Meduza

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Meduza
Meduza logo.svg
URL meduza.io
Тип інтернет-видання і RSS-агрегатор
Реєстрація 20 жовтня 2014, Латвія Латвія, Рига
Мови Російська, Англійська
Власник Medusa Project SIA
Засновник Тимченко Галина Вікторівна
Автор Галина Тимченко
Започатковано 20 жовтня 2014
Рейтинг Alexa 2417[1]
Адреса офісу Рига
CMNS: Meduza у Вікісховищі

Meduza — російськомовне інтернет-ЗМІ, створене колишнім головним редактором Lenta.ru Галиною Тимченко.

Проект запущено 20 жовтня 2014 року. Основою ЗМІ стали безкоштовні мобільні додатки для iOS, Android та Windows Phone[2]. Назву придумав колишній продюсер відділу нових медіа Lenta.ru Ігор Бєлкін.

Галина Тимченко, з 2014 року — головний редактор видання

Концепція[ред. | ред. код]

Ресурс є агрегатором новин та текстів російською мовою, що відбираються в ручному режимі, на відміну від автоматичного ранжування «Яндекс. Новин». Основними критеріями відбору контенту зазначаються значимість та достовірність інформації, а не статус джерела. Видання також публікує власні матеріали. Одним з форматів видання став розбір складних тем за допомогою карток, аналогічно американському проекту vox.com. Можливість коментування статей на сайті Meduza і в мобільному додатку не передбачена.

«Ми розуміли, що в Росії, швидше за все, нам працювати не дадуть», — заявила головний редактор проекту Галина Тимченко в одному з інтерв'ю, що передували його відкриттю[3]. Водночас і сама Тимченко, і деякі експерти пояснюють розташування Meduza в Латвії переважно економічними причинами[4]. При цьому латвійських співробітників в стартовому складі колективу немає[5].

Співробітники[ред. | ред. код]

Спеціальні кореспонденти

Інвестори[ред. | ред. код]

Спочатку повідомлялося, що фінансувати новий проект будуть бізнесмени Михайло Ходорковський та Борис Зимін, але сторони не змогли дійти згоди. Хто в підсумку став інвестором нового ЗМІ, не повідомляється[6].

Реакція медіа-спільноти[ред. | ред. код]

Поява проекту Meduza викликало різноманітні відгуки колег та фахівців. Так, Гліб Морев зазначав, що Meduza викликає неминучі асоціації з газетою Олександра Герцена «Колокол», символізуючи кінець вільної преси в Росії[7].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]