Telia Eesti

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Telia Eesti
Тип бізнес
Форма власності public limited company[d]
Галузь телекомунікація
Засновано 1991
Штаб-квартира Таллінн
Власник(и) TeliaSonera
Холдингова компанія TeliaSonera
telia.ee

Telia Eesti AS — Естонська компанія з надання ІТ та телекомунікаційних послуг, яка входить до міжнародної групи Telia Company. Компанія Telia Company зареєстрована у Гельсінкі та Стокгольмі на біржі NASDAQ OMX.

Під брендами ЕMT (послуги мобільного зв'язку) и Elion (послуги телебачення, інтернету та ІТ) надаються рішенням у сфері мобільного зв'язку, телебачення й інтернету, змістовний контент.

Компанія EMT у 2011, 2012 та 2014 отримала титул найконкурентоспроможнішого підприємства Естонії.

У 2014 мережа EMT 3G охоплювала 96% території Естонії, а мережа 4G — 97% території Естонії.

Етапи зростання[ред. | ред. код]

1993 — Розширення горизонтів діяльності Eesti Telekom за рахунок створення AS Eesti Kaugotsing у співпраці з Telecom Finlandia в 1993.

1994 — Eesti Telekom придбала пакет акцій інтернет-провайдеру EsData у розмірі 15% статутного капіталу.

1997 — Реформування підприємства та прийняття рішення про продаж до 49% телекомунікаційної компанії.

1998 — Компанія Eesti Telekom продає борги участі у підприємствах EsData, TeleMedia, Eesti Kaugotsing. Розроблено та прийнято програму продажу акцій компанії.

1999 — Естонська держава на відкритих торгах (IPO) продає пакет 49% акцій статутного капіталу компанії на початку 1999. Акції Eesti Telekom котуються на Лондонській та Талліннській біржах цінних паперів. Державний пакет акцій в статутному капіталі AS Eesti Telekom зменшується до 27,3%.

2001 — Eesti Telefon запроваджує послуги з надання IP-рішень голосового зв'язку Atlas (internet Protocol). EMT підключається до мережі GPRS з метою надання комерційних послуг. Заснування AS Sertifitseerimiskeskus.

2003 — Зміна назв: AS Eesti Telefon — на Elion Ettevõtted AS, дочірнього підприємства AS Telefonipood — на AS Elion Esindus.

28 жовтня 2005 вперше в Естонії компанією EMT вводиться в експлуатацію мобільний зв'язок третього покоління. Elion купляє ІТ-фірму MicroLink Eesti та виходить на ринок з пропозицією послуг цифрового телебачення.

5 квітня 2006 AS EMT придбав контрольний пакет акцій (51%) компанії Serenda Invest OÜ. Elion запропонував послугу цифрового телебачення з високою якістю зображення DigiTV у складі потрійного пакету рішення для дому.

2007 — Вихід на ринок з пропозицією послуги EMT Mobiil-ID (надає можливість ідентифікувати особистість в інтернеті при використанні мобільного телефону).

2008 — MicroLink придбає контрольний пакет акцій (82,9%) освітньої компанії IT Koolituskeskus.

2010 — На початку року припинено нотування акцій Eesti Telekom на Лондонській та Талліннській біржах.

30 травня 2014 компанії AS EMT, Elion Ettevõtted AS, AS Eesti Telekom підписують договір про об'єднання, результатом чого стає входження фірм EMT та Elion до складу Eesti Telekom під брендом AS Eesti Telekom (торгові знаки EMT і Elion залишаються у вживанні).

2015 — Eesti Telekom планує інвестувати в мобільну мережу €17 млн., встановити 620 базових станцій.

Освітня діяльність компанії[ред. | ред. код]

Проект Nutilabor («Розумна лабораторія»)[ред. | ред. код]

Проект NutiLabor — переможець європейського конкурсу соціально-відповідального підприємництва серед малого та середнього бізнесу. EMT, Elion, Vaata Maailma и Microsoft Eest виступають спонсорами проекту. [1] Мета старт-лабораторії Nutilabor — пробудження зацікавленості молоді до створення інформаційно-технологічних майстер-гуртків, підвищення інформованості молодого покоління. У 2013 засновано 36 нових інфо-технологічних гуртків.

Võti Tulevikku («Ключ до майбутнього») — проект співпраці молоді та підприємств[ред. | ред. код]

Проект допомагає молоді ознайомитись з роботою підприємств, а підприємствам — вирішити кадрові питання залучення до роботи молодих спеціалістів.

Курси Ole Kaasas! («Будьмо разом!»)[ред. | ред. код]

Проект для початківців на сторінках Інтернету, який має охопити близько 100 000 осіб. В Естонії створено 35 комп'ютерних клубів «Будьмо разом!».

Проект Uus Algus! («Новий початок!»)[ред. | ред. код]

В межах проекту відремонтовано 420 комп'ютерів, отриманих від підприємств з подальшою їх передачею малозахищеним верствам населення.

Підтримка студентів[ред. | ред. код]

ЕМТ щорічно надає стипендії студентам відділення телекомунікацій Талліннського технічного університету та ІТ-колледжу, допомагає в отриманні освіти в Тартуській Ківіліннаській гімназії.

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]