Sub Pop

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Sub Pop
Sub Pop Records
Тип Лейбл звукозапису
Галузь Звукозапис
Засновано 1986
Засновник(и) Брюс Певітт, Джонатан Поунман
Штаб-квартира Сієтл, Вашингтон
Територія діяльності США США
Холдингова компанія Warner Music Group
www.subpop.com/
CMNS: Sub Pop у Вікісховищі

Sub Pop — американська музична компанія, створена 1986 року. Лейбл отримав всесвітню відомість завдяки тому, що провідні гурти першої половини 90-х років, на кшталт Soundgarden та Nirvana, видали на ньому свої дебютні платівки.

Історія[ред. | ред. код]

Фірма Sub Pop спочатку існувала як музичний журнал, який видавався Брюсом Певіттом. Незабаром Певітт організував випуск збірників, які популяризували місцеву музику, першим з яких став Sub Pop 100. У 1987 році він випустив диск під назвою Dry As a Bone сієтлської групи Green River, яка незабаром розпалася на Mudhoney і Mother Love Bone (потім — Pearl Jam). Тут вперше була зроблена спроба з'єднання металу і панк-року. Першою спільною роботою Брюса Певітта і Джонатана Поунімана, колишнього ді-джея та організатора рок-концертів у Сієтлі, став випуск у 1988 році альбому групи Soundgarden Screaming Life. Обидва, і Певітт, і Поуніман, мали досконалий музичний смак і комерційне чуття. Ретельно вивчивши причини успіхів і невдач інших незалежних фірм, вони досить швидко змогли залучити інтерес до сієтлської музики та створити свою фірму.

У 1988 році був створений «Клуб синглів Sub Pop» (Sub Pop Singles Club), завдяки якому його члени могли щомісяця отримувати поштою записи незалежних рок-колективів. Першим синглом став Love Buzz, випущений «Нірваною» у листопаді того ж року. Служба закрилася в 1993 році та знову була запущена в 1998 році вже під назвою Singles Club V.2. Остаточно припинила своє існування в 2002 р.

Артисти лейблу[ред. | ред. код]

(курсивом виділені колишні артисти лейблу)

Джерела[ред. | ред. код]