Lepus capensis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lepus capensis

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Зайцеподібні (Lagomorpha)
Родина: Зайцеві (Leporidae)
Рід: Заєць (Lepus)
Вид: Заєць капський
Lepus capensis
(Linnaeus, 1758)
Ареал виду
Ареал виду
Посилання
Вікісховище: Lepus capensis
EOL: 327967
ITIS: 180117
МСОП: 41277
NCBI: 9981
Fossilworks: 104194

Lepus capensis (Заєць капський) — є одним з видів зайців.

Хутро зверху сіро-коричневе з чорними вкрапленнями, низ білуватий. Хвіст пухнастий, зверху чорний, знизу білуватий. Довгі вуха мають чорні кінчики. Довжина тіла від 50 до 55 см, вага від 1,5 до 2,5 кілограм. Самиця більша за самця.

Розповсюдження і місця проживання

[ред. | ред. код]

Мешкають ізольованими популяціями на Аравійському півострові й на схід до Індії. Він також знаходиться на островах Сардинія і Кіпр. Географічний діапазон в Африці широкий і розділений на дві окремі області безлісих територій. Населяють сухі, відкриті місця проживання, такі як луки, напівпустелі, гірські райони, також знайдені в полях і плантаціях.

Поведінка, відтворення

[ред. | ред. код]

Ведуть нічний спосіб життя. При втечі від хижака досягає швидкості до 60 км/год. Раціон складається з рослинних матеріалів, а також ягід і грибів. Добре плавають.

Період вагітності становить близько 42 днів, і розмір приплоду 2—6. Новонароджені волохаті, мають відкриті очі, здатні пересуватися. Через три тижні вони беруть тверду їжу вперше, після чотирьох тижнів їх віднімають від годівлі молоком. Статевої зрілості досягають в межах від семи до дев'яти місяців. Тривалість життя становить максимум п'ять-шість років, однак, багато тварин не доживають до свого першого року.

Джерела

[ред. | ред. код]