Myrmarachne plataleoides

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Myrmarachne plataleoides
Самка Myrmarachne plataleoides
Самка Myrmarachne plataleoides
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Павукоподібні (Arachnida)
Ряд: Павуки (Araneae)
Підряд: Araneomorphae
Родина: Павуки-скакуни (Salticidae)
Підродина: Myrmarachninae
Рід: Myrmarachne
Вид: M. plataleoides
Myrmarachne plataleoides
(O. P.-Cambridge, 1869)
Синоніми
Salticus plataleoides

Myrmarachne daitarensis

Посилання
Вікісховище: Myrmarachne plataleoides
ITIS: 884220
NCBI: 1190749

Myrmarachne plataleoides — павук-скакун з роду Myrmarachne. Наслідує зовнішнім виглядом та поведінкою мурах-шевців. Поширені у Південно-Східній Азії від Індії до Китаю. Безпечний для людини.

Опис[ред. | ред. код]

Мімікрує під мурах-шевців Oecophylla smaragdina[en] за забарвленням, формою тіла та поведінкою. Перетяжки на черевці і головогрудях імітують голову, груди і черевце мурахи. Передня пара ніг, на відміну від жовтих інших трьох пар, темна, імітує антени.

самець Myrmarachne plataleoides

Мають виражений статевий диморфізм. Довжина тіла самиці 6-7 мм, самця 9-12 мм. Хеліцери самців досягають третини розмірів тіла. Самиця мімікрує під робочу мураху, а самець імітує мураху, що несе дрібнішу особину, причому подібність підсилюється двома чорними крапками на кінці основного членика хеліцер схожі на очі «другої мурахи».[1]

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Живуть поблизу колоній мурах-шевців на деревах та кущах. Агресивні мурахи відлякують хижаків і від павуків. Павуки зазвичай сплітають невелике кубло на нижній поверхні листка, звідки і полюють на здобич. Рухаються подібно до імітованих мурах, стрибають зрідка, лише у випадку небезпеки.

Поширення[ред. | ред. код]

Мешкають виключно в місцях поширення мурах-шевців у Південно-Східній Азії: Індія, південь Китаю, Таїланд, Малайзія, Сингапур, Індонезія, В'єтнам.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Edmunds, Malcolm (2006). Do Malaysian Myrmarachne associate with particular species of ant?. Biological Journal of the Linnean Society. 88 (4): 645—653. doi:10.1111/j.1095-8312.2006.00649.x. ISSN 0024-4066.
  • Nelson, X.J., Jackson, R.R., Edwards, G.B. & Barrion, A.T. (2006): Living with the enemy: jumping spiders that mimic weaver ants. The Journal of Arachnology 33: 813—819. PDF [Архівовано 7 лютого 2012 у Wayback Machine.]