Macaca munzala

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Macaca munzala
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Підряд: Haplorhini
Інфраряд: Вищі примати (Simiiformes)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Макак (Macaca)
Вид:
M. munzala
Біноміальна назва
Macaca munzala
(Sinha, Datta, Madhusudan & Mishra, 2005)

Macaca munzala (Макака аруначальський) — вид приматів з роду Макака (Macaca) родини Мавпові (Cercopithecidae). Munzala — це назва виду мовою народності Монпа й перекладається як "мавпа глухого лісу".

Його хутро дуже товсте темно-жовте змішане з темно-коричневим або чорним кольором на спині з більш земними відтінкіми влітку і сірим відтінком взимку. Груди і живіт від білого до кремового кольору.

Поширення

[ред. | ред. код]

Цей вид зустрічається на великих висотах у західній Аруначал-Прадеш на північному сході Індії. Типова місцевість називається Земітанг (27°42' пн.ш., 91°43' східної довготи, на 2180 м). Цей вид є в основному наземним і був помічений у цілому ряді середовищ існування, в тому числі: деградовані широколистяні ліси, деградовані відкриті чагарникові ліси, сільськогосподарські райони, первинні дубові ліси і первинні хвойні ліси. Цей вид перебуває на висотах від 2000 до 3500 м. Порівняно терпимий до людей, і час від часу був записаний поруч з селами і с.г. культурами.

Поведінка

[ред. | ред. код]

Розмір груп від 5 до 34 осіб, в середньому 12 на групу.

Загрози та охорона

[ред. | ред. код]

Цих тварин інколи вбивають в помсту за пошкодження сільськогосподарських культур. Існує не так багато втрат середовища існування в межах ареалу виду.

Посилання

[ред. | ред. код]