Myrmarachne

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Myrmarachne
Myrmarachne-plataleoides.jpg
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Павукоподібні (Arachnida)
Ряд: Павуки (Araneae)
Підряд: Araneomorphae
Родина: Павуки-скакуни (Salticidae)
Підродина: Myrmarachninae
Рід: Myrmarachne
Macleay, 1839
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Myrmarachne
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Myrmarachne
Fossilworks: 268948

Myrmarachne — рід павуків-стрибунів, які формою тіла та поведінкою імітують мурах. Назва від давньогрецьких myrmex — мураха і arachne — павук. Рід містить більше 200 видів, переважно з тропіків.

Опис[ред.ред. код]

Головогруди видовжені, часто з перетяжками, як і черевце. Хеліцери виступають вперед, особливо у самців. Забарвлення тіла від чорного до жовтого, в залежності від забарвлення виду мурах, які імітуються.[1]

Спосіб життя[ред.ред. код]

Рухаються подібно до мурах, імітуючи тремтінням передніх ніг антени комах. Вважають, що така поведінка разом із забарвленням рятує павуків від поїдання хижаками.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Зустрічаються в тропічній Африці, Азії, Австралії. Декілька видів є в Новому Світі та в помірній зоні Євразії. З України відомий вид Myrmarachne formicaria.[2]

Види[ред.ред. код]

Близько 200. Серед них:

Примітки[ред.ред. код]

  1. Nelson, X.J., Jackson, R.R., Edwards, G.B. & Barrion, A.T. (2006): Living with the enemy: jumping spiders that mimic weaver ants. The Journal of Arachnology 33: 813–819. PDF (M. assimilis)
  2. Polchaninova N. Y. & E. V. Prokopenko (2007): A checklist of the spider fauna (Araneae) of the «Svyati Gory» National Nature Park (Ukraine, Donetsk Region). Arthropoda Selecta 16 (3), S. 177–189.