MeeGo

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
MeeGo
MeeGo logo.svg
Meego netbook ui.jpg
Розробник Intel, Nokia, спільнота Meego
Родина ОС Linux
Стан проекту закрито
Початковий випуск 26 травня 2010
Останній стабільний випуск 1.2.0.10/ 12 липня 2012; 2347 днів тому
Ринкова ніша мобільні застосування
Менеджер пакунків RPM Package Manager
Платформи, що підтримуються ARM та x86
Тип ядра монолітне (ядро Лінукс)
Веб-сайт meego.com

CMNS: MeeGo на Вікісховищі

MeeGo — мобільна операційна система на основі Linux з відкритими кодами, анонсована на Mobile World Congress в Барселоні в лютому 2010 Intel і Nokia на їхній спільній прес-конференції[1]. Метою проекту стало поєднання зусиль Intel з його системою Moblin та Nokia з його Maemo в один проект. Згідно з Intel, MeeGo розробляється через недостатню підтримку процесорів Atom компанією Microsoft у Windows 7[2]. 15 листопада 2010 року на MeeGo-конференції у Дубліні компанія AMD також приєдналася до проекту[3].

MeeGo націлений на різноманітні апаратні платформи, включаючи ручні комп'ютери і комунікатори, інформаційні системи автомобілів, нетбуки і телевізори зі з'єднанням з мережею[4]; для кожного типу пристроїв мали існувати і різні рівні розширень UX (User eXperience).

Каркас інтерфейсу користувача заснований на Qt, але GTK+ і Clutter мали включатися для забезпечення сумісності із застосунками Moblin[5]. Залежно від пристрою, застосунки могли бути завантажені або з системи Intel AppUp, або Nokia Ovi.[6]

MeeGo забезпечує підтримку для процесорних архітектур ARM та Intel x86[5][7].

Архітектура[ред. | ред. код]

Проектувалася для роботи на різноманітних пристроях. Має три рівні:

1. Рівень користувачів.

2. Рівень програм та інтерфейс програмування програм.

3. Базова система.

Релізи[ред. | ред. код]

MeeGo 1.0, як і планувалося, була випущена 27 травня 2010[8]. Операційна система побудована на ядрі Лінукс 2.6.33. MeeGo 1.0 призначена для установки на нетбуки на основі процесорів Intel Atom, а також на комунікатор Nokia N900. Користувацький інтерфейс надає швидкий доступ до календаря, списку завдань, нещодавно відкритих файлів, до соціальних інструментів тощо. До складу платформи включений браузер Google Chrome, клієнт електронної пошти, медіаплеєр і інші програми для використання в повсякденній роботі. Розробники передбачили спеціальні засоби оптимізації витрати енергії при живленні від акумулятора. Платформа пропонується на 16 мовах.

MeeGo 1.1 вийшов 28 жовтня 2010[9] і отримав підтримку пристроїв із сенсорними дисплеями, таких як планшети та автомобільні мультимедійні центри.

SUSE MeeGo[ред. | ред. код]

У червні 2010 компанія Novell анонсувала на виставці Computex 2010 (Тайбей, Тайвань) нову операційну систему SUSE MeeGo на основі програмного коду проекту MeeGo.[10] Як відзначає Novell, операційна система SUSE MeeGo призначена для нетбуків наступного покоління і інших портативних пристроїв. До складу ОС поряд з компонентами MeeGo увійдуть власні напрацювання Novell, що розширюють функціональність і зручність використання платформи.

З метою забезпечення підтримки розвитку MeeGo компанія Novell сформувала на Тайвані спеціальний підрозділ OpenLabs.

Ринкова доля[ред. | ред. код]

Після укладання технологічного альянсу з Microsoft Nokia охолола до платформи MeeGo, оскільки основною стратегічною системою для мобільних рішень Nokia була обрана Windows Phone.

У 2011 році на MeeGo був випущений смартфон Nokia N9 з 3,9-дюймовим сенсорним екраном.

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]