RAND

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
RAND Corporation
Тип Аналітичний центр
Рік заснування 1948
Засновник Арнольд Генрі Харлі
Дуглас Дональд Уїллс (старший)
Розташування Санта-Моніка, Каліфорнія
Ключові фігури Майкл Д. Рич
Джеймс Томсон
Брайан Майкл Дженкинс
Джеймс Доббинс
Бет Мак-Глинн
Эйри Каптейн
Число співробітників ~ 1700
Слоган «To help improve policy and decisionmaking through research and analysis.»
Вебсайт www.rand.org

RAND Corporation («Research ANd Development») — американський аналітичний центр, заснований 14 травня 1948 року в Санта-Моніка (Каліфорнія).

Історія[ред. | ред. код]

Починав свою діяльність як аналітичний підрозділ при Військово-Повітряних Силах США, фокусуючись виключно на питаннях національної безпеки США. З 1948 року став незалежною дослідницькою організацією, метою якої є поширення громадського добробуту через застосування наукового підходу до суспільних питань.

В 1971 році група математиків з RAND на чолі з Ендрю Маршаллом розробила першу, математично обґрунтовану, так звану «національну розвідувальну оцінку», яка містила систематизовані результати обробки розвідувальних та публічних даних. В 1973 році Ендрю Маршалл був призначений керівником Управління загального аналізу Пентагону і виконував свої обов'язки до 2015 року.

На сьогодні є одним з найавторитетніших дослідницьких центрів світу у всіх сферах державної політики та управління, від оборони та міжнародних відносин до освіти, охорони здоров'я, містобудівного планування та інфраструктури, транспорту, енергетики, охорони навколишнього середовища, права, демографії, зайнятості та інших.

У листопаді 2023 року RAND визнали «небажаною» в Росії[1].

Сучасний стан[ред. | ред. код]

Rand Corporation, Пітсбург, США

RAND має близько 1700 працівників з 50-ти країн, які є фахівцями в найрізноманітніших галузях: економіка, психологія, медицина, освіта, інженерія, математика, комп'ютерні технології, міжнародні відносини тощо. Має офіси в Санта-Моніка (Каліфорнія), Арлінгтоні (Вірджинія), Пітсбургу (Пенсільванія). Крім того, в Голландії, Бельгії та Великій Британії (в Кембриджі).

RAND є незалежною неприбутковою організацією. Замовниками досліджень RAND виступають уряди та урядові підрозділи різних країн, громадські організації, приватні компанії. Цілеспрямованою політикою організації є максимальне поширення результатів своїх досліджень у вільному доступі, щоб "допомогти особам, сім'ям та спільнотам в усьому світі стати безпечнішими, здоровішими, процвітаючими". Більше 10,000 звітів про дослідження RAND доступні у вільному доступі на вебсторінці організації.

RAND проводить дослідження в галузі оборони, тероризму, міжнаціональних стосунків, сучасних інформаційних систем тощо. Новий термін мережева війна та її концепція були запропоновані американськими професорами Джоном Арквілла (John Arquilla) та Девідом Ронфельдтом (David Ronfeldt), які є співробітниками корпорації.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Минюст объявил «нежелательной» в России американскую RAND Corporation. Meduza (рос.). 7 грудня 2023. 

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]