Nomascus leucogenys

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Nomascus leucogenys
чорний самець і коричнювата самиця
чорний самець і коричнювата самиця
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Гібонові (Hylobatidae)
Рід: Nomascus
Вид: N. leucogenys
Nomascus leucogenys
(Ogilby, 1840)

Посилання
Вікісховище: Nomascus leucogenys
Віківиди: Nomascus leucogenys
EOL: 1038638
МСОП: 39895
NCBI: 61853
Fossilworks: 238884

Nomascus leucogenys (Номаскус північний білощокий) — вид приматів з роду Nomascus родини Гібонові.

Опис[ред. | ред. код]

Досягає довжини тіла близько 45-63 см і з середньою вагою 5,7 кг. Статі майже рівні за розміром, але відрізняються кольором. Самці майже повністю чорні, але у них є білі плями на щоках, котрі поширюється на вуха і частково підборіддя, губи не оточені білим хутром. Самиці, однак, від жовтуватого до світло-коричневого кольору, у верхній частині голови є невелика чорна пляма. Пальці рук і ніг, а також статевих органів можуть бути пофарбовані в чорний колір. Як і всі гібонів, вони безхвості і характеризується тонким корпусом з довгими руками.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни проживання: Лаос, В'єтнам; можливо вимер: Китай (Юньнань). Знаходиться у високих первинних та сильно деградованих вічнозелених і напів-вічнозелених лісах. У Лаосі, знаходяться від рівнин річки Меконг принаймні до 1650 м.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Вид суворо деревний і в основному плодоїдний. Живе як і всі гібонові в сімейних групах, які складаються з одного самця, одної самиці й 1—3 дитинчат. Середня тривалість життя в дикій природі становить 28 років. Відомі хижаки: Homo sapiens, Panthera pardus, Strigidae, Accipitridae.

Після приблизно семи місяців вагітності самиця народжує зазвичай одне дитинча. Воно - незалежно від статі - спершу жовте, а в кінці першого року стає чорним. Тільки з настанням статевої зрілості (імовірно у 5—8 років) самиця набуває коричнюватого забарвлення.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Вид сильно постраждав в результаті збезлісення. Полювання також являє собою серйозну загрозу. Цей вид занесений до СІТЕС в Додаток I. Він юридично захищений у В'єтнамі, хоча виконання його проти лісового посягання і браконьєрства не є адекватним в більшості випадків. Зустрічається в кількох ПОТ.

Посилання[ред. | ред. код]