Red Star OS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Red Star OS
Red Star OS Logo.svg
Redstar3.0.png
Розробник Korea Computer Center[d]
Родина ОС UNIX-подібні операційні системи
Початковий випуск липень 2014
Останній стабільний випуск 3.0
Доступні мови корейська

Red Star OS у Вікісховищі?

Red Star OS (кор. 붉은별 사용자 영체계, Пульгинбьоль Сайонджа Йондчхеге) — північнокорейська операційна система, заснована на Fedora Linux[1]. Початок її розробки в Корейському комп'ютерному центрі відноситься до 2002. До цього часу в Північній Кореї зазвичай використовувалися англомовні версії Windows. Поширюється тільки локалізована корейська версія. В англомовних джерелах згадується як Red Star OS.

У Red Star Linux 2.0 використовувався інтерфейс, стилізований під Windows XP із використанням теми оформлення XP Grassy з Linux XP.

Нова версія операційної системи Red Star Linux 3.0 повністю змінила власний інтерфейс на подібний OS X, і була представлена в лютому 2014 року.

Оброблювані і переглянуті в дистрибутиві файли позначаються унікальними прихованими мітками, які можуть застосовуватися для відстеження та виявлення походження оброблюваної користувачами інформації[2][3][4].

Red Star OS 1.0[ред. | ред. код]

Перша версія з'явилась в 2008 році. Графічний інтерфейс системи схожий на Windows XP.

В Red Star OS 1.0 є встановлений веб-браузер «Naenara» на основі Mozilla Firefox та офісний пакет «Uri 2.0» на основі OpenOffice.

Red Star OS 2.0[ред. | ред. код]

Розробка версії 2.0 почалась в квітні 2008 року та закінчилась 3 червня 2009 року. Як і ії попередник, схожа на Windows XP, була оцінена в 2000 північнокорейских вон (15 доларів США). Інтернет-браузер "Naenara" також включений в цю версію. Браузер був випущений 6 серпня 2009 року як частина операційної системи і був оцінений в 4000 північнокорейских вон (близько 28 доларів США).

Технічні подробиці[ред. | ред. код]

Робоче оточення зібрано на основі KDE, включає в себе модифікований браузер Mozilla Firefox, названий «Ненара» (кор. 내나라내나라, Моя країна), для користування північнокорейською національною мережею. Серед іншого ПЗ є текстовий редактор, програма, медіапрогравач, комп'ютерні ігри.

Системні вимоги до обладнання для запуску Red Star OS 2.0:

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]