Pteropus rufus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Крилан рудий
Pteropus rufus ii.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Підряд: Крилановиді (Pteropodimorpha)
Родина: Криланові (Pteropodidae)
Рід: Крилан (Pteropus)
Вид: Крилан рудий
Pteropus rufus
É. Geoffroy, 1803
Колишній ареал виду
Колишній ареал виду
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pteropus rufus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pteropus rufus
EOL logo.svg EOL: 327292
ITIS logo.svg ITIS: 631654
IUCN logo.svg МСОП: 18756
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 196297

Крилан рудий[1] (Pteropus rufus) — вид рукокрилих, родини Криланових.

Опис[ред. | ред. код]

Розмах: 100–125 см. Довжина: 23.5–27 см. Вага 500–750 гр. Це найбільший з трьох ендемічних видів криланів Мадагаскару. Тіло коричневого кольору з більш темними тонами на спині й світлішими, від золотистого до червоно-коричневого тонами на грудях і плечах. Обличчя, тім'я і потилиця також світлі й більш жовтуватого кольору, а крила від шиферно-сірого до чорного кольору. Як і у майже всіх видів Pteropodidae, немає ніякого очевидного хвоста.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни поширення: Мадагаскар. Це один з найпоширеніших видів рукокрилих на острові і, здається, тільки відсутній в густонаселених центральних гірських районах. Сідала рідко знаходяться в малопорушених лісах і зазвичай знаходяться в невеликих, і часто деградованих, ділянках лісу, мангрових лісах і священних лісах. Харчування відбувається в первинному та вторинному рідному лісі, а також в людьми модифікованих ландшафтах з переважанням сільського господарства.

Поведінка[ред. | ред. код]

Удень спочиває на деревах у великих, гучних групах до кількох тисяч особин. Сідала лаштує дуже рідко всередині незайманих лісів і зазвичай вони знаходяться у фрагментованих або мангрових лісах, а також на малих островах. Температура тіла регулюється крилами. Вночі літають до 34 кілометрів, щоб знайти їжу. Кілька 'розвідники' летять попереду основної групи, щоб знайти придатні дерева, використовуючи їх чудовий зір. Фруктовий сік переважає в дієті, хоча нектар, пилок і листя також вживають. Таким чином, ці крилани є важливими агентами запилення і розповсюдження насіння ендемічних рослин.

Під час шлюбного сезону (квітень і травень), домінантний самець утримує територію на сідальному дереві, щоб виключити інших самців. Самиці народжують в жовтні, як правило, одне маля, але дуже рідко буває двійня.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Серйозною загрозою є втрата середовища існування в зв'язку з швидким темпом вирубки лісу, в поєднанні зі збільшенням тиску полювання. Вид не включений в список охоронних видів відповідно до закону. Тому юридично на вид дозволяється полювати в період з травня по вересень, але це законодавство важко реалізувати, і тому насправді, на P. rennelli полюють і поїдають люди протягом всього року. Є тільки кілька сідал в межах нинішньої системи природоохоронних територій Мадагаскару. Багато колоній захищені, тому що вони ночують у священних лісах (наприклад, на кладовищах), де забороняють рубки дерев або полювання.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Маркевич О.П. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник. Номенклатура. — Київ : Наук. думка, 1983. — С. 193.

Посилання[ред. | ред. код]