PARC

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
PARC
Заснування 1970
Штаб-квартира Пало-Альто, Каліфорнія, США
Галузь R&D
Холдингова компанія Xerox
Сайт parc.com
Xerox Alto — перший у світі комп'ютер з графічним інтерфейсом, розробленний в Xerox PARC

PARC (англ. Palo Alto Research Center), раніше Xerox PARC — науково-дослідницький центр, заснований за вимогою головного наукового співробітника компанії Xerox Джека Голдмана у 1970 році. У 2002 році PARC виділено в окрему компанію (у власності Xerox).

На момент заснування центру Xerox втратив патент на ксерографію і його менеджери побоювалися втрати частини ринку на користь японських концернів. Саме тому центр повинен був працювати над інноваційними розробками, які б дозволили фірмі і надалі залишатися лідером на ринку офісних технологій.

Досягнення[ред.ред. код]

В Xerox PARC було розроблено технології, які сьогодні активно використовуються. Багато з них стали стандартом у комп’ютерному світі, разом з тим, маркетингова політика, спрямована в першу чергу на ринок копіювальної техніки, привела до того, що розробками центру скористалися інші фірми, такі як Adobe, Apple та Microsoft.

У 70-их роках ХХ ст. в центрі було розроблено:

В 90-х годах ХХ ст. в PARC було розроблено протокол IPv6 та концепція «всюдисущих обчислень» (англ. ubiquitous computing). У 2000-их роках — методологію аспектно-орієнтованого програмування та першу аспектно-орієнтовану мову AspectJ.

Посилання[ред.ред. код]