Lygisaurus macfarlani

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lygisaurus macfarlani
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Інфраряд: Сцинкоподібні (Scincomorpha)
Родина: Сцинкові (Scincidae)
Рід: Lygisaurus
Вид: L. macfarlani
Lygisaurus macfarlani
(Günther, 1877)
Синоніми
Carlia macfarlani
Посилання
Вікісховище: Lygisaurus macfarlani
Віківиди: Lygisaurus macfarlani
EOL: 458089
МСОП: 42483359
NCBI: 124123

Lygisaurus macfarlani — вид сцинкоподібних ящірок родини сцинкових (Scincidae)[2]. Мешкає в Австралії і Папуа Нової Гвінеї. Вид названий на честь англійського місіонера Семюеля Макфарлейна[fr][3].

Поширення і екологія[ред. | ред. код]

Lygisaurus macfarlani мешкають на півночі півострова Кейп-Йорк, на південь до затоки Принцеси Шарлотти[en], на північному сході півострова Арнемленд, на острові Мелвілл і островах Торресової протоки, а також на південному сході Нової Гвінеї, в регіоні Транс-Флай[en] і в околицях міста Порт-Морсбі. В Австралії вони живуть в саванах, рідколіссях, на узліссях тропічних лісів, в мусонних лісах, у вторинних і прибережних заростях, у Папуа Новій Гвінеї — в саванах і рідколіссях, а також на пустищах. Ведуть денний спосіб життя, віддають перевагу тінистим місцевостям. Живляться комахами.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Lygisaurus macfarlani: інформація на сайті МСОП (версія 2022.2) (англ.) 30 грудня 2022
  2. Lygisaurus macfarlani у Reptarium.cz Reptile Database
  3. Beolens, Bo; Watkins, Michael; Grayson, Michael (2011). The Eponym Dictionary of Reptiles. Baltimore: Johns Hopkins University Press. xiii + 296 pp. ISBN 978-1-4214-0135-5. (Lygisaurus macfarlani, p. 164; Lygisaurus tanneri, p. 260).