Mumble

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Mumble
Mumble logo
Wikipedia Mumble.png
Автор(и) Thorvald Natvig
Розробник(и) Thorvald Natvig (slicer)
Перший випуск 2005
Стабільний випуск 1.2.5 (5 лютого 2014; 1179 днів тому )
Версії 1.2.19[1]
Репозиторій github.com/mumble-voip/mumble
Написано на C++
Операційна система Linux, OS X, Microsoft Windows, iOS, Android
Платформа Qt
Тип VoIP клієнт і сервер
Ліцензія New BSD License
Веб-сайт mumble.info

CMNS: Mumble на Вікісховищі

Mumble — вільний, крос-платформовий VoIP додаток з відкритим кодом, розроблений для геймерів, схожий такі програми, як Teamspeak та Ventrilo.[2] Включає особливу технологію, яка дозволяє зробити звучання голосів інших гравців в залежності від їх конкретного місця розташування в грі.

Вимоги[ред.ред. код]

Переваги[ред.ред. код]

  • Вільне кросс-платформове програмне забезпечення.
  • Позиціювання звуку (якщо, наприклад, гравець знаходиться праворуч від вас і говорить, то звук теж буде чутний справа. Якщо гравець далеко від вас, звук буде приглушений) (Вимагає ігровий плагін у і тому доступно не для всіх ігор) .
  • Ефективне придушення луни, вдале управління рівнем звуку. При високому пінгу звук не програється через тривалий час. [джерело не вказане 2285 днів]
  • Вбудований, що настроюється OverlayTeamspeak є плагін, в Ventrilo з'явився у версії 3.0). Підтримує Direct3D 10 з версії 1.2.0.
  • Вбудована робота з геймерської клавіатурою Logitech G15.
  • Шифрує всю зв'язок через SSL (ні Teamspeak, ні Ventrilo на це не здатні).

Недоліки[ред.ред. код]

  • Досить складне налаштування.

Шифрування[ред.ред. код]

У користувача є можливість додатково провести багаторівневе шифрування і повну анонімізації всього VoIP трафіку (голосу, відео, службової інформації і т.д.) за допомогою мережі I2P, програму-маршрутизатор для роботи з якою можна встановити на ПК, смартфон, нетбук, ноутбук і т.д. Ця мережа представляє з себе повністю децентралізоване, анонімне середовище передачі даних, де кожен пакет даних піддається чотирирівневому шифруванню з використанням різних алгоритмів шифрування з максимальними розмірами ключа. Мережа I2P використовує тунельну передачу даних, де вхідний і вихідний трафік йдуть через різні тунелі, кожен з яких зашифрований різними ключами, при цьому тунелі періодично перебудовуються зі зміною ключів шифрування. Все це призводить до неможливості прослухати і проаналізувати проходячий потік третьою стороною. При цьому на потокові передачі тунелювання і шифрування не позначається, тому що використовується спеціально створена для потокових служб бібліотека, тому дані приходять строго в заданому порядку, без втрат і дубльовань.

Інструменти Mumble[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. https://github.com/mumble-voip/mumble/releases/tag/1.2.19
  2. FAQ/English - Mumble. www.mumble.info. Процитовано 2011-06-30. 

Посилання[ред.ред. код]