pidof

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

pidof — програма в операційній системі Linux, що знаходить ідентифікатор процесу (PID) працюючого процесу(ів) на ім'я програм і виводить його на стандартний вивід. На деяких системах ця програма використовується в скриптах зміни рівня запуску, особливо коли rc скрипти системи мають структуру схожу з System V. В цьому випадку ці скрипти розташовані в каталогах /etc/rc?.d, де ? це рівень запуску.

Програма pidof реалізована усередині програми killall5 (Linux-специфічний варіант програми killall, що використовується скриптами старту/зупинки системних служб). Зазвичай pidof є символьним посиланням на /sbin/killall5. Програма killall5 змінює свою поведінку залежно від імені, під яким була запущена.

У системах, відмінних від Linux, для аналогічних цілей застосовуються програми pgrep і ps.

Синтаксис[ред. | ред. код]

pidof [-s] [-x] [-o omitpid] [-o omitpid..] program [program...]

Параметри[ред. | ред. код]

-s
одиночний запуск — при використанні даної опції програма видає тільки один PID.
-x
відображати скрипти — при використанні даної опції програма також повертає ідентифікатори процесів оболонок, в яких виконується вказані скрипти.
-o omitpid
виключити процеси з цим ідентифікатором процесу. Спеціальний PID %PPID використовується для позначення батьківського процесу pidof, іншими словами — оболонки або скрипту оболонки який її викликав.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

  • pgrep — розширений варіант цієї програми