Linux Foundation

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Linux Foundation
Типmutual-benefit nonprofit corporationd[1]
Галузькомп'ютерна промисловість
СпеціалізаціяLinux і відкрите програмне забезпечення
Засновано22 січня 2007[2]
Штаб-квартираСан-Франциско[4]
Дочірні компаніїOpenPOWER Foundationd[5], ArduPilot Foundationd і DroneCoded
ЧленOpen Source Initiative[6]
linuxfoundation.org(англ.)
Мапа
CMNS: Linux Foundation у Вікісховищі

The Linux Foundation (Фундація Лінукс) — некомерційний консорціум розвитку Linux.

Офіційно заснований 21 січня 2007 шляхом злиття Open Source Development Labs і Free Standards Group.

Linux Foundation просуває, захищає і стандартизує Linux, надає ресурси і сервіси співтовариству відкритого ПЗ, фінансує творця Linux — Лінуса Торвальдса.

Близько 70 членів: AMD, Cisco, EMC, Fujitsu, HP, Hitachi, IBM, Intel, Motorola, NEC, Network Appliance, Novell, NTT, Oracle, Siemens, Unisys, Sun Microsystems, Canonical, VMware, ARM та інші.

Діяльність Linux Foundation

[ред. | ред. код]

Linux Foundation не розробляє Лінукс і не конкурує з існуючими лінукс-компаніями, а сприяє розвитку Лінукса, концентруючи зусилля в наступних областях:

  • Захист Лінукса шляхом підтримки ключових розробників Лінукса і надання юридичних послуг. Linux Foundation розпоряджається торговою маркою «Linux» і надає розробникам юридичний захист інтелектуальної власності за допомогою таких проєктів, як Open Source as Prior Art, Patent Commons Project, і спонсорства в Linux Legal Defense Fund.
  • Стандартизація Лінукса і поліпшення його як платформи для розробників ПЗ. На це направлені проєкти Linux Standard Base (LSB) і Linux Developer Network.
  • Надання нейтрального середовища для співпраці і розвитку. Linux Foundation служить як нейтральний представник Лінукса, уповноважений відповідати на агресію з боку конкурентів. Також Linux Foundation надає простір для обговорення технічним співтовариством, розробниками застосувань, промисловими замовниками і кінцевими користувачами насущних питань, що стоять перед «екосистемою» GNU/Linux в таких областях як desktop interfaces, accessibility, printing, application packaging, та інших.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Дивись також

[ред. | ред. код]