Teamspeak

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Teamspeak
TeamSpeak Logo.png
TS3 screenshot ubuntu.png
Тип Voice over IP
Автор(и) TeamSpeak Systems GmbH
Розробник Ralf Ludwig
Peter Kirk
Niels Werensteijn
Peter Strempel
Rico Huber
Перший випуск жовтень 2001; 17 років тому (2001-10)
Стабільний випуск 3.1.0.1 (Клієнт) / 3.0.10.3 (Сервер) (20 січня, 2017; 2 роки тому (2017-01-20))
Версії сервер: 3.7.0 (19 березня 2019) і Клієнт: 3.2.3 (1 жовтня 2018)
Нестабільний випуск  (Error: first parameter is missing. ())
Операційна система Microsoft Windows, Linux, Mac OS X, iOS, FreeBSD, Android (beta)
GNU фреймворк Qt
Написано на C++
Ліцензія Proprietary freeware
teamspeak.com

Teamspeak у Вікісховищі?

TeamSpeak - комп'ютерна програма, призначена для голосового спілкування в мережі Інтернет допомогою технології VoIP. Від класичного телефону відрізняється практично необмеженою кількістю абонентів, що розмовляють одночасно. Найбільше це схоже на багатоканальну рацію, в якій можна одночасно користуватися декількома каналами. При цьому доступні всі опції, розроблені раніше для зручності використання рацій в польових (бойових) умовах. Програми цього типу призначені насамперед для геймерів, але можуть використовуватися скрізь, де необхідний голосовий зв'язок та координація великої групи людей.

Варто відзначити, що подібні сервіси можуть бути реалізовані всередині самих ігрових додатків, де спілкування учасників і координація дій вкрай необхідні для ігрового процесу. Існують програми c схожим набором функцій, такі як Ventrilo, Skype, Roger Wilco, Mumble, TeamTalk, Raidcall. Scott Jennings, Alexander Macris. {{{Заголовок}}}. — For Dummies, 2005. — P. 72. — ISBN 9780471752738.

Для повноцінної роботи з TeamSpeak, користувачеві потрібні навушники або колонки і мікрофон. Для вимови фраз доступні два способи активації мікрофону: кнопкою клавіатури або миші (англ. push to talk ) і голосом (англ. voice activation). Активував мікрофон учасник відзначається індикатором яскраво синього кольору, у той час як мовчить користувач має значок темно синього кольору. Учасники також можуть ставити собі статуси, що відключають прийом або передачу звуку, або просто інформують про те , що людина вийшла. Щоб користуватися TeamSpeak, необхідно знати адресу сервера, на якому встановлена ​​серверна частина програми, і пароль, якщо він потрібний для з'єднання. Під'єднавшись до сервера, користувач потрапляє в канал за замовчуванням, якщо при підключенні не був вказаний шлях в конкретний підканал. Весь сервер являє собою кореневу ієрархічну систему каналів і підканалів, кожен з яких може мати власного модератора або супермодератора, а також свій рівень доступу, відмінний від інших каналів. Процес спілкування являє собою конференцію в реальному часі, в якій говорять можуть вимовляти репліки одночасно, часом заглушаючи один одного. Щоб уникнути цього, кожен учасник може заблокувати особисто для себе звук від іншого учасника.

Історія версій[ред. | ред. код]

TeamSpeak Classic Програма TeamSpeak Classic (також відома як TeamSpeak 1.5) - була випущена в жовтні 2001 року і створила основу для майбутніх версій програм. Випущена, як «Freeware», перша версія TeamSpeak включала в себе клієнт-сервер; клієнт, безпосередньо для спілкування, дружній з фаєрволом; кілька каналів; адміністрування користувачів, а також крос-платформену підтримку для Windows і Linux.Сьогодні продукт TeamSpeak Classic більше не підтримується.

TeamSpeak 2

Більш зручна для телефонів

TeamSpeak 3 19 грудня 2009 почалося відкрите бета-тестування програми. Основні нововведення:

  • Покращена якість звуку.
  • Добавлені нові кодеки.
  • Добавлена ​​можливість передавання файлів.
  • Нове оформлення програми.

10 серпня 2011 вийшла фінальна версія TeamSpeak 3.0 для ОС: Windows, Linux і MacOS. ↵ Також після виходу лінійки TeamSpeak 3.x доступні версії для мобільних пристроїв, що працюють під управлінням ОС Android і iOS