Piranga olivacea

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Piranga olivacea
Дорослий самець улітку
Дорослий самець улітку
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Підряд: Співочі птахи (Passeri)
Родина: Кардиналові (Cardinalidae)
Рід: Piranga
Вид: Piranga olivacea
Біноміальна назва
Piranga olivacea
(Gmelin, 1789)
Ареал поширення та шлях міграції виду
Ареал поширення та шлях міграції виду
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Piranga olivacea
EOL logo.svg EOL: 1178181
IUCN logo.svg МСОП: 22722466
Fossilworks: 133806

Piranga olivacea — співочий птах з родини Кардиналових (Cardinalidae). Однак, за іншими джерелами, рід виду (Piranga) належить до родини Thraupidae[1].

Опис[ред. | ред. код]

Дорослі особини досягають 17—19 см завдовжки. Мають блідо-сірий дзьоб та ноги темного кольору. У період розмноження самці — яскраво-червоні, з чорними крилами та хвостом. Самки матово-оливкового оперення, з темно-коричневими крилами й жовтуватим черевом. У самців з'являється зимове оперення, забарвленням подібного до оперення самок, однак з більш темними крилами та хвостом. Незрілі самці також схожі на самок. Утім, з поступовим ростом видозмінюються.

Живлення[ред. | ред. код]

Живиться на верхів'ях дерев; часто ловить комах у польоті, як ластівки. Раціон виду переважно становлять комахи та фрукти.

Поширення[ред. | ред. код]

Перелітний птах. Розмножується у широких та густих лісах, переважно дубових, на південному сході Канади та у Сполучених Штатах. Восени мігрує на північний захід до Південної Америки. Транзит головним чином пролягає через Антильські острови, а також територію Центральної Америки (див. карту). Зимують у зоні тропічної рослинності, передовсім у Колумбії, Перу, Венесуелі та на заході Бразилії. Зрідка відвідує Мексику, Гватемалу та Беліз[2].

Розмноження[ред. | ред. код]

Розмножуються у широких та густих лісах, переважно дубових, на південному сході Канади та у Сполучених Штатах. Влаштовують гнізда у формі чашки на прямих гілках дерев. Самиця відкладає від 3 до 5 яєць, які висиджує приблизно 13 днів.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]