GitHub

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
GitHub
GitHub.svg
URL GitHub.com
Гасло (девіз) Social Coding
Комерційний Так
Тип спільне керування версіями
Реєстрація обов'язкова
Мови англійська
Власник GitHub, Inc.
Започатковано 10 квітня 2008 (8 років)[1]
Стан в безперервному процесі роботи
Commons-logo.svg GitHub у Вікісховищі

GitHub — один з найбільших веб-сервісів для спільної розробки програмного забезпечення. Існують безкоштовні та платні тарифні плани користування сайтом. Базується на системі керування версіями Git і розроблений на Ruby on Rails і Erlang компанією GitHub, Inc (раніше Logical Awesome).

Сервіс безкоштовний для проектів з відкритим вихідним кодом, з наданням користувачам усіх своїх можливостей (включаючи SSL), а для окремих індивідуальних проектів пропонуються різні платні тарифні плани. 21 вересня 2011 року кількість користувачів стала більшою за мільйон[2].

Опис[ред.ред. код]

Сайт має елементи соціальної мережі — крім розміщення коду розробники можуть спілкуватися, коментувати редагування один одного, стежити за новинами знайомих. Також існує можливість об'єднувати різні репозиторії, в тому числі і такі, що мають різних власників.

Для проектів є персональні сторінки, Вікі та система відстежування помилок. Прямо на сайті можна переглядати файли проектів, реалізовано підсвічування синтаксису для більшості мов програмування. На платних тарифних планах можна працювати з сервісом через SSL та показувати репозиторій тільки визначеним користувачам. Сам код проектів можна отримати не тільки через Git, а і завантажити звичайний архівний файл.

Також на сайті є pastebin-сервіс gist.github.com для швидкої публікації фрагментів коду.

Примітки[ред.ред. код]