GitHub

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
GitHub
GitHub.svg
URL GitHub.com
Гасло (девіз) Social Coding
Комерційний Так
Тип спільне керування версіями
Реєстрація обов'язкова
Мови англійська
Власник GitHub, Inc.
Започатковано 10 квітня 2008 (9 років)[1]
Стан в безперервному процесі роботи
CMNS: GitHub на Вікісховищі

GitHub — один з найбільших веб-сервісів для спільної розробки програмного забезпечення. Існують безкоштовні та платні тарифні плани користування сайтом. Базується на системі керування версіями Git і розроблений на Ruby on Rails і Erlang компанією GitHub, Inc (раніше Logical Awesome).

Сервіс безкоштовний для проектів з відкритим вихідним кодом, з наданням користувачам усіх своїх можливостей (включаючи SSL), а для окремих індивідуальних проектів пропонуються різні платні тарифні плани.

21 вересня 2011 року кількість користувачів стала більшою за мільйон.[2]

Можливості[ред.ред. код]

Розробники сайту називають GitHub «соціальною мережею для розробників».

Окрім розміщення коду, учасники можуть спілкуватись, коментувати редагування один одного, а також слідкувати за новинами знайомих. За допомогою широких можливостей Git програмісти можуть поєднувати свої репозиторії — GitHub дає зручний інтерфейс для цього і може показувати вклад кожного участника в вигляді дерева.

Для проектів є особисті сторінки, невеликі Вікі та система відстеження помилок. Прямо на сайті можна дивитись файли проектів з підсвічуванням синтаксису для більшості мов програмування.

  • На платних тарифних планах можна створювати приватні репозиторії, доступні обмеженому колу користувачів.
  • Є можливість прямого додавання нових файлів в свій репозиторій через веб-интерфейс сервісу
  • Код проектів можна не лише скопіювати через Git, але й завантажити у вигляді архіва. (Для цього достатньо додати /zipball/master/ в кінець адресного рядка.)
  • Окрім Git, сервіс підтримує отримання і редагування коду через SVN[3][4] и Mercurial.
  • На сайті є pastebin-сервіс gist.github.com для швидкої публікації фрагментів коду.

Раніше Ruby-проекти могли бути автоматично опубліковані в RubyGems-репозиторії сервісу, але в жовтні 2009 GitHub відмовився від цього сервісу.

Опис[ред.ред. код]

Сайт має елементи соціальної мережі — крім розміщення коду розробники можуть спілкуватися, коментувати редагування один одного, стежити за новинами знайомих. Також існує можливість об'єднувати різні репозиторії, в тому числі і такі, що мають різних власників.

Для проектів є персональні сторінки, Вікі та система відстежування помилок. Прямо на сайті можна переглядати файли проектів, реалізовано підсвічування синтаксису для більшості мов програмування. На платних тарифних планах можна працювати з сервісом через SSL та показувати репозиторій тільки визначеним користувачам. Сам код проектів можна отримати не тільки через Git, а і завантажити звичайний архівний файл.

Також на сайті є pastebin-сервіс gist.github.com для швидкої публікації фрагментів коду.

Популярність[ред.ред. код]

Перший приватний репозиторій був створений 12 січня 2008 р. До кінця 2011 в проекті вже було зареєстровано більше мільйона користувачів та більше двух мільйонів репозиторіїв.

В кінці 2008 GitHub отримав нагороду як «Кращий стартап-дебют».

GitHub найбільше популярний серед Ruby-розробників. Крім того, багато великих IT-компаній разміщують свої офіційні репозиторії на цьому сервісі:

Примітки[ред.ред. код]