IFS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
IFS AB
Тип Компанія у приватній власності
Заснування 1983
Штаб-квартира Лінчепінг (Швеція)
Ключові особи

Алістер Сорбі

(президент та CEO)
Галузь Програмне забезпечення
Продукція ERP-система IFS Applications
Співробітники 3500
Сайт www.ifsworld.com

IFS AB (повна назва — Industrial and Financial Systems) — шведська компанія, розробник програмного забезпечення для комплексного управління діяльністю підприємства. Єдиним продуктом компанії є ERP-система IFS Applications. Штаб-квартира компанії знаходиться в Лінчепінгу, офіси та представництва є у 54 країнах світу.

Історія[ред.ред. код]

Заснована в 1983 році п'ятьма інженерами з Лінчепінгського університету, першою розробкою компанії було програмне забезпечення для проведення ремонтів та технічного обслуговування обладнання. Комплексна ERP система була представлена у 1990 році. З 1998 року IFS Applications має компонентну структуру, а акції компанії IFS почали котируватись на Стокгольмській фондовій біржі.

З 1999 року представництва IFS існують на всіх континентах. У 2001 р. вводяться засновані на Java Інтернет-портали та мобільні рішення, що дозволяє розширити мережу клієнтів компанії. У 2005 році було нараховано близько 500 тисяч користувачів ERP-системи, яких у 2011 році стає 800 тисяч, а у 2015 році - 1 млн. Генеральним директором компанії з 2006 року є Алістер Сорбі.

У 2011 році консалтингова компанія Frost & Sullivan присудила компанії IFS нагороду "За підвищення цінності для користувача" (Customer Value Enhancement)за результатами аналізу ринку систем з управління активами підприємств (EAM)[1].

У 2012 році виходить оновлена версія системи IFS Applications 8, яка, окрім роботи із 4 ключовими бізнес-процесами забезпечує виконання будь-яких бізнес-вимог до фінансів, HR, управлінню життєвим циклом продуктів, управління якістю, документообігом, CRM та впливом на екологію.

У травні 2012 року було оголошено про придбання компанією IFS компанії Metrix, що спеціалізується на розробці мобільних прикладних програм, метою придбання було отримання можливості надати користувачам мобільні рішення для виконання робіт поза офісом, інтегровані з ERP-системою[2].

З 2014 року починає роботу IFS Academy - центр, завданням якого є допомога клієнтам та партнерам IFS у підвищенні рівня їхніх знань та компетенцій.

У 2015 році виходить оновлена версія системи IFS Applications 9, яку відрізняє наявність багаторівневої архітектури додатку, покращена візуалізація інформації, рішення для роботи із хмарою Microsoft Azure, вбудована CRM-система та рішення для ведення міжнародного бізнесу. У цьому ж році IFS провела придбання компанії VisionWaves[3], а на початку 2017 року було придбано компанію Mxi[4].

У 2016 році IFS отримала нагороду Mobile Star Awards за найкращий програмний продукт для управління виїзним обслуговуванням та мобільне рішення для підприємств[5].

У 2017 році аналітики компанії Panorama Consulting опублікували звіт Top 10 ERP Systems Rankings Report for 2017[6] на основі даних досліджень більш ніж 250 систем автоматизації бізнесу; за їх результатами було сформовано рейтинг 10 найбільш затребуваних ERP-систем, у якому компанія IFS посіла 4 місце.

Восени 2017 року компанія Gartner визнала IFS лідером "Магічного квадранту" в категорії "Управління виїзним обслуговуванням" за "спроможність доводити проекти до кінця" та "повноту бачення".[7]

IFS Applications[ред.ред. код]

IFS Applications — компонентна ERP-система з SOA архітектурою - основний продукт компанії. Panorama Consulting віднесла продукт до другої групи ERP-систем за часткою присутності на ринку: у першій групі сконцентровано половину ринку, що працює на системах SAP, Oracle та Microsoft, другу групу, що займає 11 % ринку, IFS розділяє з системами компаній Epicor, Sage, Infor, QAD, Lawson та Ross[8].

IFS Applications містить компоненти: виробництво, фінанси, дистрибуція, персонал, продаж, проекти, інжинірінг, документообіг, технічне обслуговування та ремонт, управління якістю, управління екологічним впливом.

Система переведена на 24 мови, з восьмої версії (2012 рік випуску) система є доступною для роботи кінцевих користувачів з планшетів та смартфонів[9].

Станом на середину 2016 року стверджується про понад 5 тисяч впроваджень системи на підприємствах різних галузей промисловості, серед замовників вказані Nestle, BMW, Saab, Olympus, Mitsubishi, Pepsi, NEC, Oriflame, Slovnaft, ГЕС «Три ущелини»[10]. Серед впроваджень в Україні називають Nowy Styl, корпорацію "Артеріум", "Церсаніт Інвест", "Барлінек-Інвест", "ДКП "Фармацевтична фабрика", "ТММ-Енергобуд".

Примітки[ред.ред. код]

  1. Frost & Sullivan Honors IFS for its Value Propositions in the EAM Market
  2. R. Wang «News Analysis: IFS Acquires Metrix To Boost Mobility And Service Management»/Forbes, 13.06.2012
  3. IFS acquires VisionWaves. www.aircraftit.com (англійська). Процитовано 2017-05-18. 
  4. IFS Buys MXI Technologies. aviationweek.com (англійська). Процитовано 2017-05-18. 
  5. IFS: Global service management leaders - MobileVillage®. MobileVillage® (англійська). 2016-08-29. Процитовано 2017-05-18. 
  6. Top 10 ERP Systems Rankings Report for 2017. https://www.panorama-consulting.com (англійська). Panorama Consulting Solutions, LLC. 
  7. IFS - лідер «Магічного Квадранту» Gartner у номінації «Управління виїзним обслуговуванням-2017». http://www.ifsworld.com/ua (українська). Процитовано 4.10.2017. 
  8. 2011 Guide to ERP Systems and Vendors. An Independent Research Report (en). Panorama Consulting. 2011-04-12. Архів оригіналу за 2012-02-04. Процитовано 2012-01-28. 
  9. Andrew Nusca «IFS releases Applications 8; updated ERP suite for big industry»
  10. Нова китайська ГЕС обирає IFS Applications

Посилання[ред.ред. код]