GitHub

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

GitHub
GitHub.svg
URL github.com
Гасло (девіз) Social Coding
Комерційний Так
Тип спільне керування версіями
Реєстрація обов'язкова
Мови англійська
Власник GitHub, Inc.
Започатковано 10 квітня 2008 (9 років)[1]
Стан в безперервному процесі роботи
CMNS: GitHub на Вікісховищі

GitHub — один з найбільших веб-сервісів для спільної розробки програмного забезпечення. Існують безкоштовні та платні тарифні плани користування сайтом. Базується на системі керування версіями Git і розроблений на Ruby on Rails і Erlang компанією GitHub, Inc (раніше Logical Awesome).

Сервіс безкоштовний для проектів з відкритим вихідним кодом, з наданням користувачам усіх своїх можливостей (включаючи SSL), а для окремих індивідуальних проектів пропонуються різні платні тарифні плани.

21 вересня 2011 року кількість користувачів стала більшою за мільйон.[2]

Історія[ред.ред. код]

24 лютого 2009 року в бесіді, яка відбувалась в штаб-квартирі Yahoo!, команда GitHub оголосила, що протягом першого року перебування в режимі онлайн, GitHub накопичив понад 46 000 публічних репозитаріїв, з яких 17 000 були створені лише за попередній місяць. У той час близько 6 200 репозитаріїв були розділені принаймні один раз, і 4600 були об'єднані. 23 грудня 2013 року компанія GitHub оголосила що кількість репозиторіїв становить 10 мільйонів.[3]

У червні 2015 року компанія GitHub відкрила свій перший офіс поза межами США — у Японії.[4]

29 липня 2015 року компанія GitHub оголосила про збільшення фінансування на 250 мільйонів доларів у рамках круглого столу під керівництвом Sequoia Capital. Раунд оцінив компанію приблизно в 2 мільярди доларів.[5]

У 2016 році GitHub зайняв 14 місце у списку Forbes Cloud 100.[6]

Можливості[ред.ред. код]

Розробники сайту називають GitHub «соціальною мережею для розробників».

Окрім розміщення коду, учасники можуть спілкуватись, коментувати редагування один одного, а також слідкувати за новинами знайомих. За допомогою широких можливостей Git програмісти можуть поєднувати свої репозиторії — GitHub дає зручний інтерфейс для цього і може показувати вклад кожного учасника в вигляді дерева.

Для проектів є особисті сторінки, невеликі Вікі та система відстеження помилок. Прямо на сайті можна дивитись файли проектів з підсвічуванням синтаксису для більшості мов програмування.

 • На платних тарифних планах можна створювати приватні репозиторії, доступні обмеженому колу користувачів.
 • Є можливість прямого додавання нових файлів в свій репозиторій через веб-інтерфейс сервісу
 • Код проектів можна не лише скопіювати через Git, але й завантажити у вигляді архіва. (Для цього достатньо додати /zipball/master/ в кінець адресного рядка.)
 • Окрім Git, сервіс підтримує отримання і редагування коду через SVN[7][8] и Mercurial.
 • На сайті є pastebin-сервіс gist.github.com для швидкої публікації фрагментів коду.
 • Зберігання документації, включаючи автоматично відтворювані файли README у різних форматах файлів типу Markdown.
 • Вкладені списки завдань у файлах
 • Візуалізація геопросторових даних
 • 3D-рендеринг файлів, які можна попередньо переглянути, використовуючи новий інтегрований переглядач файлів STL, який відображає файли на «3D canvas». Переглядач підтримує WebGL і Three.js.
 • Внутрішній формат PSD для Photoshop з можливістю попередньо перегляду та порівняння з попередніми версіями того самого файлу.

Раніше Ruby-проекти могли бути автоматично опубліковані в RubyGems-репозиторії сервісу, але в жовтні 2009 GitHub відмовився від цього сервісу.

Опис[ред.ред. код]

Сайт має елементи соціальної мережі — крім розміщення коду розробники можуть спілкуватися, коментувати редагування один одного, стежити за новинами знайомих. Також існує можливість об'єднувати різні репозиторії, в тому числі і такі, що мають різних власників.

Для проектів є персональні сторінки, Вікі та система відстежування помилок. Прямо на сайті можна переглядати файли проектів, реалізовано підсвічування синтаксису для більшості мов програмування. На платних тарифних планах можна працювати з сервісом через SSL та показувати репозиторій тільки визначеним користувачам. Сам код проектів можна отримати не тільки через Git, а і завантажити звичайний архівний файл.

Також на сайті є pastebin-сервіс gist.github.com для швидкої публікації фрагментів коду.

Ліцензії репозиторіїв[ред.ред. код]

Умови надання послуг GitHub не вимагають, щоб проекти публічних програм, розміщених на GitHub, відповідали визначенню Open Source. З цієї причини важливо, щоб користувачі та розробники, які мали намір використати програмне забезпечення, знайдене на GitHub, могли прочитати ліцензію на програмне забезпечення в репозиторії (зазвичай знаходяться у файлі під назвою «LICENSE», «LICENSE.txt» або з аналогічною назвою), щоб визначити, чи відповідає це програмне забезпечення їх потребам. Загальні положення та умови використання сервісу передбачають наступне: «Якщо ви налаштуєте ваші репозиторії для публічного перегляду, ви дозволяєте іншим користувачам переглядати та розгортати ваші репозиторії».[9]

Компанія[ред.ред. код]

Перша назва компанії Logical Awesome LLC. Станом на грудень 2012 року компанія GitHub, Inc. була організацією без менеджерів середнього рівня; іншими словами, «кожен є менеджером» (самоврядування). Працівники можуть вибрати роботу над цікавими для них проектами (відкрите розміщення). Проте заробітна плата встановлюється керівником.[10]

У 2014 році компанія GitHub, Inc. організувала команду менеджерів середньої ланки.[11]

Популярність[ред.ред. код]

Перший приватний репозиторій був створений 12 січня 2008 р. До кінця 2011 в проекті вже було зареєстровано більше мільйона користувачів та більше двох мільйонів репозиторіїв.

В кінці 2008 GitHub отримав нагороду як «Кращий стартап-дебют».

GitHub найбільше популярний серед Ruby-розробників. Крім того, багато великих IT-компаній разміщують свої офіційні репозиторії на цьому сервісі:

В 2017 році АНБ США відкрило деякі свої проекти і опублікувало їх на GitHub. Нині на сторінці опубліковані 32 проекти програми Technology Transfer Program (TTP). Дана програма призначена для передачі розроблених АНБ технологій промисловим компаніям, а також науковим і дослідницьким організаціям. TTP може похвалитися значним портфоліо патентів в різноманітних сферах. Деякі опубліковані на GitHub проекти були розроблені давно і були доступні в інтернеті і раніше (наприклад, SELinux).[25]

Блокуваня сервісу[ред.ред. код]

3 грудня 2014 року GitHub було заблоковано в Росії протягом кількох днів за опубліковані користувачами посібники з самогубства.[26]

31 грудня 2014 року GitHub було заблоковано в Індії (разом з 31 іншими веб-сайтами) за опубліковану користувачами інформацію про ІДІЛ. 10 січня 2015 року GitHub було розблоковано. Знову ж таки, 12 вересня 2015 року GitHub було заблоковано по всій Індії. Сайт незабаром розблоковано.[27] On 10 January 2015, GitHub was unblocked. Again, on 12 Sep 2015, GitHub was blocked all over India. The site was unblocked soon after.

26 березня 2015 року GitHub став жертвою масштабної DDOS-атаки, яка тривала більше 118 годин. Напад, який, як виявилось, походив з Китаю, і в першу чергу був націлений на вміст GitHub, що описує способи обходу інтернет-цензури.[28][29][30]

8 жовтня 2016 року турецький уряд заблокував доступ до GitHub, щоб запобігти витоку інформації з email-переписки міністра енергетики, електронну пошту якого було зламано.[31]

Примітки[ред.ред. код]

 1. We Launched
 2. One Million
 3. 10 Million Repositories. GitHub.com. 2013-12-23. Процитовано 2013-12-28. 
 4. GitHub Expands To Japan, Its First Office Outside The U.S.. techcrunch. 2015-06-04. 
 5. GitHub raises $250 million in new funding, now valued at $2 billion. Fortune. 2015-07-29. 
 6. Forbes Cloud 100. Forbes. Процитовано 31 October 2016. 
 7. Announcing SVN Support — GitHub
 8. Subversion Write Support — GitHub
 9. GitHub Terms of Service - User Documentation. Help.github.com. 2016-02-11. Процитовано 2016-12-05. 
 10. Quentin Hardy. Dreams of 'Open' Everything. New York Times. 
 11. Evelyn, Rusli (17 July 2014). Harassment claims make startup GitHub grow up. Wall Street Journal. Процитовано 18 July 2014. 
 12. facebook's Profile — GitHub
 13. twitter's Profile — GitHub
 14. palm's Profile — GitHub
 15. yahoo's Profile — GitHub
 16. Perl mirror on GitHub
 17. Perl's first commit, 1987-12-17
 18. Scala SVN -> Github Migration | The Scala Programming Language
 19. scala/scala — GitHub
 20. Riding Rails: Rails premieres on GitHub
 21. CyanogenMod (CyanogenMod Android) · GitHub
 22. PHP source now available on GitHub · GitHub
 23. Valve's Profile — GitHub
 24. Apple's Profile — GitHub
 25. Official organization account for the National Security Agency (NSA), GitHub
 26. Russia Blacklists, Blocks GitHub Over Pages That Refer To Suicide. 
 27. GitHub, Vimeo and 30 more sites blocked in India over content from ISIS. thenextweb.com. The Next Web. 2014-12-31. 
 28. Last night, GitHub was hit with massive denial-of-service attack from China. theverge.com. The Verge. 27 March 2015. Процитовано 27 March 2015. 
 29. U.S. Coding Website GitHub Hit With Cyberattack. wsj.com. The Wall Street Journal. 29 March 2015. Процитовано 29 March 2015. 
 30. Massive denial-of-service attack on GitHub tied to Chinese government. arstechnica.com. Ars Technica. 31 March 2015. Процитовано 1 April 2015. 
 31. Turkey blocked GitHub and Dropbox to hide leaks – reports.