Discord

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Discord
Логотип для Discord, що зображає іконку у вигляді ігрового контролера
Логотип для Discord, що зображає іконку у вигляді ігрового контролера
Скриншот, що зображує головний екран Discord у 2019 році
Тип VoIP-зв'язок, миттєві повідомлення, відеочати, цифрова дистрибуція та соціальні медіа
Розробник Discord Inc.
(спочатку як Hammer & Chisel, Inc.)
Перший випуск 13 травня 2015; 8 років тому (2015-05-13)
Стабільний випуск 116506 (26 лютого 2022; 2 роки тому (2022-02-26))
Версії
Нестабільний випуск 116552 (28 лютого 2022; 2 роки тому (2022-02-28))
Платформа macOS, Linux, iOS, Android, браузер, Windows і Xbox[2]
Операційна система
GNU фреймворк Electron[3] і web widgetd
Мова програмування
Доступні мови англійська, болгарська, китайська, хорватська, чеська, данська, голландська, фінська, французька, німецька, грецька, гінді, угорська, італійська, японська, корейська, литовська, норвезька, польська, португальська, румунська, російська, іспанська, шведська, тайська, турецька, українська та в'єтнамська
Українська мова є
Ліцензія Пропрієтарне[10]
Онлайн-документація support.discord.com/hc/en-us(англ.)
support.discord.com/hc/fr(фр.)
Вебсайт discord.com

CMNS: Discord у Вікісховищі

Discord — це платформа обміну миттєвими повідомленнями та цифрового розповсюдження інформації з функціями VoIP. Користувачі спілкуються за допомогою голосових дзвінків, відеочатів, текстових повідомлень, медіа та файлів у приватних чатах або в рамках спільнот, які називаються «серверами». Сервер — це набір постійних чатів та каналів голосового чату, доступ до яких можна отримати через запрошення. Discord працює на Windows, macOS, Android, iOS, iPadOS, Linux та у веббраузерах. Станом на 2021 рік у сервісі зареєстровано близько 563 мільйонів користувачів та понад 196.2 мільйонів щомісячних активних користувачів.[11]

Можливості[ред. | ред. код]

Застосунок здатний організовувати голосові конференції з налаштуванням каналу зв'язку і працювати за принципом push-to-talk[12], створювати публічні й приватні чати для обміну текстовими повідомленнями. Програма має браузерну версію[13], відмінністю від настільної версії є те, що режим push-to-talk працює тільки якщо в браузері активна вкладка з додатком.

Наявний режим «стримера»[14], при ввімкненні якого ховається вся особиста інформація, відключаються звуки й повідомлення на робочий стіл. Вмикається режим автоматично (при запуску програм для трансляцій, наприклад, OBS чи XSplit), також режим можна включити або відключити вручну.

Для аудіо використовується кодек Opus, який має можливості продавлення шуму й автоматичним регулюванням посилення. Для відео використовується кодек VP8.

Функція «оверлей» забезпечує можливість перемикатися між каналами на сервері, серверами та груповими чатами, збільшувати або зменшувати звук учасників каналу або особистих повідомлень[15] окремо, вмикати та вимикати мікрофон та звук. Працює в більшості ігор на DirectX і OpenGL. Опублікований «білий список» ігор, в яких оверлей працює без нарікань.

Підтримується призначення «гарячих клавіш»[16].

Реалізована функція відключення повідомлень, можливо відключити повідомлення на мобільний пристрій при бездіяльності на комп'ютері. Є можливість включити озвучення повідомлень. Можна заглушити окремі сервери. Підтримується пошук по чату особистих повідомлень або каналам сервера[17].

У текстовому чаті підтримується приєднання файлів, картинок, вставка посилань (для деяких сайтів працює попередній перегляд), форматування тексту й емодзі, обмеження розміру вкладень до 8 МБ.

Сервери розміщуються в різних точках світу, для платних підписників надаються виділені потужні сервери.

Історія[ред. | ред. код]

Уперше концепція Діскорда була озвучена CEO Джейсоном Ситроном, який створив OpenFeint, соціальну платформу для мобільних ігор. Згодом він продав OpenFeint компанії GREE у 2011 році за 104 млн дол. США[18], які він використав для створення Hammer & Chisel, студії розробки ігор, у 2012 році.[19] Їхнім першим продуктом був Fates Forever, що було видано у 2014 році, щодо якої Ситрон очікував стати першою MOBA грою на мобільних платформах, але вона не була комерційно успішною через її низьку популярність. Проте під час виробництва Ситрон примітив труднощі, яка мала його команда, коли намагалася грати в інші репрезентативні ігри, як Final Fantasy ⅩⅣ та League of Legends для розробки концепції геймплею, особливо були підмічені проблеми, які стосувалися Voice over IP. Деякі VoIP-опції змушували гравців ширити різні IP-адреси, аби тільки під'єднатися, водночас інші сервіси як Skype чи TeamSpeak є ресурсомісткими та мають відомі проблеми безпеки. Це привело розробників до створення служби чату, який був більш сучасний та «дружній» для користування[20].

Дискорд було публічно видано у травні 2015 року[21]. Ситрон зазначав, що тільки Дискорд просувався лише за підтримки спільноти Reddit, побачивши як багато сабредит-форумів заміняють IRC сервери у Дискорді[22]. Discord отримав популярність завдяки eSports та LAN party гравців, а також завдяки іншим стримерам із Twitch.[23].

На початку 2016 року кількість зареєстрованих користувачів досягла понад 11 млн, при цьому щомісячний приріст користувачів становив 2 млн[24].

У жовтні 2017 року було додано відеочат, а також функція показу екрана, станом на 2018 рік максимальна кількість людей у відеочаті становить 10 осіб[25]. 11 березня 2020 року компанія тимчасово збільшила максимальну кількість людей в відеочаті до 50 осіб[26].

Станом на 2020 рік застосунок поширюється безплатно, але 23 січня 2017 року була додана платна підписка «Discord Nitro», що дозволяє вибрати персональний ярлик для облікового запису, встановити анімований аватар і використовувати анімовані емодзі, змінити тег свого облікового запису (наприклад, DiscordUser#4837 на DiscordUser#0001), а також підвищити якість зображення при демонстрації екрана і ліміт розміру завантаження з 8 МБ до 100 МБ (50 МБ в Nitro Classic)[27].

Творець Дискорду Джейсон Ситрон оголосив, що платформа більше не буде спиратися виключно на геймерів, і тепер платформа буде залучати людей з різними смаками та інтересами[28][29].

У березні 2020 року компанія Discord змінила свій девіз із «Чат для геймерів» на «Чат для спільнот та друзів» та представила шаблони серверів. Це було частиною їхньої реакції на збільшення кількості користувачів в результаті пандемії COVID-19.

У квітні 2020 року ім'я користувача Discord у Twitter було змінено з @discordapp на @discord. Пізніше у травні 2020 року Discord змінив свій основний домен з discordapp.com на discord.com.

Починаючи з червня 2020 року, компанія Discord оголосила, що переводить фокус від специфіки відеоігор до більш універсального клієнта для спілкування та чату для всіх функцій, розкриваючи своє нове гасло «Ваше місце для розмов» та переглянутий вебсайт. Серед інших запланованих змін було б зменшення кількості ігрових жартів, які він використовує в клієнті, покращення досвіду вбудовування користувачів та збільшення місткості та надійності сервера. Компанія оголосила, що отримала додаткові 100 мільйонів доларів США інвестицій для допомоги у цих змінах.

У березні 2021 року компанія Discord оголосила, що найняла свого першого фінансового директора, колишнього главу фінансів Pinterest Томаша Марцінковського. Людина, знайома з планами компанії, вважає це одним із перших кроків для компанії на шляху до потенційного первинного розміщення акцій, хоча співзасновник і генеральний директор Джейсон Ситрон заявив раніше цього місяця, що він не думає про те, щоб взяти компанію громадськості. Discord подвоїв свою щомісячну базу користувачів приблизно до 140 мільйонів минулого року. Того ж місяця Bloomberg News повідомила, що Microsoft та інші потенційні компанії прагнуть придбати Discord на суму 10 мільярдів доларів. Однак вони завершили переговори з Microsoft, вирішивши залишитися незалежними. Натомість Discord розпочала ще один раунд інвестицій у квітні 2021 року. Серед тих, хто інвестував у компанію, була Sony Interactive Entertainment; компанія заявила, що має намір інтегрувати частину сервісів Discord в PlayStation Network до 2022 року.

Старий словесний знак Discord (2015—2021)

У травні 2021 року Discord здійснив ребрендинг свого логотипа у формі ігрового контролера «Clyde» на святкування своєї шостої річниці. Компанія також змінила колірну палітру свого брендингу та інтерфейсу користувача, зробивши її набагато більш насиченою, щоб вона стала більш «сміливою та грайливою». Вони також змінили його гасло з «your place to talk» на «imagine a place», вважаючи, що його буде легше прикріпити до додаткових слоганів; ці зміни зустріли негативну реакцію та критику з боку користувачів Discord.

У липні 2021 року Discord придбала Sentropy, компанію, яка спеціалізується на використанні систем штучного інтелекту для моніторингу онлайн-мереж на наявність образливих повідомлень для виявлення проблемних користувачів і надання рекомендацій користувачам щодо засобів блокування таких повідомлень або користувачів. Після придбання інструменти Sentropy будуть використовуватися виключно для моніторингу серверів Discord, щоб допомогти досягти цілей Discord щодо запобігання переслідуванню користувачів.

Напередодні нового раунду фінансування в серпні 2021 року Discord повідомила, що прибуток у 2020 році становить 130 мільйонів доларів, що втричі більше, ніж у попередньому році, і його сума оцінюється в 15 мільярдів доларів. За словами Citron, підвищена оцінка була пов'язана з переходом від «широко відкритих комунікаційних послуг у соціальних мережах до більш невеликих, інтимних місць», а також збільшенням використання через пандемію COVID-19. Вони також захопили користувачів, які залишали Facebook та інші платформи через проблеми з конфіденційністю. Citron заявляє, що вони все ще ведуть переговори з кількома потенційними покупцями, включаючи всіх основних виробників ігрових консолей. Завдяки цьому компанія отримала додаткові 500 мільйонів доларів у подальших інвестиціях у вересні 2021 року.

У вересні 2021 року Google надіслала розробникам двох найпопулярніших музичних ботів, які використовуються в Discord — Groovy і Rythm, — розробникам двох найпопулярніших музичних ботів — Groovy і Rythm — які використовувалися приблизно на 36 мільйонах серверів загалом. Ці боти дозволяли користувачам запитувати та відтворювати пісні в голосовому каналі, забираючи пісні з YouTube без реклами. Через два тижні Discord співпрацює з YouTube, щоб протестувати функцію «Дивитися разом», яка дозволяє користувачам Discord дивитися відео YouTube разом.

У листопаді 2021 року Ситрон опублікував макети Discord навколо запропонованих принципів Web3 з інтегрованою криптовалютою та підтримкою незмінних токенів, що викликало критику з боку його бази користувачів. Пізніше Ситрон заявив, що: «Ми цінуємо всі точки зору, які ми чули у відповідь на внутрішню концепцію, яку ви, можливо, бачили у твіті на початку цього тижня, і хочемо пояснити, що наразі ми не плануємо її надсилати. Ми раді про потенціал технології Web3 та позитивні шляхи об'єднання цих спільнот у Discord, особливо тих, які організовані навколо екологічно чистих проєктів, орієнтованих на творців. Проте ми також усвідомлюємо, що є деякі проблеми, які нам потрібно вирішити. Наразі ми зосереджено на захисті користувачів від спаму та шахрайства.»

Станом на березень 2022 року в Discord працює 600 людей по всьому світу.

Цензура у Discord[ред. | ред. код]

Discord набув популярності у членів спільноти альтернативних правих завдяки підтримуваній анонімності та приватності. Аналітик Кіґен Генкс із Southern Poverty Law Center зазначив, що «неможливо бути одним з лідерів руху альт-правих, не користуючись Discord»[30][31]. На початку 2017 року CEO Джейсон Ситрон сказав, що Дискордові відомо про наявність подібних груп на їхніх серверах[32]. Ситрон заявив, що сервери, які замішані у нелегальній діяльності, і які порушують умови користування, будуть закритими, але він не надав жодного прикладу[33].

Після випадків насильства, які сталися під час Unite the Right rally у Шарлотсвіллі 12 серпня 2017 року, з'ясувалося що Discord використовувався для планування та організації мітингу білих расистів. У ньому брали участь Ричард Спенсер та Ендрю Англін, високопоставлені діячі цього руху[30]. У відповідь служба закрила сервери Дискорду, які підтримували альт- і ультраправі рухи, та заблокувала їхніх учасників[34]. Керівництво Discord засудило перевагу білих та неонацизм, заявивши, що ці групи «не мають місця на Discord»[30]. Дискорд співпрацював із Southern Poverty Law Center для ідентифікації груп поширення ненависті, які користувалися Дискордом, та блокував їх[35]. Згодом ще кілька неонацистських та альт-правих серверів були виключені з Дискорду, зокрема Atomwaffen Division, Nordic Resistance Movement, Iron March і European Domas[36].

У січні 2018 року The Daily Beast відзвітував, що знайшов певні сервери Discord, які залучені до розповсюдження «порнопомсти» та які сприяють цькуванню жертв у реальному житті за допомогою цих відео і світлин. Подібні дії неприйнятні згідно з умовами користування Дискордом, тому Дискорд мав закрити ці сервери та заблокувати їхніх користувачів, проте простота створення облікового запису і нових серверів надає можливість подібним серверам існувати й надалі[37].

У липні 2018 року Discord оновив умови користування та заборонив розміщення порномультфільмів з неповнолітніми суб'єктами[38]. Певний соцмедійний рух розкритикував Discord за вибірковий дозвіл неповнолітньо-порнографічних фурі[39]. Модератори Дискорду відповіли, що «cub-порно» виокремлено від лолікону і шьотакону, та «дозволене, якщо правильно позначене»[38]. У лютому 2019 року Discord виправив умови користування, додавши «не людиноподібні тварини та міфологічні істоти, якщо вони мають вигляд неповнолітніх» до списку заборонених категорій[40].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Discord: Talk, Chat & Hang Out
 2. https://discord.com/blog/xbox-voice-integration-announcement
 3. https://www.electronjs.org/apps/discord
 4. Why Discord is Sticking with React Native. 26 липня 2018. Архів оригіналу за 30 червня 2020. Процитовано 17 січня 2021.
 5. Vishnevskiy, Stanislav (6 червня 2017). How Discord Scaled Elixir to 5,000,000 Concurrent Users. DiscordApp. Архів оригіналу за 26 квітня 2020. Процитовано 15 грудня 2017.
 6. Real time communication at scale with Elixir. elixir-lang.org. 8 жовтня 2020. Архів оригіналу за 28 січня 2021. Процитовано 17 січня 2021.
 7. Nowack, Matt (17 травня 2019). Using Rust to Scale Elixir for 11 Million Concurrent Users. Discord Blog. Discord Inc. Архів оригіналу за 26 квітня 2020. Процитовано 7 червня 2019.
 8. Why Discord is switching from Go to Rust. blog.discord.com. 4 лютого 2020. Архів оригіналу за 30 червня 2020. Процитовано 17 січня 2021.
 9. How Discord resizes 150 Million images Every Day with Go and C++. blog.discord.com. 14 листопада 2017. Архів оригіналу за 30 червня 2020. Процитовано 17 січня 2021.
 10. Discord Terms of Service. Discord (англійською) . 19 жовтня 2018. Архів оригіналу за 4 травня 2020. Процитовано 15 липня 2019.
 11. Turner, Ash (1 березня 2022). Discord Users: How Many People Use Discord (Oct 2023) (амер.). Процитовано 26 жовтня 2023.
 12. Voice Input Modes 101 (Push-to-Talk & Voice Activated). Discord Help Center (англійською) . 27 травня 2020. Архів оригіналу за 6 серпня 2020. Процитовано 18 серпня 2020. {{cite web}}: |first= з пропущеним |last= (довідка)
 13. Discord - A New Way to Chat with Friends & Communities. Discord. Архів оригіналу за 18 серпня 2020. Процитовано 18 серпня 2020.
 14. Streamer Mode 101. Discord Help Center (англійською) . 11 жовтня 2018. Архів оригіналу за 6 серпня 2020. Процитовано 18 серпня 2020. {{cite web}}: |first= з пропущеним |last= (довідка)
 15. Games Overlay 101. Discord Help Center (англійською) . 27 травня 2020. Архів оригіналу за 14 серпня 2020. Процитовано 18 серпня 2020. {{cite web}}: |first= з пропущеним |last= (довідка)
 16. How do I add different Keybinds?. Discord Help Center (англійською) . 3 червня 2020. Архів оригіналу за 14 серпня 2020. Процитовано 18 серпня 2020. {{cite web}}: |first= з пропущеним |last= (довідка)
 17. Using Search. Discord Help Center (англійською) . 5 вересня 2018. Архів оригіналу за 22 липня 2020. Процитовано 18 серпня 2020. {{cite web}}: |first= з пропущеним |last= (довідка)
 18. Rao, Leena (21 квітня 2011). Japanese Company GREE Buys Mobile Social Gaming Platform OpenFeint For $104 Million In Cash. TechCrunch. Архів оригіналу за 5 липня 2017. Процитовано 21 червня 2017.
 19. Takahashi, Dean (10 лютого 2015). Fates Forever mobile game maker Hammer & Chisel raises funding from Benchmark and Tencent. VentureBeat. Архів оригіналу за 5 травня 2016. Процитовано 1 травня 2016.
 20. Lazarides, Tasos (14 вересня 2015). Ex-'Fates Forever' Developers Making 'Discord', a Voice Comm App For Multiplayer Mobile Games. TouchArcade. Архів оригіналу за 3 травня 2016. Процитовано 1 травня 2016.
 21. Marks, Tom (14 травня 2016). One year after its launch, Discord is the best VoIP service available. PC Gamer. Future plc. Архів оригіналу за 16 травня 2016. Процитовано 14 травня 2016.
 22. Winkie, Luke (21 червня 2017). Inside Discord, the Chat App That's Changing How Gamers Communicate. Glixel. Архів оригіналу за 24 червня 2017. Процитовано 21 червня 2017.
 23. Brightman, James (26 січня 2016). Jason Citron lands $20m for Discord. gamesindustry.biz. Gamer Network Ltd. Архів оригіналу за 18 червня 2016. Процитовано 10 липня 2016.
 24. Francis, Bryant (8 липня 2016). Game chat app Discord crosses 11 million registered users. Gamasutra (англійською) . Архів оригіналу за 2 серпня 2020. Процитовано 18 серпня 2020.
 25. Screen sharing & Video Calls. Discord Help Center (англійською) . 27 липня 2020. Архів оригіналу за 21 серпня 2020. Процитовано 18 серпня 2020. {{cite web}}: |first= з пропущеним |last= (довідка)
 26. Citron, Jason (11 березня 2020). Helping out where we can. Medium (англ.). Архів оригіналу за 30 червня 2020. Процитовано 18 серпня 2020.
 27. Nelly (12 вересня 2019). What’s Coming for Nitro. Medium (англ.). Архів оригіналу за 30 червня 2020. Процитовано 18 серпня 2020.
 28. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою :0 не вказано текст
 29. Nelly (31 липня 2020). Discord is for Your Communities. Medium (англ.). Процитовано 18 серпня 2020.
 30. а б в Roose, Kevin (15 серпня 2017). This Was the Alt-Right’s Favorite Chat App. Then Came Charlottesville (амер.). The New York Times. Архів оригіналу за 19 серпня 2017. Процитовано 20 серпня 2017.
 31. Barbaro, Michael (18 серпня 2017). ‘The Daily’: The Alt-Right and the Internet (амер.). The New York Times. Архів оригіналу за 19 серпня 2017. Процитовано 20 серпня 2017.
 32. Bernstein, Joseph (23 січня 2017). A Thriving Chat Startup Braces For The Alt-Right (амер.). BuzzFeed. Архів оригіналу за 25 січня 2017. Процитовано 20 серпня 2017.
 33. Menegus, Bryan (6 лютого 2017). How a Video Game Chat Client Became the Web’s New Cesspool of Abuse. Gizmodo. Архів оригіналу за 6 лютого 2017. Процитовано 20 серпня 2017.
 34. Newton, Casey (14 серпня 2017). Discord bans servers that promote Nazi ideology (амер.). The Verge. Архів оригіналу за 18 серпня 2017. Процитовано 20 серпня 2017.
 35. Alexander, Julia (28 лютого 2018). Discord is purging alt-right, white nationalist and hateful servers. Polygon. Архів оригіналу за 1 березня 2018. Процитовано 1 березня 2018.
 36. Liao, Shannon (28 лютого 2018). Discord shuts down more neo-Nazi, alt-right servers. The Verge. Архів оригіналу за 7 березня 2018. Процитовано 8 березня 2018.
 37. Cox, Joesph (17 січня 2018). The Gaming Site Discord Is the New Front of Revenge Porn. The Daily Beast. Архів оригіналу за 18 січня 2018. Процитовано 17 січня 2018.
 38. а б Radulovic, Petrana (30 січня 2019). Discord’s lax policy on furry ‘cub content’ leads to user outcry. Polygon.com. Архів оригіналу за 22 квітня 2019. Процитовано 22 квітня 2019.
 39. Asarch, Steven (13 лютого 2019). Discord comes under fire for alleged moderator abuse and furry corruption. Newsweek.com. Архів оригіналу за 14 березня 2019. Процитовано 22 квітня 2019.
 40. Radulovic, Petrana (13 лютого 2019). Discord adjusts policy on furry ‘cub content’. Polygon.com. Архів оригіналу за 22 квітня 2019. Процитовано 22 квітня 2019.

Посилання[ред. | ред. код]