Йоганн Фрідріх Гмелін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Йоганн Фрідріх Гмелін
Johann Friedrich Gmelin
JFGmelin.jpg
Народився 8 серпня 1748(1748-08-08)
Тюбінген, Німеччина
Помер 1 листопада 1804(1804-11-01) (56 років)
Геттінген, Німеччина
Громадянство Німеччина
Alma mater Тюбінгенський університет
Галузь наукових інтересів Ботаніка, ентомологія, природознавство
Заклад Тюбінгенський університет
Геттінгенський університет
Вчене звання Професор
J.F.Gmel. є міжнародним науковим скороченням імені ботанічного автора: Йоганн Фрідріх Гмелін.
Перегляньте таксони приписувані цьому автору в International Plant Names Index (IPNI).

Йоганн Фрідріх Ґмелін (нім. Johann Friedrich Gmelin, *8 серпня 1748, Тюбінген, Німеччина — 1 листопада 1804, Геттінген, Німеччина) — німецький натураліст, медик, хімік, ботанік і ентомолог. Старший син хіміка та ботаніка Філіппа Фрідріха Гмеліна, батько хіміка Леопольда Гмеліна[1].

Біографія[ред.ред. код]

Йоганн Фрідріх Гмелін народився в 1748 році в Тюбінгені. Він вивчав медицину під керівництвом свого батька Філіппа Фрідріха Гмеліна в університеті Тюбінгена, який закінчив зі ступенем доктора медицини в 1769 році, захистивши дисертацію під назвою: «Irritabilitatem vegetabilium в singulis Plantarum partibus exploratam ulterioribusque experimentis confirmatam». Дисертацію він закінчував під керівництвом Фердинанда Крістофа Еттінгера, імовірно, через те, що його батько помер за рік до цього в 1768 році.

У 1769 році він став ад'юнкт-професором медицини в Університеті Тюбінгена. У 1773 році він став професором філософії і ад'юнкт-професором медицини в університеті Геттінгена. У 1778 році він був призначений ординарним професором медицини й професором хімії, ботаніки, мінералогії. 1794 обраний почесним членом Петербурзької АН. Помер у 1804 році в Геттінгені.

Наукова діяльність[ред.ред. код]

Йоганн Фрідріх Гмелін опублікував декілька підручників з хімії, фармацевтики, мінералогії та ботаніки. Він також опублікував тринадцяте видання «Systema Naturae» Карла Ліннея в 1788 році. Автор «Історії хімії» (т. 1-3, 1797–1799).

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]