Tatra 805

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Tatra 805 — військовий варіант для десантників
Мотор T603A
Tatra 805 добровільних пожежних дружин

Tatra 805 (сленгові назви «качка», «свисток» або «плакса» за характерний звук двигуна під час їзди) являє собою легкий вантажний автомобіль, який виготовлявся на заводі Tatra з 1953 по 1960 роки. Він був спеціально розроблений для потреб армії. 

Армія потребувала автомобіль, придатний о використання в важкодоступній місцевості і високою витривалістю.

Загальні дані[ред. | ред. код]

Мотор[ред. | ред. код]

Tatra 805 був оснащений восьмициліндровим бензиновим двигуном з повітряним охолодженням типу Т 603А. Це була одна з багатьох варіацій двигуна внутрішнього згоряння. Двигун мав робочий об'єм 2.545 куб. см. Двигун для легкових автомобілів відрізнявся викроистанням одного карбюратора, більш низьким рівнем стиснення і [[сухим картером, що дозволяли автомобілю підніматися на дуже крутий підйоми без ризику виходу з ладу двигуна.

[1]

Використання[ред. | ред. код]

Автомобіль T805, на якому мандрували Зікмунд і Ганзелка

Tatra 805 часто використовувався Чехословацькій армії в багатьох своїх модифікаціях. Зі спеціальних версій можна відзначити, наприклад, цистерни, або легковий автомобіль для десантників.

У цивільному житті Т 805 також використовується в для перевезення вантажів та вугілля. Але таке використання позашляхового вантажного транспорту є досить марнотратним. Автомобілі, списані з армії, часто використовуються добровільними пожежними підрозділами.

Мабуть, найвідоміші приклади Татри 805 — це сріблясто-червоний і сріблясто-синій автомобілі, якими користувались в своїх подорожах мандрівники Ганзелка та Зікмунд. Перший з них зараз знаходиться в музеї Tatra в Копршивнице. Другий − реконструйований з уламків, знаходиться в приватній колекції Карла Лопрайса. 

[2][3]

На автомобілі Татра-805 мандрівники проїхали з експедицією (1989-2011 роки) по Африці, Азії, Австралії та ПІвденній Америці. Вони загалом подолали шлях довжиною більш ніж 60 тис. км.[4]

Сучасність[ред. | ред. код]

В даний час різні варіації автомобілю Tatra 805 часто з'являються на зустрічах власників військової техніки і власників автомобілів Tatra.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 29 січень 2015. Процитовано 1 січень 2016. 
  2. Jan Králík.
  3. http://www.youtube.com/watch?v=7Qx9BQOHzyg
  4. Stránky o expedicích Tatra 805 Historic Team

Зовнішні ресурси[ред. | ред. код]