Nortel Networks

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Nortel Networks
Типбізнес
Організаційно-правова форма господарюваннякорпорація[d]
Галузьтелекомунікації[d]
ISINCA6565685089
Попередник(и)Standard Telephones and Cablesd
Засновано7 грудня 1895
Закриття (ліквідація)2009
Штаб-квартираТоронто
Очільник(и)Mike S. Zafirovskid
Продукціямережеве обладнання
програмне забезпечення[1]
Дочірні компаніїBay Networksd, Nortel (United Kingdom)d, Northern Telecom (Ireland)d і Nortel (United States)d
CMNS: Nortel Networks у Вікісховищі

Nortel Networks Corporation — канадський виробник телекомунікаційного устаткування. Штаб-квартира — в Торонто.

Історія

[ред. | ред. код]

Компанія була заснована в 1895 році Олександром Беллом під назвою The Northern Electric and Manufacturing Company Limited. У неї з Bell Telephone Company of Canada було виділено виробництво телефонів, пожежних сигналізацій і пристроїв термінового виклику поліції і пожежної служби. У 1900 фірма почала виробництво грамофонів для програвання грамплатівок (замість звичайних у той час валиків). У 1914 після злиття з Imperial Cable була утворена Northern Electric.

У 1922 — розпочато виробництво радіо, а в 1928 Northern Electric випустило обладнання для першого в Британській імперії звукового кінотеатру в Торонто.

У 1953 — на базі трубок RCA випущений перший телевізор.

У 1966 — дослідницький підрозділ Bell Northern Research почала розробку волоконно-оптичного кабелю.

У 1976 — фірма змінила назву на Northern Telecom Limited, до сторіччя фірми в 1995 — на Nortel, а після поглинання в 1998 Bay Networks — на Nortel Networks.

У 2009 — з метою реструктуризації та фінансового оздоровлення, компанія вдається до судового захисту від кредиторів, відповідно до статті 11 федерального закону США «Про банкрутство». 14 січня 2009 в опублікованій заяві компанії причиною цього кроку називається різке зменшення кількості замовлень від телефонних компаній і загальне падіння ринку на тлі світової фінансової кризи, а також бажання зберегти високий запланований рівень інвестицій в RND.

За підсумками 1-го кварталу 2009 року, запас готівкових грошових коштів компанії збільшився на 100 млн $ (до 2,5 млрд $), Nortel планує вийти зі стану захисту від кредиторів і повернутися до нормальної діяльності восени 2009 року.

У червні 2009 керівництво Nortel ухвалило рішення про розпродаж компанії по частинах. Більша частина активів буде продано за вигідною ціною, а сама компанія буде ліквідована.

Компанія Ericsson купила підрозділи, які займаються розробкою бездротового зв'язку CDMA і LTE за 1,13 млрд $. Компанія Avaya купила підрозділ корпоративних рішень за 475 млн $.

4 червня 2011 була куплена за 4,5 мільярда доларів консорціумом, до якого увійшли Apple (2 мільярди), RiM і Ericsson (1,1 мільярда), Microsoft і Sony (1 мільярд), EMC (400 мільйонів)

Див. також

[ред. | ред. код]
  1. National Software Reference Library