Swingle Singers

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Редагування Swingle Singers (1964)

«Swingle Singers» — вокальний ансамбль, який виконує музику a cappella. Він був заснований у 1962 році в Парижі як група бек-вокалістів під керівництвом Ворда Свінгла.

Крістін Леґран (Christiane Legrand) сестра композитора Мішеля Леґрана (Michel Legrand) була першою сопраністкою ансамблю, який складався з восьми членів: двох сопрано, двох альтів, двох тенорів і двох басів.

На початку своєї кар'єри вони працювали з такими солістами як Едіт Піаф, Мішель Легран і Шарль Азнавур. Пізніше ансамбль розпочав власну кар'єру виконанням джазових обробок композиторів минулих епох. У 1963 році гурт випустив свій дебютний альбом — «Jazz Sebastian Bach», у якому звучали клавірні твори Й. С. Баха виконувані вокальною технікою скет. Цим альбомом гурт здобув премію «Греммі» та всесвітню популярність. У середині 1960-х гурт випустив ще два подібні альбоми, де за основу бралися твори В. А. Моцарта, Телемана.

З 1970-х репертуар гурту збагатився аранжуваннями джазових та рокових стандартів. Гурт декілька разів змінював свій склад, а також місце базування — зараз гурт базується у Британії, всі його учасники — вихідці з англомовних країн. Проте склад вокалістів у ансамблі залишається сталим — їх вісім: два сопрано, два альти, два тернори і два баси.

Послання[ред.ред. код]