел
Автор Сунаяма Курасумі
Накасіма Кадзукі
Ілюстратор Сінаґава Хірокі
Видавець Японія Shogakukan
Період випуску 17 серпня 2007 — 19 грудня 2008
Кількість томів 4
Манґа
Tengen Toppa Gurren Lagann: Gurren Gakuen-hen
Автор Дзаіцу Асі
Ілюстратор Кіккава Кабао
Видавець Японія Kadokawa Shoten
Публікується в Японія Comp Ace
Період випуску 26 серпня 2008 — 26 січня 2009
Кількість томів 1
Аніме-фільм
Tengen Toppa Gurren Lagann: Crimson Chapter
Режисер Імаісі Хіроюкі
Продюсер Сірайсі Наоко
Сценарист Накасіма Кадзукі
Студія GAINAX
Дата виходу 6 вересня 2008
Тривалість 113 хв.
Аніме-фільм
Tengen Toppa Gurren Lagann: Lagann-hen
Режисер Імаісі Хіроюкі
Продюсер Такеда Ясухіро
Сценарист Накасіма Кадзукі
Студія GAINAX
Дата виходу 25 квітня 2009
Тривалість 130 хв.

«Ґуррен Лаґанн» (яп. 天元突破グレンラガン тенген топпа ґурен раґан?, букв. «Пробивач небес, Ґуррен Лаґанн») — японське 27-серійне меха-аніме, режисера Імаісі Хіроюкі та сценариста Кадзукі Накасіми, створене студією GAINAX та спродюсоване спільно компаніями Aniplex і Konami. Транслювалося на TV Tokyo з 1 квітня по 30 вересня 2007 року. Аніме виграло ряд премій на Tokyo International Anime Fair[3], Animation Kobe[4], Japan Media Arts Festivals[5].

Манга-адаптація публікувалася ASCII Media Works у 2007–2013 роках. Серія з п'яти ранобе видавалася Сьоґакукан з 2007 по 2008 рік. У жовтні 2007 року вийшла відеогра для Nintendo DS[6].

Сюжет[ред.ред. код]

Передісторія[ред.ред. код]

Подіям серіалу передує довга історія його вигаданого всесвіту, яка розкривається впродовж епізодів. Фундаментальна сила в ньому — спіральна енергія, яку створює здатність до розмноження та розвитку. Всі живі істоти, але особливо людиноподібні, володіють нею. Одна з високорозвинених цивілізацій минулого виявила згубність безмежного розвитку для всесвіту. Принісши свій власний розвиток в жертву, вона обмежила свою популяцію життям на одній планеті. Окрім самопожертвування ця цивілізація стала обмежувати розвиток інших цивілізацій, за що була названа анти-спіраллю.

Земля в своєму розвитку зіткнулася з анти-спіраллю. Для боротьби з нею були створені спіральні лицарі — пілоти людиноподібних бойових машин ганменів. Ганмен може функціонувати як від електричної енергії, так і від спіральної (носієм та джерелом якої є пілот) — в цьому випадку можливості ганмена істотно збільшуються. В ході боротьби земляни, які і численні інші цивілізації, програли. Їм було дозволено жити під поверхнею Землі за умови, що їхня чисельність не перевищить 1 млн осіб. Один з лицарів, Лорд Геном, взявся підтримувати чесельність в цих межах і створив звіролюдей, не здатних до розмноження, але придатних для різної роботи. За століття часи польотів у космос і навіть існування світу поза підземеллями забулися. Однак прагнення до розвитку лишилося в людей і спонукало деяких сміливців вибратися на поверхню в пошуках нового.

Події серіалу[ред.ред. код]

В одному з підземних поселень живуть головні герої: старанний тихий підліток Сімон та розбишака Каміна. Каміна різними способами прагне вийти на поверхню, що засуджує старійшина поселення. Одного разу Сімон знаходить в шахті первинний бур (свого роду завідний ключ) та маленького ганмена, якого Каміна назвав Лаґанном. Раптово, в село проламується ганмен з поверхні. Вслід за ганменом в підземелля падає дівчина-снайпер Йоко. За допомогою первинного бура Сімон активує Лаґанна і трійця головних героїв проганяє нападника й вибирається на поверхню.

Сімон і Каміна довідуються, що поверхня населена звіролюдьми, якими править Лорд Геном, інакше відомий як Спіральний Король. Саме він загнав людей у підземелля і не випускає їх нагору. Каміна ставить собі на меті відшукати зниклого батька, котрий колись вирушив на поверхню, і скинути Лорда Генома. Сімон з Йоко приєднуються до нього, але скоро розуміють наскільки сильна його армія. Каміна добуває собі власного ганмена, Ґуррена. Їх об'єднання отримує назву Ґуррен-Лаґанн. Постійним противником команди стає звіролюдина і майстерний мечник Вірал. В пошуках Лорда Генома Сімон знаходить капсулу з дівчиною Нією, яка виявляється дочкою Спірального Короля, викинутою ним з палацу. В одному з підземних поселень до них приєднується юний Россіу.

Герої долають генералів Спірального Короля одного за одним, об'єднуючи людей і звіролюдей проти його тиранії. Зібрана армія добуває все нову зброю і союзників, але Каміна гине в бою, ставши зразком сміливості та завзяття для Сімона.

Врешті Сімон веде друзів на штурм палацу Лорда Генома, який виявляється величезним ганменом. Воля Сімона до перемоги і справедливості надзвичайно збільшує його спіральну енергію. Він долає Спірального Короля у двобої, але той наостанок попереджає, що Сімон прирік всіх на загибель. Він стверджує, що коли людей стане мільйон, на них чекає загибель, що прийде з неба.

Друга частина серіалу починається через 5 років після перемоги над Спіральним Королем. Дорослий Сімон входить до ради, яка керує містом, де люди і звіролюди живуть разом. Місто має високі технології і процвітає, але Сімон разом з Россіу зайнятий рутиною. Він пробує зблизитися з Нією, але без значних успіхів. Тим часом народжується мільйонна людина і цієї ж митті прилади фіксують, що Місяць сходить з орбіти, загрожуючи впасти на Землю. Над містом виникають невідомі машини, які атакують населення і навіть новітні ганмени не в змозі їм протистояти. Сімон очолює атаку на них в Ґуррен-Лаґанн і знищує нападників, однак машини вибухають, завдавши величезних руйнувань. Россіу віддає Сімона під суд і засуджує до страти, щоб вгамувати бунти, і Сімон втрачає довіру народу.

Невідома сила захоплює Нію та оголошує через неї, що прагне безмежного відчаю і загибелі землян. Тим часом Россіу організовує евакуацію з Землі на космічному кораблі, який був схований під палацом Лорда Генома. Решту обіцяє сховати у підземеллях, але Сімон розкриває, що падіння Місяця зробить Землю непридатною для життя і обіцянки покликані лише зменшити паніку. Сімону вдається зібрати колишніх друзів і добути старі ганмени, які працюють однаково на спіральній енергії та електриці. Вони пробиваються до Місяця, але їх зупиняє Нія.

Сімону вдається переконати Нію не коритися невідомій силі та відступити. Місяць виявляється величезним механізмом, замаскованим під небесне тіло. При з'єднанні з Ґуррен-Лаґанном він набуває своєї справжньої форми — флагмана землян «Соборна Земля». Землю врятовано, але Сімон розуміє, що ворог надзвичайно сильний і Нія досі в нього. «Соборна Земля» з набраним екіпажем вирушає в глибини космосу на пошуки ворога і дівчини.

Герої натрапляють на ворогів, анти-спіраль, від імені яких виступає Антиспіральник. Він пояснює, що розвиток і розмноження життя руйнує всесвіт і тому анти-спіраль придушує їх задля продовження існування всесвіту. Сімон намагається переконати його у протилежному, та анти-спіраль виставляє свої аргументи. Антиспіральник поміщує Сімона та інших до світу ілюзій, де кожен бачить здійснення своїх мрій, позбавляючи їх прагнення боротися і розвиватися, та думає, що переміг.

Сімону вдається пересилити ілюзії та звільнити від них друзів. Вони летять за Антиспіральником до його рідного виміру. Там Сімон знаходить Нію і всі разом виступають проти анти-спіралі та Антиспіральника зокрема. Спільна спіральна енергія перетворює Сімона та всіх, хто вирушив з ним, на істот космічних масштабів. Вони борються проти Антиспіральника серед галактик і зрештою долають його. Це звільняє всі цивілізації, що були під гнітом анти-спіралі, а екіпаж «Соборної Землі» повертається додому.

На Землі Сімон святкує весілля з Нією, але не підтримувана тепер анти-спіраллю, вона розпадається, встигши попрощатися з Сімоном. Той, набравшись у своїх пригодах стійкості і мудрості, оголошує перед присутніми, що знав про це. Він каже, що привів людей до перемоги, але вести їх у мирному житті — не його шлях. Сімон вирушає у мандри, щоб розповідати іншим про те як важливо постійно розвиватися і не здаватися перед труднощами.

Головні персонажі[ред.ред. код]

Початковий склад Ґуррен-Дану (зліва направо): старий Коко, Кінон, Кіял, Кійон, Даякка, Йоко, Сімон, Каміна, Лірон, Кіттан, Росіу, Ґіммі, Даррі

Сімон (яп. シモン Shimon?)

Сейю: Какіхара Тецуя
Головний протагоніст «Ґуррен Лаґанна», 14-річний землекоп із підземного поселення Дзіха. Дружить із Каміною, прямує за ним у його прагненні потрапити на поверхню, а потім відвоювати її. Саме він знаходить ключ-бур та Лаґанна, що й запускає ланцюжок подальших подій. Разом із Каміною, шляхом злиття, утворює Ґуррен Лаґанн.

Каміна (яп. カミナ?)

Сейю: Кацуюкі Конісі
Рішучий і впевнений у собі юнак, який понад усе прагне потрапити на поверхню, яку бачив у дитинстві. Надихає Сімона та інших людей на боротьбу зі звіролюдьми. Засновник і лідер Ґуррен-Дану.

Йоко (яп. ヨーコ・リットナー Yōko Rittonā?)

Сейю: Іноуе Маріна
Приваблива та хоробра дівчина, здатна перемогти ганмена з однією гвинтівкою, адже є найкращим снайпером поселення Ріттона. Допомагає Сімону та Каміні вибратися на поверхню. Незабаром закохується у Каміну.

Виробництво[ред.ред. код]

«Ґуррен Лаґанн» вперше анонсовано у липні 2006 року. За створення серіалу взявся режисер Хіроюкі Імаїсі, шанувальник жанру меха, який раніше працював над анімацією «Євангеліону». Після роботи над «Re: Cutie Honey» разом із Казукі Накасімою, Імаїсі призначив його сценаристом. Імаїсі завершив писати основну сюжетну лінію задовго до завершення, що полегшило роботу персоналу над епізодами. За словами голови компанії Gainax Hiroyuki Yamaga, ця серія тривалий час планувала етапи.

Сценарист Кадзукі Накасіма посилається на Кена Ішікаву, творця «Getter Robo», як на одного з тих, хто став джерелом впливу на «Ґуррена Лаґанна». «Ґуррен Лаґанн» наслідує «Getter Robo», все збільшуючи масштаби роботів до завершення серіалу. Однак Накасіма завершує історію «Ґуррен Лаґанну» в більш розумних межах. На аніме також вплинули попередні творіння Gainax, зокрема, на розвиток особистості протагоніста Сімона, яка проходить три стадії еволюції впродовж трьох сюжетних арок серіалу.

Перелік епізодів[ред.ред. код]

Номер Назва Дата оригінального показу
1 Пробий своїм буром небеса!
(お前のドリルで天を突け!) 
1 квітня 2007
У селі Дзіха, підземному місті, люди живуть із постійною загрозою землетрусів. Після спроб втекти на поверхню Каміна та Сімон стають свідками обвалу, спричиненого велетенським ганменом. Разом із переслідувачкою ганмена, дівчиною Йоко, на нещодавно знайденому невеликому ганменові, вони вибираються на поверхню. 
2 А я сказав, що пілотуватиму цю штуку!!
(俺が乗るって言ってんだ!!) 
8 квітня 2007
З Лаґанном Каміна, Сімон і Йоко повертаються у рідне селище останньої, Літтнер. Каміна та Сімон починають протистояти ганменам. Вигнавши з одного ганмена його пілота, звіролюдину, Каміна посідає його місце та називає його Ґурреном. 
3 Ти за кого себе маєш, маючи дві пики!?
(顔が2つたぁナマイキな!!) 
15 квітня 2007
Каміна, Сімон і Йоко, зголоднівши, вирушають на пошуки поживної здобичі. Проте в ході полювання стикаються з Віралом, сильною звіролюдиною з потужним ганменом. Щоб перемогти ворога, Сімон і Каміна виконують злиття своїх ганменів, утворивши Ґуррен Лаґанн. 
4 Якщо багато пик, то крутий!?
(顔が多けりゃ偉いのか?) 
22 квітня 2007
Команда Ґуррен-Дану на своєму шляху до орієнтовної столиці звіролюдей зустрічає Кіттана та його сестер Кінон, Кіял і Кійон. Режисер: Кобаяші Осаму. 
5 Мені цього не збагнути!
(俺にはさっぱりわからねぇ!) 
29 квітня 2007
Ґуррен-Дан потрапляє у підземне селище, де люди поклоняються старому ганмену та живуть не збільшуючи чисельності своєї громади. До команди приєднуються Россіу та двоє дітей, Ґіммі та Даррі. 
6 Усе приховане має бути з'ясоване!!
(てめえら全員湯あたりしやがれ!!) 
6 травня 2007
Ґуррен-Дан продовжує рух до точки збору ганменів. Але невелика зупинка, щоб перепочити в термальних водах може бути не тим чим здається. 
7 І це зробиш ти!!
(それはお前がやるんだよ!) 
13 травня 2007
 
8 Бувай, братан
(あばよ、ダチ公) 
20 травня 2007
 
9 Що таке людина?
(ヒトっていったい何ですか?) 
27 травня 2007
 
10 Братан — це хто?
(アニキっていったい誰ですか?) 
3 червня 2007
 
11 Сімоне, прибери руки
(シモン、手をどけて) 
10 червня 2007
 
12 Йоко, зробиш мені послугу?
(ヨーコさん、お願いがあります) 
17 червня 2007
 
13 Панове, налітайте на їжу!
(みなさん、た〜んと召し上がれ) 
24 червня 2007
 
14 Вітаю вас, друзі
(皆さん、ごきげんよう) 
1 липня 2007
 
15 Я зустріну своє завтра
(私は明日へ向います) 
8 липня 2007
 
16 Епізод-збірка
(総集片) 
15 липня 2007
 
17 Нічого ти не знаєш!
(あなたは何も分かっていない) 
22 липня 2007
 
18 Відкрий мені таємниці цього світу
(聞かせてもらうぞこの世界の謎を) 
29 липня 2007
 
19 Ми мусимо вижити будь-якою ціною
(生き残るんだどんな手段を使っても) 
5 серпня 2007
 
20 Скільки ще Бог випробовуватиме нас?
(神はどこまで僕らを試す) 
12 серпня 2007
 
21 Ти — хтось, хто повинен вижити
(あなたは生き残るべき人だ) 
19 серпня 2007
 
22 Це мій останній обов’язок
(それが僕の最後の義務だ) 
26 серпня 2007
 
23 Вперед, це остання битва
(行くぞ 最後の戦いだ) 
2 вересня 2007
 
24 Я ніколи не забуду цю мить
(忘れるものか この一分一秒を) 
9 вересня 2007
 
25 Я виконаю твою останню волю!
(お前の遺志は受け取った!) 
16 вересня 2007
 
26 Ходімо, братан
(行くぜ ダチ公) 
23 вересня 2007
 
27 Усі ці вогні на небі — зорі
(天の光はすべて星) 
30 вересня 2007
 

Примітки[ред.ред. код]

  1. Переклад українською
  2. Список епізодів аніме-серіалу. Anime News Network. 
  3. Eva 1.0 Wins Tokyo Anime Fair's Animation of the Year. Anime News Network. February 26, 2008. Процитовано 26 січня 2018. 
  4. Gurren Lagann's official blog (Japanese). Gainax. Процитовано 26 січня 2018. 
  5. Coo, Gurren-Lagann, 'Kafka' Win Media Arts Awards. Anime News Networks. Процитовано 26 січня 2018. 
  6. Gainax Announces New Anime. Anime News Network. July 11, 2006. Процитовано 26 січня 2018. 

Посилання[ред.ред. код]

Ґуррен Лаґанн(рос.) на сайті World Art.