Qt Development Frameworks

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Qt Development Frameworks
англ. Qt Group plc
Тип бізнес
підприємство і публічна компанія
Форма власності акціонерне товариство[d][1]
Галузь програмування
Гасло Software development made smarter[2]
Засновано 1994
Засновник(и) Eirik Chambe-Engd і Haavard Nordd
Штаб-квартира Осло, Норвегія
Ключові особи Eirik Chambe-Eng, Haavard Nord
Продукція бібліотека Qt та сполучені продукти
Виторг 174,104,000 норвезьких крон (2006)[4]
Операційний прибуток (EBIT) (46,526,000) крон (2006)[4]
Співробітники 227[5]
Холдингова компанія Nokia[6] і Digiad[7]
Дочірні компанії The Qt Company (Norway)d
Член Linux Foundation[8] і Open Source Development Labs[d][9]
www.trolltech.com
логотип Trolltech

Qt Development Frameworks (раніше відома як Qt Software, Trolltech та Quasar Technologies) — компанія з виробництва програмного забезпечення, базується в Осло, Норвегія. Компанія надає платформи для розробки програм і фреймворки, а також пропонує консультаційні послуги.

Основний продукт — Qt, мультиплатформовий графічний C++ фреймворк. На додаток до графічного інструментарію, Qt надає такі пакети, як структури даних і мережеві бібліотеки. Популярне вільне середовище робочого столу KDE використовує бібліотеку Trolltech — Qt. Trolltech також надає роботу декільком розробникам KDE.

У 2001 році Trolltech представила Qtopia, засноване на Qt. Qtopia — платформа для застосунків для пристроїв під управлінням Linux, наприклад, мобільних телефонів, музичних плеєрів і домашнього мультимедійного устаткування. Також може використовуватися в продукції не для масового використання, такого як медичне і заводське обладнання.

Компанія була заснована Ейріком Чамб-Енгом і Гаавардом Нордом в 1994-му році. Вони почали писати Qt в 1991-му і відтоді Qt постійно розширювалася і поліпшувалася. Trolltech закінчила IPO на фондовій біржі Осло в липні 2006-го.

28 січня 2008 року Nokia оголосила про придбання компанії Trolltech. Nokia активно використовує системи Trolltech в своїх застосунках в смартфонах на базі Series 60, працює на базі Qt і Windows-застосунок Nokia РС Suite. У перспективі Nokia планує розвивати розробки Trolltech — Qt Software для операційних систем Windows, Mac OS X і Linux.

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]