Orval

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Orval
Carton orval.png
Бірдекель Orval
Країна Бельгія Бельгія
Виробники Абатство Орваль
На ринку з 1931
URL
www.orval.be
Сорти Orval,
Petit Orval

Orval (Орваль, букв.: Золота долина) — торговельна марка бельгійського траппістського пива, що виробляється на території однойменного абатства, розташованого у бельгійській провінції Люксембург. За обсягами виробництва (450 тис.дал. пива на рік) займає четверте місце серед семи торговельних марок траппістського пива, чиї сукупні обсяги виробництва сягають 4,6 мільйонів декалітрів на рік.

Історія[ред. | ред. код]

Руїни історичних будівель Абатства Орваль.

Абатство Орваль було засноване у XII сторіччі і за наявними даними мало пивоварне виробництво вже принаймні на початку XVII ст. Під час подій Французької революції у 1793 році монастир було повністю зруйновано. Відбудова монастиря почалася лише 1926 року, і відновлення пивоваріння на його землях у 1931 році було покликане насамперед забезпечити додаткове джерело фінансування відродження обителі. Комерційні поставки пива Orval розпочалися 1932 року і з часом продукція цього монастиря стала першим траппістським пивом, реалізація якого здійснювалася по всій Бельгії.

Від початку роботи сучасної броварні в Абатстві Орваль її продукція розливалася виключно у діжки. Згодом була побудована лінія з розливу пива у пляшки, сучасна потужність цієї лінії становить 24 тисячі пляшок на годину. Наразі пиво Orval розливається у 0,33 л пляшки ексклюзивного дизайну, до яких також додаються живі дріжджі, після чого відбувається процес повторного бродіння, який триває за температури 15 °C щонайменше чотири тижні. Після цього пиво відправляється на продаж. Водночас, пиво, призначене для продажу безпосередньо при броварні, проходить триваліший термін повторного бродіння, який сягає 6 місяців.

Як і у випадку інших траппістських броварень, доходи від продажів пива Orval продовжують традиційно спрямовуватися на забезпечення фінансових потреб абатства та благодійництво.

Логотип[ред. | ред. код]

На логотипі торговельної марки Orval зображено форель, яка тримає в роті золоте кільце, що є посиланням на т.зв. легенду Орваля. За цією легендою графиня Матильда Тосканська, яка на той час вже овдовіла, перебуваючи в долині, де зараз розташоване абатство, зронила свою золоту обручку у воду. Вона звернулася до Бога з молитвою про повернення цінного для неї кільця, і тієї ж хвилини на поверхню випливла форель, яка тримала це кільце у роті.

Відповідно до легенди долина Орваль («Золота долина», фр. Val d'Or) завдячує цьому випадку своєю назвою, а однойменне абатство — своїм існуванням, оскільки вважається, що воно було збудоване саме за наказом Матильди Тосканської на знак подяки за повернення обручки[1].

Асортимент пива[ред. | ред. код]

Пиво Orval та фірмовий келих.

Комерційний асортимент пива Orval обмежується одним сортом класичного траппістського пива:

  • Orval — міцне пиво з вмістом алкоголю 6,2 % та складним смаком, який досягається використанням спеціальних дріжджів, які додаються до пляшки при розливі пива. Технологія, яка передбачає повторне бродіння пива вже безпосередньо у пляшці, обумовлює не лише підвищений вміст алкоголю, але й характерну замутненість кінцевого напою та його рясну піну. Випускається з моменту започаткування броварні у 1931 році.

Також броварня випускає ще один сорт пива, призначений насамперед для власних потреб абатства:

  • Petit Orval (Малий Орваль) — зразок класичного Paterbier (пива отців), яке відрізняється невисокою міцністю (3,5%) та доступне для продажу лише на території абатства та у кафе при броварні.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Легенда Орваля на сайті Абатства Орваль. (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]