Solenodon arredondoi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Solenodon arredondoi
Період існування: ранній голоцен
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Комахоїдні (Eulipotyphla)
Родина: Щілинозубові (Solenodontidae)
Рід: Щілинозуб (Solenodon)
Вид:
S. arredondoi
Біноміальна назва
Solenodon arredondoi
Morgan & Ottenwalder, 1993

Solenodon arredondoi (щілинозуб велетенський, щілинозуб сан-рафаельський[1]) — вимерлий вид комахоїдних ссавців роду Щілинозуб (Solenodon). Цей вид був поширений у західній частині Куби. Описаний у 1993 році за кістковими рештками, виявленими у провінціях Пінар-дель-Ріо і Гавана у 1954 і 1958 роках відповідно[2]. Вік точно не встановлено, але супутні знахідки вказують на четвертинний період. За розмірами він був більшим ніж сучасний щілинозуб кубинський. Вид був знищений у середні віки через руйнування місць існування і завезення собак на Кубу доколумбовими людьми.[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Biogeography of the West Indies: Patterns and Perspectives / Charles A. Woods, Florence E. Sergile. — 2nd edition. — 2001. — P. 306-308. — ISBN 978-0849320019.(англ.)
  3. Mammal Species of the World: A Taxonomic and Geographic Reference / Don E. Wilson, DeeAnn M. Reeder. — The Johns Hopkins University Press, 2005. — P. 222.